Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #10081
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Dokładnie tak.
    Sprawdzałem je na zwrotnicy z zaciskiem ale widocznie klocek był cieńszy niż u Ciebie, a że zacisk ATE jest zaciskiem pływającym, to wraz ze zużyciem klocka zbliża się do tarczy hamulcowej.
    Identyczny przypadek opisywał kiedyś Nazar, ale tam dotyczyło to stalowych felg 16".

    - - - Updated - - -


    W przypadku tego modelu felg, srebrny będzie najlepszym rozwiązaniem. Każdy ciemniejszy kolor spowoduje iż będą wizualnie mniejsze. Jedyny grafit to ten z oryginalnych felg do Alfy, ale w przypadku proszkowego lakierowania jest nie do uzyskania.
    Pozdrawiam
    Rafał
    Heheheh no fakt . Człowiek przymierza koła do siebie- pasują ,potem mierzy u kumpla na ten sam zacisk i nie pasują. Na co dzień nie studiuje się zasady działania zacisku pływającego a czasem jak widać zużycie klocka ma tu duże znaczenie. Brembo jest "sztywne" ale znowu odstaje mega od tarczy i następne problemy z doborem felgi. Plus jest taki , że przód 159 pochłania naprawdę szerokie felgi i jest zawsze opcja dać dystans

  2. #10082
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Dokładnie tak.
    Sprawdzałem je na zwrotnicy z zaciskiem ale widocznie klocek był cieńszy niż u Ciebie, a że zacisk ATE jest zaciskiem pływającym, to wraz ze zużyciem klocka zbliża się do tarczy hamulcowej.
    Identyczny przypadek opisywał kiedyś Nazar, ale tam dotyczyło to stalowych felg 16".
    Ja je założyłem na nowe klocki i nowe tarcze. Rozwiązaliśmy problem lekkim szlifem zacisku - ten zacisk ma takie dwa wystające, cienkie żeberka i to one haczyły. Pozostałości z odlewu, nic ważnego
    Niedługo zmiana na duże Brembo (bo leżą i czekają od pół roku) i mam nadzieję, że problemu nie będzie
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #10083
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Ja je założyłem na nowe klocki i nowe tarcze. Rozwiązaliśmy problem lekkim szlifem zacisku - ten zacisk ma takie dwa wystające, cienkie żeberka i to one haczyły. Pozostałości z odlewu, nic ważnego
    Niedługo zmiana na duże Brembo (bo leżą i czekają od pół roku) i mam nadzieję, że problemu nie będzie
    Jak dolozysz sporo dystansu to nie będzie problemu

  4. #10084
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

    Szybkie pytanko. Założyłem dystanse dystoma na przód 17mm i uznałem że trochę się jeszcze da wiec zmieniłem na 20 mm. Z tyłu mam 5mm - mało. Zdjęte 17 mm dałem na tył i jednak trochę za szerokie. Kolo wystaje , będzie tarło. Muszę wiec kupić inne dystanse na tył. Tylko jakie? Czy jak dam 10 mm to czy fabryczny kołnierz będzie coś wystawał żeby załapać? Co wybrać, bo z kolei nic poniżej 17 mm nie ma kołnierza. Czy mogę ewentualnie dać coś pomiędzy np 12 i zakładać koło na dystans bez kołnierza? Można tak? Co robić bo bym szybko zamówił żeby zrobić przed weekendem.
    Ostatnio edytowane przez hagi ; 19-04-2017 o 19:34

  5. #10085
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Patryczos
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165KM ; GT 1.9 JTDM 150KM ; A6 C7
    Postów
    647

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    Szybkie pytanko. Założyłem dystanse dystoma na przód 17mm i uznałem że trochę się jeszcze da wiec zmieniłem na 20 mm. Z tyłu mam 5mm - mało. Zdjęte 17 mm dałem na tył i jednak trochę za szerokie. Kolo wystaje , będzie tarło. Muszę wiec kupić inne dystanse na tył. Tylko jakie? Czy jak dam 10 mm to czy fabryczny kołnierz będzie coś wystawał żeby załapać? Co wybrać, bo z kolei nic poniżej 17 mm nie ma kołnierza. Czy mogę ewentualnie dać coś pomiędzy np 12 i zakładać koło na dystans bez kołnierza? Można tak? Co robić bo bym szybko zamówił żeby zrobić przed weekendem.
    Tył tj. 17mm oddaj do tokarza, niech zniweluje do 13mm. Do tego zetnij kątówką kołnierz piasty i będzie malina. Felgi ET41 8,0" ?

  6. #10086
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryczos Zobacz post
    Tył tj. 17mm oddaj do tokarza, niech zniweluje do 13mm. Do tego zetnij kątówką kołnierz piasty i będzie malina. Felgi ET41 8,0" ?
    Heheheh Patryk się tak nie rozpędzaj bo zetnie cały kołnierz. U Patryka ścięty jest kołnierz o ok 2mm żeby wszedł dystans z centrowaniem ale bodajże 13mm ( jak się mylę to mnie popraw Patryk ) .
    Kolego jak chcesz załapać fabryczne centrowanie to dystans 8-9mm max. Potem albo rzeźba albo powyżej 15mm z centrowaniem i to jeszcze nie każda firma ci taki wytoczył.

    Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

  7. #10087
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Ok, na początek spróbuje stoczyć ten co mam do 9 mm, jeśli nie uda mi się złapać fabrycznego centrowania to będę kombinował inaczej. Bo jak wspomniałem 17 z kołnierzem jest za szeroki .Biorąc coś poniżej, musiałbym chyba rzeczywiście rzeźbić żeby wszedł dystans miedzy 10 a 15 z kołnierzem.

  8. #10088
    Użytkownik Świeżak Avatar many19831
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    mondeo mk3-> alfa 159 by szewi 250PS 540 Nm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    Ok, na początek spróbuje stoczyć ten co mam do 9 mm, jeśli nie uda mi się złapać fabrycznego centrowania to będę kombinował inaczej. Bo jak wspomniałem 17 z kołnierzem jest za szeroki .Biorąc coś poniżej, musiałbym chyba rzeczywiście rzeźbić żeby wszedł dystans miedzy 10 a 15 z kołnierzem.
    Mniejszym złem będzie danie 13 mm i ścięcie 3 mm piasty niż dać 10 bez centrowanie i wierzyć że resztka kołnierza zdoła wycentrowac felgę. Ja jako pierwszy wycialem centrowanie i było ok. Zaraz za mną Patryk i też nie czuć różnicy. A 20 mm przód a z tyłu mniej niż 13 będzie skutkowało tym że koła będą szerzej z przodu niż z tylu, czyli słabo.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  9. #10089
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    Było 159 2.4, Giulietta 1.4 MA 170hp, jest Stelvio 2.0 280hp
    Postów
    3

    Domyślnie

    Panowie, wejdzie taka felga na zimę do 159 2.4 jtdm?

    oryginalna z GIULIETTy
    Rozmiar felg: 7x16 ET 41
    Rozstaw śrub: 5x110
    opona 205/55R16

  10. #10090
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Na duże Brembo, które masz w 2,4 wejdzie minimum 17".

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory