Strona 196 z 246 PierwszyPierwszy ... 96146186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,951 do 1,960 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #1951
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Ja miałem wyciek z węża i też mechaniory postanowili mi go "naprawić". Pojechali do firmy zajmującej się wężami hydraulicznymi (Hansalfex) i tam, z oporem, zacisnęli na nowo wąż - ten co idzie od pompy z z tyłu za silnikiem do magla. Z oporem bo podobno mieli z tym jakiś problem bo "to nie jest zwykły wąż". Od tej pory wspomaganie nie działało (wcześniej działało ale przy dużym skręcie kół ciekł płyn) - przy kręceniu w miejscu trzęsło całym samochodem, buczała pompa cały czas na jałowych obrotach, kierownica ciężko chodziła.
    Pomogła dopiero wymiana węża na nowy oryginał (750zł) + śruba z zaworem do maglownicy. Tak więc moim zdaniem próba rzeźbienia tego węża to strata czasu i przede wszystkim pieniędzy.
    u mnie jednak ponowne zakucie pomogło, płyn nie ciekł. Teraz mam nową dziurkę jednak w innym miejscu, więc ja widzę światełko w tunelu

  2. #1952
    Użytkownik Świeżak Avatar kamilos95
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti 2.0
    Postów
    134

    Domyślnie

    Mam pytanie, bo w instrukcji mam płyn gi/r a pod maską na oznaczeniu pisze mi gi/a więc który płyn jest prawidłowy? Jak coś to alfa 159 z 2010r 2.0

  3. #1953
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jeśli masz już zalany zielony GI/R to znaczy że jest stara naklejka na wygłuszeniu
    tu masz więcej bo o to pytałem kiedyś.
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post2034311

  4. #1954
    Użytkownik Świeżak Avatar kamilos95
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti 2.0
    Postów
    134

    Domyślnie

    Zalałem gi/r jak narazie jest wszystko ok tylko trochę nie dawało mi to spokoju ale z tego co doczytałem u Ciebie w temacie ma właśnie taki być, także dzięki.

  5. #1955
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wcześniej miałeś taki zielonkawy właśnie (GI/R)? jeśli tak to powinno być cacy. Gdybyś jednak miał czerwony, to układ trzeba parokrotnie wypłukać bo oleje są niemieszalne i chyba mogą uszkodzić uszczelnienia, a do tego żadszy zielony GI/R moze okazać się że cieknie z maglownicy z której czerwony nie ciekł.

  6. #1956
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW 3 G20 330i
    Postów
    73

    Domyślnie

    Panowie, czuć u mnie delikatne wibracje na kierownicy na postoju, jednak nic podczas jazdy. Po maksymalnym skręcie kół słychać wycie pompy, jednak nie zawsze, najczęściej na zimnym, gdy kręcę w podziemnym parkingu. Gdy kupiłem auto pół roku temu miało nieco za mało płynu do wspomagania, jednak gdy się tylko zorientowałem to dolałem. Nie znalazłem wycieku, po postoju w garażu podłoga sucha. Czy to znaczy, że pompa dokonuje żywota? 159 SW polift.

    Edit
    Płyn mam zielony, nie zauważy, żeby się buzował. Jak to dobrze sprawdzić?

  7. #1957
    Użytkownik Świeżak Avatar kamilos95
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti 2.0
    Postów
    134

    Domyślnie

    Ponad pół roku temu wymienialem, nie pamiętam właśnie jaki miał wtedy kolor stąd moje pytanie ale nic się nie pieni wyciekow brak, kolor dalej zachowuje ten sam czyli zielony i nie mam problemów ze wspomaganiem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał szymam Zobacz post
    Panowie, czuć u mnie delikatne wibracje na kierownicy na postoju, jednak nic podczas jazdy. Po maksymalnym skręcie kół słychać wycie pompy, jednak nie zawsze, najczęściej na zimnym, gdy kręcę w podziemnym parkingu. Gdy kupiłem auto pół roku temu miało nieco za mało płynu do wspomagania, jednak gdy się tylko zorientowałem to dolałem. Nie znalazłem wycieku, po postoju w garażu podłoga sucha. Czy to znaczy, że pompa dokonuje żywota? 159 SW polift.

    Edit
    Płyn mam zielony, nie zauważy, żeby się buzował. Jak to dobrze sprawdzić?
    Czy się nie pieni to odpal samochód i odkręć korek od plynu wspomagania, a jeśli pompa ci zaczyna wyć to spróbuj wymienić płyn na nowy czasami to załatwia sprawę.

  8. #1958
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    masz auto z 2010, fabrycznie to od dawna lali chyba tylko zielony

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał szymam Zobacz post
    Panowie, czuć u mnie delikatne wibracje na kierownicy na postoju, jednak nic podczas jazdy. Po maksymalnym skręcie kół słychać wycie pompy, jednak nie zawsze, najczęściej na zimnym, gdy kręcę w podziemnym parkingu. Gdy kupiłem auto pół roku temu miało nieco za mało płynu do wspomagania, jednak gdy się tylko zorientowałem to dolałem. Nie znalazłem wycieku, po postoju w garażu podłoga sucha. Czy to znaczy, że pompa dokonuje żywota? 159 SW polift.

    Edit
    Płyn mam zielony, nie zauważy, żeby się buzował. Jak to dobrze sprawdzić?
    masz poprawiony zbiorniczek zamontowany?poznasz po wybitej dacie, zmiana byla w grudniu 2009. inna sprawa ze wspomaganie w 159 czesto nie zaxhowuje sie 100% idealnie a ludzie jezdza latami i nic sie nie dzieje.
    jesli masz stary zbiorniczek to wymien lacznie z olejem, moze pinoze a na pewbo nie zaszkodzi
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 13-02-2018 o 10:44

  9. #1959
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW 3 G20 330i
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    masz auto z 2010, fabrycznie to od dawna lali chyba tylko zielony

    - - - Updated - - -



    masz poprawiony zbiorniczek zamontowany?poznasz po wybitej dacie, zmiana byla w grudniu 2009. inna sprawa ze wspomaganie w 159 czesto nie zaxhowuje sie 100% idealnie a ludzie jezdza latami i nic sie nie dzieje.
    jesli masz stary zbiorniczek to wymien lacznie z olejem, moze pinoze a na pewbo nie zaszkodzi
    Hej,
    Zbiorniczek mam nowy, poprzedni właściciel chyba wymienił, bo jest na nim data jakoś 2011. Co z wyciem pompy? Może być to przez zapowietrzenie? Może trzeba zmienić płyn faktycznie?

  10. #1960
    Użytkownik Świeżak Avatar kamilos95
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti 2.0
    Postów
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymam Zobacz post
    Hej,
    Zbiorniczek mam nowy, poprzedni właściciel chyba wymienił, bo jest na nim data jakoś 2011. Co z wyciem pompy? Może być to przez zapowietrzenie? Może trzeba zmienić płyn faktycznie?
    jeśli zbiorniczek masz pozmianowy to ja bym spróbował wymienic płyn koszt nie wielki a może rzeczywiście pomoże.I jakbyś wymieniał to spr jak zlejesz do jakiegoś naczynia czy nie ma opiłków.

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory