Strona 198 z 246 PierwszyPierwszy ... 98148188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,971 do 1,980 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #1971
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    A tam, raczej niefachowa naprawa.
    Z tym mieszaniem płynów to też nie do końca. Kilku mechaników mówiło mi, że można bez problemu zmieniać czerwony na zielony czy odwrotnie. Kwestia dobrania płynu do układu - jeden będzie lepiej działał na czerwonym, inny na zielonym. Ja w każdej 159 wymieniałem to co było na Mobil ATF320 i żadnych problemów nie miałem ani wycia na zimnym. W TBi pompa pracuje głośniej, ale taki urok.
    Tylko zawsze dbałem, żeby nie było wycieków, przy każdej wymianie układ płukany, sitko niezatkane itd.

  2. #1972
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Ciężko mówić o "włoskim gunwie" (pomijając już fakt dużej ilości m. in. niemieckich podzespołów) kiedy w danym układzie wymienia się elementy fabryczne na "druciarskie" i oczekuje się, że wszystko będzie działać tip top. To nie wina "włoskiego gunwa" kiedy coś jest policzone na jakieś parametry a po zmianie tych parametrów poza zakres normalny przestaje działać idealnie. Można powiedzieć "niemieckie gunwo" jak w VW TSI masz fabryczne źle dobrane pierścienie na tłokach. Ale jak rzeźbisz elementy zamiast wymienićna nowe, to nie jest "włoskie gunwo" tylko "januszowe druciarstwo"
    Nie zmienia się na druciarskie gdy te oryginalne się nie psują.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #1973
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Nie nazywajmy druciarstwem założenie węża hydraulicznego zakutego przez firmę zajmującą się hydrauliką siłową. Jedyny problem jest taki, że w oryginalnym wężu zamontowane są dławiki, które moim zdaniem zmieniają przepływ turbulenty oleju wychodzącego z regulatora przepływu (prawdopodobnie zamontowany w pompie) na przepływ linearny. Przydałoby się dobrać odpowiednie dławiki i dodać do dorabianego węża, tylko dobranie nie będzie proste. Trzeba byłoby przebadać oryginalny sprawny wąż.

  4. #1974
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    zauważyłem, że wycie pompy jest uzależnione od temperatury zewnętrznej. Rano alfa w garażu (-3) pompa wyje 10 sek., 8h na zewnątrz (-8) wyje 5min. jak nie było mrozów nie wyło. Jakieś sugestie?

  5. #1975
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    na czerwonym płynie u większości chyba alfaholików wyje w zależności od temperatury, tyle że nawet przy -27C jak kiedyś swoją JTDm odpaliłem to wycia może było z 15 sek, a powiedzmy przy -5 to z 3 sek. ileś tam minut wycia to raczej osobliwy przypadek i tak bym tego nie zostawiał, ale nie mam wiedzy, zgaduję że albo coś masz z tym naprawianym wężem nie tak, albo z pompą.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #1976
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    przed druga awarią węża nie miałem takich objawów, nawet na dużych minusach. Dlatego szukam co jest przyczyną, chłopaki wspominają o tych dławikach na części gumowej. Może one mają jakiś wpływ, nie uśmiecha mi się kupić przewodu za 6 setek, tak na próbę. Może one faktycznie stabilizują przepływ płynu, chyba poszukam jakiejś używki i zakuje na nowo na wzór oryginału.

  7. #1977
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    U mnie na czerwonym płynie wyje zero sekund niezależnie od temperatury. Co prawda ja mam nowy wąż ori, nowy zbiornik i nowy zawór-śrubkę na maglu, ale jak miałem źle działający układ to pompa wyła, auto się trzęsło i różne inne przyjemności. Ale, jak widać i na szczęście, pompa nie dostała po dupsku.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #1978
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Może masz za mało płynu? Rozgrzewa się , zwiększa objętość i pompa przestaje wyć....
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #1979
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Raczej chodzi o zmianę lepkości pod wpływem temperatury. Moja 159 nocuje na zewnątrz, jakieś pół roku temu regenerowana była maglownica i wymieniany płyn. Jego stan jest w normie, układ sprawy i przy aktualnych mrozach -13 - -15*C wyje jakieś 5 sekund po odpaleniu.
    Jeśli wyje długo, w pierwszej kolejności sprawdziłbym poziom płynu i ewentualnie dolał do max. Następnie przyjrzałbym się głównie wężowi prowadzącemu olej ze zbiorniczka do pompy. Pompa ma ciężko zassać lepki olej i jeśli występuje choćby malutka nieszczelność na tym wężu, pompa będzie zaciągała powietrze.

  10. #1980
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Czy udało się rozwiązać problem z tym gumowaniem ja wymieniłem 2 razy płyn, kupiłem nowy zbiorniczek ten po zmianie, zmieniłem już 2 pompy wspomagania i nic jak było gumowanie tak jest. Maglownicy jeszcze nie wymieniłem, bo jak dodam trochę gazu to nie mam efektu gumowania, zero wycieków itd... Myślałem bardziej o wymianie przewodu od wspomagania lub tego zaworka w maglownicy. Stawiam, że to może być przyczyną zbyt niskiego ciśnienia.

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory