Strona 4 z 246 PierwszyPierwszy 123456789101112131454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #31
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszoles Zobacz post
    Mam pytanie: czy zjawisko takie, jak delikatne tarcie gumy o gumę wyczuwalne na kierownicy podczas kręcenia może być objawem problemów ze zbiorniczkiem, czy to coś innego ? Pompa mi nie buczy.
    u mnie takie objawy dawał zbiorniczek a raczej sitko które się w tym zbiorniku posypało. Dodatkowo wymieniłem płyn na zielony. gumowanie ustało
    Born to be wild.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Czytam o tych wadliwych zbiorniczkach i nasuwa mi sie pytanie do kiedy je montowali. Orientujecie sie?
    mam 159 z 2008 roku i na razie raczej wszystko jest ok ale jesli zbiorniczek ma wadliwy to moze lepiej wymienic go profilaktycznie.

  3. #33
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    jak Ci działa dobrze to po co zmieniać. Jak padnie i zacznie ci dziwnie działać wspomaganie to wtedy możesz sobie zmienić.
    Born to be wild.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Ja zauważyłem u siebie następujacy problem - na postoju, kiedy silnik nie jest odpalony (sam zapłon, zwalniajacy blokadę kier.) prawie nie mogę kręcić kierownica. Żeby zrobić chociaż ćwierć obrotu muszę włożyć tyle siły, że szok. Też tak macie?

  5. #35
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    oczywiście, zawsze we wspomaganaych układach tak są dobrane przełożenia, że bez wspomagania praktycznie nie da się kręcić kierownicą na postoju. Dla przykładu dodam jeszcze, że kiedyś miałem ogromną nieprzyjemność jeździć Aveo bez wspomagania wszystko było by w miarę ok gdyby nie fakt, że producent po prostu nie dodał wspomagania a zostawił przełożenia jak do auta ze wspomaganiem...efekt..nie dało się zjechać z ronda bez walki z kierownicą tragedia!
    Born to be wild.

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    jak Ci działa dobrze to po co zmieniać. Jak padnie i zacznie ci dziwnie działać wspomaganie to wtedy możesz sobie zmienić.
    grzdylu, nie chcialbym, zeby wspomaganie siadlo mi np w czasie wyjazdu w Alpy. Koszt wymiany zbiorniczka duzy nie jest, wiec jesli sie okaze, ze mam wadliwy lepiej chyba wymienic go na zapas, niz sie pozniej niepotrzebnie stresowac.
    Ostatnio edytowane przez Gary ; 15-10-2011 o 08:20 Powód: literówka w nicku grzdyla ;-)

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszoles Zobacz post

    Mam pytanie: czy zjawisko takie, jak delikatne tarcie gumy o gumę wyczuwalne na kierownicy podczas kręcenia może być objawem problemów ze zbiorniczkiem, czy to coś innego ? Pompa mi nie buczy.
    Opisz proszę lepiej to zjawisko "gumowania" i kiedy występuje, czy towarzyszy temu jakiś dźwięk, czy to jest na wolnych obrotach, czy może nie itp, itd.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Alces, sytuacja w moim przypadku wygląda następująco:

    Jeżeli chodzi o samo zjawisko "gumowania" bądź też tarcia gumą o gumę to jest to taki delikatny dźwięk "trrr, trrrr, trrr". Słyszalny raczej tylko przy wolnym kręceniu kierownicą. Im wolniej się kręci tym wolniej to słychać. Odczuwalne to jest tylko przy manewrach parkingowych, kręcenie na postoju bądź przy minimalnych prędkościach. Poza tym w trakcie normalnej jazdy praktycznie tego nie czuć. Po włączeniu auta jest to bardzo słabo wyczuwalne. Teraz, kiedy jest zimno - po włączeniu auta zjawisko w ogóle nie wystepuje. Dopiero jak się auto nagrzeje. Latem było to czuć nawet zaraz po włączeniu auta, szczególnie jak auto stało w nasłonecznionym miejscu. Niedawno wymieniałem tulejkę na wahaczu ponieważ padło podejrzenie, że to jest ten problem. Po wymianie tulejki gumowanie stało się zdecydowanie słabsze, jednak nie ustało całkowicie.

    Dodam, że z tym gumowaniem nie są związane żadne luzy na kierownicy, ściąganie auta, braki we wspomaganiu itp.

    W związku z tym, że problem jest związany z temperaturą, tak sobie myślę, że może to jest związane z tym olejem do wspomagania i zbiorniczkiem (skoro po włączeniu auta, szczególnie w zimne dni problem W OGÓLE nie występuje ?). Starałem się to opisać jak najdokładniej. Na razie z tym nic nie robię, bo nie jest to bardzo uciążliwe, a przy naprawach samochodów wychodzę z założenia., że... lepiej za dużo nie kombinować na zapas.

  9. #39
    Użytkownik Ogier Avatar kalma
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR159 JTDm 16V 2007
    Postów
    170

    Domyślnie

    Mariuszoles - mam DOKŁADNIE to samo. Tzn. teraz nie mam, bo się zimniej zrobiło, ale przez lato miałem identyczne objawy jak tu opisujesz. Też nic z tym nie robię, bo nie jest uciążliwe.

  10. #40
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    ja tak miałem, wymieniłem zbiorniczek i płyn i objawy ustąpiły i wspomaganie jakby chodzi troszkę lepiej.
    Born to be wild.

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory