Strona 170 z 246 PierwszyPierwszy ... 70120160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,691 do 1,700 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #1691
    Użytkownik Świeżak Avatar Imperior
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra, Głogów
    Auto
    AR 159 2,4JTD
    Postów
    75

    Domyślnie

    Czy wiecie może, czy do AR 159 2,4 JTDm przychodzi taki filtr w układzie wspomagania?
    http://www.iparts.pl/czesc/filtr-hyd...133-29990.html
    Jeśli tak, to gdzie to znajdę?
    Pytam się, bo mam cały czas problem z buczącym na jałowych obrotach wspomaganiem i nie mogę zlokalizować problemu. Pompa nie wyje, gdy nie ma obciążenia, nie ma wycieków z przekładni. Zbiorniczek wymieniłem profilaktycznie wraz z płynem, ale poprawa była minimalna. Dźwięk to takie gumowanie, przypominające dźwięk układu hydraulicznego, który nie ma wystarczającego ciśnienia na skręcenie kół. Wystarczy dodać delikatnie gazu i problem znika. Na wiosnę problem delikatnie się powiększył.
    Może to jakiś zawór zwrotny, montowany w jakimś punkcie. W 2,4 układ jest inny niż w 1,9. A może pasek osprzętu się delikatnie ślizga na kole pompy. Co myślicie?
    Wertowałem cały temat i odpowiedzi nie znalazłem.

  2. #1692
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    159 JTDm
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Temat sam się rozwiązał. Uszkodziłem sitko w zbiorniczku ....więc czekam na nowy. Dam dextrona III.
    Quba mam prośbę, gdy będziesz miał już nowy zbiornik zrób zdjęcia wnętrza. U siebie nie mogę zlokalizować tego sitka mimo odciagniecia plynu. Ok?

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

  3. #1693
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Już wszystko zmontowałem. Masz 1,9 a tam sitko ukryli. Sitko ma funkcję filtrowania powrotu oleju do zbiornika i w 2,4 jest zamontowane na cieńszym króćcu. W 2,4 widać je dokladnie z góry przez wlew.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  4. #1694
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    159 JTDm
    Postów
    360

    Domyślnie

    Okej, nie wiedziałem dzięki

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

  5. #1695
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    [MENTION=59606]quba[/MENTION], cos sie zmienilo z tym buczeniem po wymianie zbiornika i plynu?

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  6. #1696
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mackowiak Zobacz post
    Okej, nie wiedziałem dzięki

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
    Sitko zlokalizujesz i w 1,9 JTDM ale trzeba zdemontować zbiorniczek. Ja tak miałem w poprzedniej 159. Ale taka rada jeśli masz zbiorniczek sprzed tej akcji serwisowej to wymień go od razu, bo prędzej czy później "buczenie" się pojawi a szkoda żeby magiel robić.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    [MENTION=59606]quba[/MENTION], cos sie zmienilo z tym buczeniem po wymianie zbiornika i plynu?

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ja jak miałem taką przypadłość że "buczało" ale po wymianie zbiorniczka i płynu cisza jak makiem zasiał

  7. #1697
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imperior Zobacz post
    Czy wiecie może, czy do AR 159 2,4 JTDm przychodzi taki filtr w układzie wspomagania?
    http://www.iparts.pl/czesc/filtr-hyd...133-29990.html
    Jeśli tak, to gdzie to znajdę?
    Pytam się, bo mam cały czas problem z buczącym na jałowych obrotach wspomaganiem i nie mogę zlokalizować problemu. Pompa nie wyje, gdy nie ma obciążenia, nie ma wycieków z przekładni. Zbiorniczek wymieniłem profilaktycznie wraz z płynem, ale poprawa była minimalna. Dźwięk to takie gumowanie, przypominające dźwięk układu hydraulicznego, który nie ma wystarczającego ciśnienia na skręcenie kół. Wystarczy dodać delikatnie gazu i problem znika. Na wiosnę problem delikatnie się powiększył.
    Może to jakiś zawór zwrotny, montowany w jakimś punkcie. W 2,4 układ jest inny niż w 1,9. A może pasek osprzętu się delikatnie ślizga na kole pompy. Co myślicie?
    Wertowałem cały temat i odpowiedzi nie znalazłem.
    W 159 jedyny "filtr" w układzie wspomagania to sitko na powrocie w zbiorniczku, tak jak zresztą wyżej napisał quba.
    Co do wycia pompy, burzy Ci się wtedy płyn w zbiorniczku? Przed odpaleniem sprawdź, czy nie masz go za mało. Jeśli Ci go ubywa, to trzeba zlokalizować wyciek. Sprawdź w jakim stanie masz przewód ssący idący od zbiorniczka do pompy. Jeśli na nim jest nieszczelność, to może się ledwie pocić, a będzie wpuszczał powietrze, kiedy olej będzie jeszcze zimny i pompa będzie wyła. Sprawdź też, czy uszczelka na korku od zbiorniczka jest cała, bo tamtędy też może uciekać.
    W przypadku, gdy nie masz jednak żadnych wycieków, poziom płynu w normie, to obstawiałbym maglownicę. Miałem u siebie podobne objawy i jak uszczelnienia w maglu nagle puściły, to olej leciał ciurkiem.

  8. #1698
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    159 JTDm
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kimi1988 Zobacz post
    Sitko zlokalizujesz i w 1,9 JTDM ale trzeba zdemontować zbiorniczek. Ja tak miałem w poprzedniej 159. Ale taka rada jeśli masz zbiorniczek sprzed tej akcji serwisowej to wymień go od razu, bo prędzej czy później "buczenie" się pojawi a szkoda żeby magiel robić.

    - - - Updated - - -



    Ja jak miałem taką przypadłość że "buczało" ale po wymianie zbiorniczka i płynu cisza jak makiem zasiał
    Mam wymieniony przez wczesniejszego właściciela. Kiedyś była mowa i wibracjach na kierze przez zapchany filterek czy też odczepiony, który mógł zasłonić przewod i poprostu chciałem go zlokalizowac

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

  9. #1699
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    [MENTION=59606]quba[/MENTION], cos sie zmienilo z tym buczeniem po wymianie zbiornika i plynu?

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Wstyd to opisywać....przyczyną pierwotnego buczenia był zbyt niski poziom płynu. Zacząłem grzebać w celu wyczyszczenia filtra i go uszkodziłem. Nowy zbiornik, Dextron III i jest spokój. W 2,4 nad pompą wspomagania jest rurka, która może się zdarzyć, że wystaje ponad lustro poziomu płynu w zbiorniczku. Pojawia się wtedy zapowietrzanie chwilowe pompy, burzenie płynu w zbiorniku i wycie.
    Temat bym zakończył gdyby dolał płynu i po sprawie. Musiałem pogrzebać ...ale przy okazji znalazłem zapocony wąż (płyn gdzieś musiał uciekać) Niestety to grubsza sprawa bo to wąż od przekładni do pompy. Kilka stówek.

    Czy sitko "lata" w zbiorniku można przekonać się metodą potrząsania lub po odessaniu płynu zajrzeć jakąś kamerą endoskopową.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #1700
    Użytkownik Ogier Avatar MarcinDGR
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wąsosz DGR
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    193

    Domyślnie

    Panowie czy w 2.4 jtdm z 06r też musowo wymieniać ten zbiorniczek? Czy zbiornik się zmienił po 09r? Bo czytając temat koledzy wymieniają i piszą że jest gorzej na nowym i że nie ma zmian widocznych w nowych zbiorniczkach,jest taki sam...Teraz sam nie wiem...
    Ostatnio edytowane przez MarcinDGR ; 07-04-2017 o 09:48

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory