Strona 7 z 246 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #61
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    to co opisujesz jest na tyle mało wyczuwalne, że może po prostu tak musi być. Nie wiem czy i u mnie kierownica odbija z odpowiednią prędkością. Po prostu układ wspomagania w 159 nie jest układem bardzo wspomagającym, co przy jeździe w mieście może dawać takie poczucie, że coś jest nie tak ze wspomaganiem. Moim zdaniem do momentu kiedy zaczną się pojawiać podczas skrętów trzaski oraz wyraźnie wzrośnie opór na kole kierownicy nie masz się co przejmować. U mnie też płyn zachowywał się normalnie, ale okazało się, że sitko w zbiorniczku lekko przytkało otwór i cały układ lekko "gumował". Po wymianie zbiorniczka i płynu na zielony objawy jakby ustąpiły (mówię jakby bo może być to subiektywne odczucie).

    Sprawdzić maglownicę = sprawdzić czy nie ma wycieków i czy gumowe osłony nie są popękane jeżeli są to istnieje zagrożenie, że dostała się woda do przegubów i jeżeli była tam wystarczająco długo (woda) to mogła spowodować zatarcie przegubów kulowych w przekładni. Same końcówki drążków są wymienialne w przeciwieństwie do tego co powie ASO aczkolwiek uważam, że jak padną Ci te przeguby to i tak lepiej dać całą przekładnię do regeneracji bo jest to newralgiczny element naszych aut..niestety

    jeszcze jedno...czy przypadkiem nie zmieniałeś ostatnio opon na zimowe? To też może powodować, że wspomaganie ma utrudnione zadanie.
    Ostatnio edytowane przez grzdylu ; 13-11-2011 o 12:29
    Born to be wild.

  2. #62
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    grzdylu, dzieki za odpowiedz!
    Opony rzeczywiscie zmienilem ale na 215/55/16, wiec wspomaganie nie powinno miec z nimi problemow. Tym lekkim gumowaniem bym sie specjalnie nie przejmowal ale nieodbijanie kierownicy to juz dla mnie powazny problem. Powiedzmy, ze jezdzac po miescie nie jest to jeszcze niebezpieczne i tylko odbiera mi przyjemnosc z jazdy, bo sprasznie nie lubie, jak cos jest nie tak. W trasie na nizinach tez specjalnie nie przeszkadza. Nie wyobrazam sobie jednak jechac Alfa w takim stanie w gory, bo brak odbijania na serpentynach moze skonczyc sie rozwalniem Alfy i oby tylko jej o skaly albo barierke.

    Myslicie, ze jest sens zaczynac od wymiany zbiorniczka,czy lepiej od razu jechac do ASO, zeby sprawdzili przekladnie? A moze to jeszcze cos innego?

  3. #63
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Co do ostatniego pytania, to w przypadku gdyby była to wina zbiorniczka z płynem do wspomagania (a dokładniej mówiąc z sitkiem, które jest wewnątrz) to po przejażdżce autem będziesz miał w zbiorniczku wyraźnie spieniony płyn, a sam zbiorniczek na wierzchu będzie "otłuszczony" od płynu.
    Sprawdź czy masz takie objawy.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  4. #64
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Gary zimowe opony mają dużo większe opory toczenia niż letnie. Mieszanka gumy też jest bardziej miękka więc może być tak, że reakcja układu kierowniczego będzie lekko opóźniona. Nie wiem jak to "odbijanie' kierownicy ma wpływać na bezpieczeństwo na serpentynach chyba nie puszczasz kierownicy wychodząc na prostą po łuku? tylko sam prostujesz koła. Ciężko jest mi powiedzieć czy w Twoim przypadku odbijanie kierownicy jest prawidłowe czy nie. podjedź do ASO na diagnostykę. Nie zapłacisz wiele a możesz wykluczyć kilka potencjalnych zagrożeń.

    To co napisał Franek jest najprostszą metoda sprawdzenia zbiorniczka...aczkolwiek u mnie spienienie nie występowało a jedynie lekkie "pocenie się" zbiorniczka na wierzchu przy korku.

    ciekawe jest też to, że uzupełniałeś płyn wspomagania...przy prawidłowo działającym układzie nie powinno go ubywać. Kontroluj stan jeżeli znowu Ci ubędzie to niestety gdzieś jest nieszczelność i może okazać się, że to własnie maglownica puszcza
    Ostatnio edytowane przez grzdylu ; 13-11-2011 o 14:54
    Born to be wild.

  5. #65
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    ciekawe jest też to, że uzupełniałeś płyn wspomagania...przy prawidłowo działającym układzie nie powinno go ubywać. Kontroluj stan jeżeli znowu Ci ubędzie to niestety gdzieś jest nieszczelność i może okazać się, że to własnie maglownica puszcza
    No właśnie ten ubytek mnie najbardziej zastanawia, dlatego uważam, że powinieneś Gary zwrócić szczególną uwagę na maglownice i sprawdzić (zgodnie z tym co pisał grzdylu) czy Ci nie cieknie (to wyjaśniłoby ubytek płynu, który w normalnej eksploatacji jest IMO niezauważalny).

    Jednak najpierw "diagnostyka" zbiorniczka (bo taniej i we własnym zakresie).
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  6. #66
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Strzelba Zobacz post
    No właśnie ten ubytek mnie najbardziej zastanawia, dlatego uważam, że powinieneś Gary zwrócić szczególną uwagę na maglownice i sprawdzić (zgodnie z tym co pisał grzdylu) czy Ci nie cieknie (to wyjaśniłoby ubytek płynu, który w normalnej eksploatacji jest IMO niezauważalny).

    Jednak najpierw "diagnostyka" zbiorniczka (bo taniej i we własnym zakresie).
    Raczej nie sądzę, żeby nieodbijanie kierownicy było efektem uwalonego zbiorniczka. Obstawiam na blokującą się maglownicę.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    Nie wiem jak to "odbijanie' kierownicy ma wpływać na bezpieczeństwo na serpentynach chyba nie puszczasz kierownicy wychodząc na prostą po łuku? tylko sam prostujesz koła.
    A wlasnie, ze puszczam Kiedys tez sam odkrecalem ale po szkoleniu u Czopika juz tego nie robie. Nie ma nikogo, no moze poza Chuckiem Norrisem, kto odkrecilby kierownice szybciej, niz ona sama sie odkreci.

    A co do ubytku plynu to mam samochod od niewiele ponad miesiaca, wiec nie jestem w stanie stwierdzic, czy kiedys byl maks i plynu ubylo, czy moze od poczatku troche brakowalo. Wprawdzie ma teraz 74 tys i przy 60 tys byl na przegladzie ale pewnosci, ze ASO dolalo nie mam.
    Przed chwila sprawdzalem, czy plyn sie pieni i nic nie zauwazylem. Zbiorniczek jest troche od plynu brudny ale to dlatego, ze sam go upapralem przy dolewce. Jak dolewalem byl czysty.

    I jeszcze jednak rzecz, ktora moze byc wazna: kierownica nie odbija do konca, a do tego momentu do ktorego odbija nie robi tego plynnie tylko z jednym, dwoma lekkimi skokami. Jadac tego nie wyczuwam ale widac to, jak sie patrzy przy wychodzeniu z zakretu spojrzy na kierownice

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Odstawilem dzisiaj Belle do Pol-caru. Wymienili zbiorniczek, przeplukali uklad i wlali nowy plyn i twierdza, ze wszystko jest ok. Jutro ja obieram i miejmy nadzieje, ze rzeczywiscie bedzie.

  9. #69
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Airen
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159SW marrone luci di bosco/Jest: Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    391

    Domyślnie

    Wymieniłem dziś zbiorniczek.


    Objawy problemu:
    -"gumowanie" przy kręceniu kierownicą na wolnych obrotach, "na luzie"
    -"gumowanie" ustawało przy dodaniu gazu
    -brak spienienia płynu po jeździe

    Stary zbiorniczek z datą mniej więcej produkcji samochodu. Nowy z kwietnia 2011.
    Nie zmieniałem płynu - zostałem przy czerwonym GI/E.
    Wyssałem ponad szklankę płynu (miałem poziom na minimum w zbiorniczku) z układu - miałem strzykawkę z długą rurką gumową, kolor starego płynu podobny do "coca-coli"
    Wymiana zajęła około 30 minut - najwięcej czasu poszło na zapięcie oryginalnych opasek - miałem do dyspozycji tylko kombinerki.

    Po wymianie nie czuć gumowania, łatwiej kręci się kierownicą. Zrobiłem tylko krótką rundkę dookoła bloku, więc więcej będę mógł powiedzieć po dłuższej przejażdżce. W starym zbiorniku nic nie "lata", wygląda jak ten nowy.

    115zł zbiorniczek, 47zł olej

  10. #70
    Darek_S
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Strzelba Zobacz post
    No właśnie ten ubytek mnie najbardziej zastanawia, dlatego uważam, że powinieneś Gary zwrócić szczególną uwagę na maglownice i sprawdzić (zgodnie z tym co pisał grzdylu) czy Ci nie cieknie (to wyjaśniłoby ubytek płynu, który w normalnej eksploatacji jest IMO niezauważalny).
    Po powrocie z trasy zaczęło mi coś "buczeć" przy skręcaniu. Na forum wyczytałem o zbiorniczku, zamówiłem, dolałem płynu do Max. Dziś z ciekawości zaglądam do zbiorniczka - czy się pieni płyn a tam ubytek poniżej Minimum. Żadnej plamy pod autem nie widać. Maglownica? Może jest tu ktoś kto już podobny temat przerabiał?

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory