Strona 11 z 246 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #101
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    wraca, ale czasem nie do idealnie prostej linii (przy niskich prędkościach)...i niestety w pracy wspomagania czuć delikatne "skoki" taki urok tego wspomagania.
    Born to be wild.

  2. #102
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    i niestety w pracy wspomagania czuć delikatne "skoki" taki urok tego wspomagania.
    Kiedy czujesz te skoki wspomagania? Ja niczego takiego u siebie nie zauważyłem... A wymianę zbiorniczka już przerabiałem.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  3. #103
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    chodzi mi o to, że przy wolnym kręceniu kierownicą czuć delikatne przeskakiwania co jest częste przy hydraulicznym wspomaganiu tylko, że w 159 jest to jakoś bardziej odczuwalne.
    Born to be wild.

  4. #104
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    To w takim razie u mnie coś takiego nie występuje.
    Widocznie nie każdy egzemplarz cierpi na tą dolegliwość.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  5. #105
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Franek występuje, bo ponoć to jest normalne zachowanie tego wspomagania...łatwo to zauwazyć i wyczuć...stój w miejscu i delikatnie, bardzo delikatnie zacznij obracać kołem kierownicy poczujesz, że wspomaganie nie działa tak jak wspomaganie elektryczne czy chociażby hydrauliczne w Toyotach...w 159 da się wyczuć delikatne zmiany oporu układu i to jest to o czym mówię. Nie jest to usterka tylko taki urok
    Born to be wild.

  6. #106
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Przyznam, że i je nie mam takich odczuć co do zmian oporów działania układu wspomagania.

  7. #107
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Mysle, ze duzo zalezy od tego, na ile jestesmy na te objawy wyczuleni. Ja generalnie wylapuje wszelkie dzwieki, nieprecyzyjne dzialanie roznych mechanizmow itp.
    Moje wspomaganie wedlug mnie dziala mniej plynnie, niz np hydrauliczne uklady w audi, czy tak, jak napisal grzdylu w Toyocie. Myslalem, ze to calkowicie ustapi po wymienie zbiorniczka ale nie ustapilo i w ASO twierdza, ze tak ma byc. Przestalem sie wiec przejmowac szczegolnie, ze inne osoby, ktorym dalem prowadzic Belle tez zupelnie tego nie czuja

  8. #108
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Powiem wam tak. Jak dwa lata temu kupiłem swoją AR to wspomaganie fakt nie działało tak jak Audi, ale na pewno działało płynnie i precyzyjnie. Nie poszarpywało, kierownica nie drgała, nie "mrowiła" i nie było takiego głuchego buczenia przy kręceniu na parkingu (inni chyba mówią na to gumowanie). Układ nie wpadał w taki jakby rezonans, który dało się odczuć na przedzie budy.

    Niestety stało się coś wprost nie do pomyślenia. Po wymianie pompy i prawie 2 dniowym bajecznym działaniu wspomagania nagle znowu zaczęło się coś pierdolić. Mianowicie przy lekkich skrętach na postoju i wolnej jeździe czuć znowu takie lekkie drgania na kierownicy + to dziwne "gumowanie. Co ciekawe jak samochód jest zimny po nocy to jest wszystko ok. Ruszę, przejadę z 200m, stanę na światłach i już niestety układ nie działa tak bajecznie gładko :/ . Nie mam już pojęcia co to może być. Oprócz węży mam już wszystko nowe! Nie wymieniałem tylko paska wielorowkowego, ale jest ok. Umówiłem się w poniedziałek na jazdę testową i z chęcią zobaczę jak servo chodzi w nowej furze.

    Macie może jakieś pomysły "co by tu teraz wymienić" haha ? Albo ktos mi wyjaśni czemu przez 2 dni było ok i znowu coś nie porypało? Ręce opadają....

  9. #109
    piotrjagoda78
    Gość

    Domyślnie

    Drodzy FANI 159-ki u mnie to zjawisko wystepuje od chwili zakupu. W kolejnosci wymieniłem zbiorniczek, zaworek jednokierunkowy na przewodzie zasilajacym przekładnie, pompe, przewod hydrauliczny łoczacy pompe z przekładnią na koncu samą przekładnie-wszystko nowe kupowane w ASO. Jezeli chodzi o zbiorniczek to nie znalazłem w starym żadnego sitka-w którym innym punkcie może byc zlokalizowane-nowy zbiornik ma inaczej poukładane przegrody wewnatrz. Drożność pozostałych przewodów hyd. sprawdziłem są OK. Wiem napewno że zródłem generujacym drgania jest sama przekładnia-na kanale w trakcie prób chce odpaść z trawersy. Mam pytanko. Czy któryś z szanownych forumowiczów wymienił kolo pasowe w pompie na mniejsza śradnice-zwiekszenie obrotów pompy,pasek można dobrać-czy miał pózniej kłopot z grzejącym sie olejem??? Wymiana płynu na zielony to "bzdura na resorach" poteguje drgania, w końcu zielony jest żadszy. Czekam na łepowate podpowiedzi-DZIEKI Pozdrawiam

  10. #110
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Hej, Możesz sprecyzować w którym miejscu jest ten zaworek na przewodzie? U mnie nic takiego nie widzę.

    Pozdr

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory