Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: AUX w fabrycznym radiu

  1. #1
    tchrzanowskiprv
    Gość

    Domyślnie AUX w fabrycznym radiu

    Witam,

    to mój piewszy post na forum (jeżeli naruszam regulamin/zasady forum, bardzo przepraszam i obiecuję poprawę).

    Mam prośbę o informację czy da się do fabrycznego Radia w Brerze (bez navi) da radę podłączyć urządzenie peryferyjne poprzez wyjście typu AUX?
    * widziałem na wcześniejszych aukcja propozycje dotyczące 159, ale niestety nie wiem czy radio w 159 to ten sam model.

    Chodzi mi o najprostrze rozwiązanie tj. podłącznie kabelka zakończonego mini jackiem (takie jak do słuchawek). Na allego znalazłem następującą propozycję:
    http://allegro.pl/aux-in-alfa-fiat-l...412972837.html

    pozdrawiam
    Tomek

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Piotrków
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 2007/ 187,8 KM - 417 Nm
    Postów
    187

    Domyślnie

    1. Dowiedz się jakie masz radio. ewentualnie ktoś się tutaj dołączy do dyskusji
    2. Ta firma której aukcje przytaczasz jest jak najbardziej ok, skorzystałem z niej do mojego seryjnego radyjka w 159 i kabel dobrej jakości.

  3. #3
    tchrzanowskiprv
    Gość

    Domyślnie

    A wiecie może jako mogę sprawdzić jaki mam model radia??
    *ani na radiu ani w instrukcji nie ma wskazanego modelu. Do dokumentów mam dołączoną instrukcję obsługi radia, ale tam nie ma interesujących mnie informacji. Co więcej instrukcja opisuje dwa modele radio CD i radio CD mp3 (co ciekawe obrazki na instrukcji pokazują taki sam układ przycisków, jak na moim radiu, ale fizycznie spełniają one inne funkcje niż zostało to opisane w instrukcji). Z dodatkowych informacji przełączając się pomiędzy źródłami (source) w radiu wyświetla mi się na ekranie tryb AUX.

    moje radio wygląda tak jako to:
    http://img19.allegroimg.pl/photos/or.../90/1432209022
    Ostatnio edytowane przez tchrzanowskiprv ; 03-02-2011 o 10:17

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Piotrków
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 2007/ 187,8 KM - 417 Nm
    Postów
    187

    Domyślnie

    1) Jeśli masz AUX na wyświetlaczu programowo ktoś to obsłużył mechanicznie za pewne też,
    2) w menu nie masz mp3 czyli tak jak ja, RADIO, CD, AUX,
    3) radio wygląda identycznie jak moje, jego menu zachowuje się jak moje, jest z samochodów tej samej marki, przewód kosztuje 39 pln- wielkiej wtopy nie zaliczysz,
    4) klient jest uczciwy towar raczej dobry - z doświadczenia

    KUPOWAĆ?

  5. #5
    tchrzanowskiprv
    Gość

    Domyślnie

    dziękuje za odpowiedź.

    Będę zatem próbował (nie chodzi mi o 39 pln, ale raczej o probem z wyjęciem radia i narażeniem czegość na ewentualone uszkodzenie).

    tak przy okazji zapytam o dwie kwestie 1) jak już podłączyłeś kabel, to jak go najlepiej przeciągnąć np. do schowka lub inne miejsce?? 2) czy na twoim radiu też jest widoczna ikonka mp3 na wyświetlaczu (nie jest podwietlona ale przebija kształt folderu i napis mp3)?

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Piotrków
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 2007/ 187,8 KM - 417 Nm
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał tchrzanowskiprv Zobacz post
    dziękuje za odpowiedź.

    Będę zatem próbował (nie chodzi mi o 39 pln, ale raczej o probem z wyjęciem radia i narażeniem czegość na ewentualone uszkodzenie).

    tak przy okazji zapytam o dwie kwestie 1) jak już podłączyłeś kabel, to jak go najlepiej przeciągnąć np. do schowka lub inne miejsce?? 2) czy na twoim radiu też jest widoczna ikonka mp3 na wyświetlaczu (nie jest podwietlona ale przebija kształt folderu i napis mp3)?
    Więc tak ja radio wyjąłem ale się nagimnastykowałem trochę , więc 4 druty wkładasz w te otworki do wewnątrz radia napierasz na nie plus wyciągasz do siebie ( trzeba cierpliwości ), albo podjerzdzasz do ASO i prosisz o wysunięcie radia, powinni zrobić to za darmo za pomocą kluczyków to 3 minuty . Z tyłu jest gniazdo pasujące do końcówki tego kabla co masz na allegro.
    1) przez prawą stronę i schować kabel pod plastikami środkowego tunelu, ale tam jest kilka dróg dość łatwo dostępnych
    2) Muszę zobaczyć, czyli że sądzisz że wyświetlacz jest ten przygotowany żeby obsłużyć mp3, a samo radio nie, sprawdzę jutro.

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Piotrków
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 2007/ 187,8 KM - 417 Nm
    Postów
    187

    Domyślnie

    Na moim radiu jest widoczna ikonka mp3, lewy dolny róg idzie kolejno:
    mp3, ikonka folderu, rnd, rpt, tpm, cd-in, eq. Ale jak mówiłem wynika to z tego że ten sam wyświetlacz obsługuje wyższy model radia.

  8. #8
    tchrzanowskiprv
    Gość

    Domyślnie

    ok kabelek kupiłem. Ale radia mimo licznych prób radia nie udało mi się wysunąć blackrave możesz coś jeszcze podpowiedzieć w temacie ?? Ja próbuje w następujący sposób. Wkładam 4 druty w otworki (wchodzą na około 3-4 centymety, podczas wkładania nie słyszę żadnych dźwięków kliknięcia etc.), następnie próbuje wyciągnąć radio (trudno je złapać próbuję za ramkę koło wyświetlacza).

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Xofer
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Mikorzyn
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta
    Postów
    1,177

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie ( podepnę się ), w mojej 164 mam radio JVC KD-R3020E z tym, że po podłączeniu do radio wtyki jack i drugiego końca wtyki jack ( kabel jack/jack ) np. odtwarzacza mp3/4 dźwięk idzie w mono, tzn gra prawa strona głośników przód tył, lewa milczy. Jak wtyczkę troszkę wysunę to wtedy oszukuje system i graja obydwie strony jednak też w mono. Moje pytanie, jest takie po co jest takie wyjście aux skoro zapewnia ono fatalną jakość dźwięku ? A może ja używam je w złym celu ? W innym aucie Opel mam również takie wyjście w radiu Sony CDXGT 23 i jest tak samo jak w Alfie.

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Piotrków
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 2007/ 187,8 KM - 417 Nm
    Postów
    187

    Domyślnie

    Co mogę wiecej napisać, podjedź do carserwice jak nie idzie po co masz sobie radio popsuć czy nerwy stracić dać się da ale zabawy jest sporo, oni zrobią Ci od ręki raczej za darmo bo nie będą wiedzieli jak taka usługę opisać , wtedy coś podłożysz pod radio jakaś chusteczke hig. żeby Ci nie spadło do kieszeni spowrotem i jedziesz do domu montujesz kabelek i grasz

    ---------- Post added at 14:36 ---------- Previous post was at 14:31 ----------

    ---------- Post added at 14:37 ---------- Previous post was at 14:36 ----------

    1. Wykluczyłeś że kabel może być jeb... na jednym kanale?
    2. AUX- to jest wejście a nie wyjście patrz na temat z punktu widzenia radia, do niego wchodzi sygnał po AUX a nie wychodzi , wyjście to jest to pod co masz podpiętego jacka w mp3 tam sygnał wychodzi

Podobne wątki

  1. wymuszenie aux w fabrycznym radiu
    Utworzone przez juro8191 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 20:06
  2. Funkcja mute w fabrycznym radiu
    Utworzone przez koniu031 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-06-2015, 23:46
  3. [159] Ustawianie korektora graficznego w fabrycznym radiu /bez nav/
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2015, 14:16
  4. [MiTo] AUX w fabrycznym Blaupunkcie
    Utworzone przez jabart w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-08-2014, 08:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory