Strona 8 z 246 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171858108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #71
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    prawdopodobnie przez magiel ucieka Ci płyn
    Born to be wild.

  2. #72
    Darek_S
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    prawdopodobnie przez magiel ucieka Ci płyn
    nie dalo mi to spokoju. prawa gumka na maglownicy jest tlusta. czy wymienia sie sama ta czesc - czy trzeba calosc?

    Same końcówki drążków są wymienialne w przeciwieństwie do tego co powie ASO
    czy to jest to cos z gumka?
    Ostatnio edytowane przez Darek_S ; 04-01-2012 o 21:20

  3. #73
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    guma to osłona końcówki drążka, nie jestem na 100% pewny, ale jeżeli magiel bierze płyn to raczej będzie nadawać się do regeneracji...niech ktoś bardziej obeznany w temacie to potwierdzi.
    Born to be wild.

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    W końcu źle działające wspomaganie dało mi się tak we znaki, że postanowiłem rozwiązać raz na zawsze ten problem. Wczoraj wymieniłem maglownice na taką "zregenerowaną" z roczną gwarancją. Jest dużo lepiej, ale dalej nie tak jak być powinno. Obecne problemy to:

    - kierownica nie chce wrócić do punktu wyjścia (wraca już płynnie, ale nie do całkowitego wyprostowania). Wcześniej odbijała skokami - zacinała się.
    - wspomaganie nie działa "aksamitnie gładko", jakiś tam opór jest
    - przy szybkich manewrach (szybkie kręcenie lewo-prawo-lewo) kierownica blokuje się (staje dęba, tak jakby na moment siadało wspomaganie)
    - jak zwiększam obroty silnika tak do 3-4 tys to wtedy wspomaganie prawie nie działa, kierownica kręci się bardzoo ciężko

    Dziś rano wymieniłem zbiorniczek na nowy (51880990), ale niestety nic to nie dało. No może poza tym, że teraz zbiorniczek pozostaje suchy na zewnątrz, wcześniej trochę się pocił.

    W takim razie pozostaje już chyba tylko pompa, która notabene kilka miesięcy temu była sprawdzana przez pewną wyspecjalizowaną firmę i rzekomo była OK. Dlatego też zdecydowałem się na wymianę magla.... Dziś porozmawiałem z nimi jeszcze raz (oraz z innymi firmami regenerującymi wspomagania) i okazało się, że w pompie jest jakiś zaworek bezpieczeństwa, który równocześnie kontroluje ciśnenie itd. Podobno potrafi się zacinać - to by tłumaczyło fakt, że na wysokich obrotach wspomaganie nie chce działać prawie w ogóle. Przecież na chłopski rozum, zwiększone obroty = zwiększona wydajność pompy :-) Na allegro niestety nie widzę pomp do jtdm, z 2 strony już chyba nie wiem czy w ogóle warto pakować się w używkę... W ASO nowa kosztuje 1400 brutto... Tak czy owak na dniach coś z tą pompą zrobię, dam znać jak sprawa się wyjaśni.

  5. #75
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    partyboy u mojego kumpla po regeneracji magla było tak:
    - stukanie przy skręcaniu kierownicą ( b. głośne )
    - kiera nie wracała na to samo miejsce

    Gość powiedział że magiel musi się rozruszać. Kumpel po dwóch tygodniach wysłał im magiel z reklamacją.
    Przysłali następny i wszystko jest OK.

    Może to ten trop ?
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  6. #76
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    No właśnie może tak być, ale nie musi :-) W razie czego mam gwarancję i będę wysyłał. Na chwilę obecną zapadła decyzja - wymieniam pompę na nową, jutro odbieram za 1350 zł i postaram się złapać kogoś, kto mi ją szybko jutro zamontuje. Jak to nie pomoże to będę się bujał z maglownicą.

    Co do odbijania to faktycznie może to się jeszcze wszystko ułoży, ale to blokowanie wspomagania? Mam głęboką nadzieję, że to jednak będzie pompa. Podobno jak wszystko działa ok to w zbiorniczku podczas kręcenia kierownicą jest jakiś tam ruch płynu (nie mylić ze spienianiem itd.). U mnie na chwilę obecną płyn stoi i w zasadzie nic tam się nie dzieje...

  7. #77
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Jak to ujęła moja dziewczyna - "dziś w końcu nastąpił dzień zwycięstwa nad tą czarną suką". Pompa wymieniona, problem rozwiązany. Wspomaganie działa jak dawniej, nic się nie blokuje itd. Zalałem czerwonym płynem, co ciekawe jak odebrałem z ASO to pompa już była zalana czerwonym i na króćcach miała zatyczki. Wychodzi na to, że zakład, który ładne kilka miesięcy temu sprawdzał mi pompę dał dupy i powiedział, że pompa jest ok (wymienili chyba tylko jakąś uszczelkę czy coś). W miarę jeżdżenia z walniętą pompą w dupe dostawała laga. Takim to sposobem zostałem z walniętą maglownicą i pompą..... Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, ważne, że auto naprawione... aż chce się teraz jeździć!

  8. #78
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Mimo wszystko jednak współczuję, bo koszt się niepotrzebnie powiększył.

  9. #79
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Z tego co czytam, to tzw "gumowanie" ustępuje po wymianie zbiorniczka, tak?
    Zbiorniczka nie da się naprawić, tylko trzeba wymieniać? Co takiego się z nim dzieje, że są objawy gumowania?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #80
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    cały wątek jest o tym...sitko się przekręca lub zapycha i płyn wspomagania nie jest dostarczany ze 100% sprawnością. Mi "gumowanie" zniknęło po wymianie zbiorniczka na pozmianowy.
    Born to be wild.

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory