Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #10501
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honk Zobacz post
    Panowie,
    Nie mam opcji wrzucenia info na giełdę, a sam nie wiem czy taka informacja by tam pasowała w ogóle. Kontynuując temat felg od Giulii QV do 159.
    Przymierzam sie do zakupu felg z Giuli QV (wzór jak na foto powyżej załączonym przez kolege), 19cali i szerokości 2x 8.5" i 2x 10".
    Nie wiem jak to będzie u mnie wyglądać i czy mi sie spodoba więc być może byłyby na sprzedaż potem. Wręcz łątwiej będzie mi się zdecydować na ich ogarnięcie jeśli będę miał plan awaryjny, że ktoś inny też chciałby potem je przejąć.
    Proszę o kontakt ew osoby zainteresowane jeśli są gotowi na taką współpracę. Jeśli nie to rozumiem w 100% i trudno.
    Cenę szacuję w granicach 5000-6000 zł za kompletne koła (felgi, opony, czujniki [w zasadzie zbędne do 159, ale na przyszłość by zostały], kapselki, itd.).
    Wrzucam info równolegle na dział dot. Giulii.
    Pozdrawiam,
    GH
    to lepiej zrób sobie wycieczkę i przymierz przed kupnem

  2. #10502
    Użytkownik Świeżak Avatar Honk
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    W-wa / B-B
    Auto
    była 147 1.9 jtdm TI, jest 159 2.4 jtdm Q-Tr
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    to lepiej zrób sobie wycieczkę i przymierz przed kupnem
    Jest to jakieś rozwiązanie, ale nie ukrywam, że nie mam znajomego z takimi felgami.

  3. #10503
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honk Zobacz post
    Jest to jakieś rozwiązanie, ale nie ukrywam, że nie mam znajomego z takimi felgami.
    chcesz od kogoś kupić, to ten ktoś na przymiarke może równie dobrze pozwolić. a pozatym jaki w tym sens jak widać po powyższym zdjęciu ze zestaw z właściwą oponą mieści się bez problemu.
    Z tym że Kamil przesadził i dał za szeroką gumę, bo akurat tylko takie używki mieli w zaprzyjaźnionej wulkanizacji, zestaw opon 4 x245, albo nawet 4x235 wejdzie z palcem w dup**.
    Kapeć 245 na 10" jeszcze nie odrywa się od rantu felgi, opona jest jedynie delikatnie naciągnięta,
    a 235 to już lekko odrywa się od rantu, jeszcze wygląda to ładnie bez przesady...

  4. #10504
    Użytkownik Świeżak Avatar Honk
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    W-wa / B-B
    Auto
    była 147 1.9 jtdm TI, jest 159 2.4 jtdm Q-Tr
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    chcesz od kogoś kupić, to ten ktoś na przymiarke może równie dobrze pozwolić. a pozatym jaki w tym sens jak widać po powyższym zdjęciu ze zestaw z właściwą oponą mieści się bez problemu.
    Z tym że Kamil przesadził i dał za szeroką gumę, bo akurat tylko takie używki mieli w zaprzyjaźnionej wulkanizacji, zestaw opon 4 x245, albo nawet 4x235 wejdzie z palcem w dup**.
    Kapeć 245 na 10" jeszcze nie odrywa się od rantu felgi, opona jest jedynie delikatnie naciągnięta,
    a 235 to już lekko odrywa się od rantu, jeszcze wygląda to ładnie bez przesady...
    Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.
    Technicznie jest to możliwe jak napisałeś, dlatego też zdecydowałem się, że podejmę taką próbę prawdopodobnie. Jeśli mi spasują na moim konkretnym aucie to je zostawię. Jeśli nie to nie.
    Przymiarka robiona na szybko nie ma sensu u sprzedawcy, bo taką samą przymairkę dwu minutową mogę sobie w głowie zwizualizować. Muszę pojeździć z tymi obręczami i kapciami jakiś czas i wtedy zdecydować. Analiza wielowątkowa - wizualna, komfortowa, itp. itd.

  5. #10505
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Patryczos
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165KM ; GT 1.9 JTDM 150KM ; A6 C7
    Postów
    647

    Domyślnie

    B-B to Bielsko Biała w Twoim opisie? Jak tak to nie masz daleko do mnie. Mam felgi z Giulii w rozmiarze 8,0 i 8,5". Możesz wpaść, przymierzyć. Na pewno pasują jak widać po przykładzie u Alcesa. Natomiast 10" na pewno wystają poza obrys jak widać na SW od Kamila, poza tym tak jak pisze prezes on tam na tył dał opony jak z Giulii, nie wiem czy nawet 255 szerokość. No i przy zawiasie -20mm (ori Ti) potrafi mu przytrzeć, ale to nie ma się co dziwić
    Uważam, że 8,5" w tyle 159 jest idealnym rozwiązaniem, ze względu na ET34 tej felgi. Wychodzi dokładnie taki sam spas jak w felgach 19" Ti lub Prodrive z ET41 i dystansie 13mm

  6. #10506
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honk Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.
    Technicznie jest to możliwe jak napisałeś, dlatego też zdecydowałem się, że podejmę taką próbę prawdopodobnie. Jeśli mi spasują na moim konkretnym aucie to je zostawię. Jeśli nie to nie.
    Przymiarka robiona na szybko nie ma sensu u sprzedawcy, bo taką samą przymairkę dwu minutową mogę sobie w głowie zwizualizować. Muszę pojeździć z tymi obręczami i kapciami jakiś czas i wtedy zdecydować. Analiza wielowątkowa - wizualna, komfortowa, itp. itd.
    po to się dobiera właściwy rozmiar opon, żeby nic nie miało prawa trzeć i przeszkadzać, a takie rozmiary podałem powyżej - czego tu nie rozumieć...

    komfort? - profil 40 fabryczny standard, profil 35 podejście tuningowe...
    zostaje tylko decyzja wizualna - brać czy nie brać,

  7. #10507
    Użytkownik Świeżak Avatar Honk
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    W-wa / B-B
    Auto
    była 147 1.9 jtdm TI, jest 159 2.4 jtdm Q-Tr
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryczos Zobacz post
    B-B to Bielsko Biała w Twoim opisie? Jak tak to nie masz daleko do mnie. Mam felgi z Giulii w rozmiarze 8,0 i 8,5". Możesz wpaść, przymierzyć. Na pewno pasują jak widać po przykładzie u Alcesa. Natomiast 10" na pewno wystają poza obrys jak widać na SW od Kamila, poza tym tak jak pisze prezes on tam na tył dał opony jak z Giulii, nie wiem czy nawet 255 szerokość. No i przy zawiasie -20mm (ori Ti) potrafi mu przytrzeć, ale to nie ma się co dziwić
    Uważam, że 8,5" w tyle 159 jest idealnym rozwiązaniem, ze względu na ET34 tej felgi. Wychodzi dokładnie taki sam spas jak w felgach 19" Ti lub Prodrive z ET41 i dystansie 13mm
    B-B to Bielsko faktycznie, ale bywam tam sporadycznie gdy uda mi się do domu wyrwać. :/
    Na Święta na pewno będę, ale nie wiem na ile czasu i jak mi się ułoż,ą wtedy plany. Jak będę w stanie coś zaplanować to może faktycznie się odezwę i bym tak podszedł na start do tematu - tak czy inaczej dziękuję serdecznie za propozycję i pomysł.
    U mnie sprawa nie jest typowa, bo zawias mam ori i do tego nie Ti. Na chwilę obecną nie mam w planach go zmianiać i raczej w przyszłości tego nie zrobię. Biorąc pod uwagę to co pisał [MENTION=15826]Nazar[/MENTION] bez mocnej gleby i związanego z nią negatywu może być kiszka. Dlatego teoretycznie najlepszą opcją byłoby założenie 4 szt 9" albo taki pakiet jak Ty masz właśnie. Z drugiej strony co QV to QV.. Te 10" robi inną robotę. A jakbym miał zakładać tą samą szerokość to jednak poszedłbym w kierunku Prodrive właśnie jak już pisałem niedawno tutaj.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    po to się dobiera właściwy rozmiar opon, żeby nic nie miało prawa trzeć i przeszkadzać, a takie rozmiary podałem powyżej - czego tu nie rozumieć...

    komfort? - profil 40 fabryczny standard, profil 35 podejście tuningowe...
    zostaje tylko decyzja wizualna - brać czy nie brać,
    Chodziło mi o to, że nie rozumiem po co mi tłumaczysz, ze to da radę technicznie. Ale generalnie dzięki za podpowiedź z rozmiarami (szerokościami) kapci.

  8. #10508
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honk Zobacz post
    U mnie sprawa nie jest typowa, bo zawias mam ori i do tego nie Ti. Na chwilę obecną nie mam w planach go zmianiać i raczej w przyszłości tego nie zrobię. Biorąc pod uwagę to co pisał @Nazar bez mocnej gleby i związanego z nią negatywu może być kiszka.
    Ludzie proszę przestańcie opowiadać takie rzeczy.
    Gleba Ti, Eibach czy gwint u Nazara to tylko krótsze i niższe sprężyny.
    Wv 159 przód i tył to zawieszenie wielowahaczowe i to znaczy ze zawieszenie razem z kołem pracuje po linii łuku a nie w pionie. I z tego faktu wynika to ze jak koło miesci sie w jednej 159 to tak samo zmieści się w kazdej innej. przy obnizeniu pojawia sie pochylenie koła czyli tze negatyw i optycznie łarwiej widać czy kolo sie da radę schowac pod błotnik czy nie. Negatyw przy glebie to nic innego tylko pozycja wyjsciowa od jakiej zaczyna pracę zawieszenie.
    Nazar ma standardowe wahacze z gwintowanymi amortyzatorami i nic wiecej - zawias pracuje po tym samym łuku co w każdej innej 159.

    A jak nie masz nawet Eibacha to nawet nie myśl o tych 10" z tyłu, bo koza i pochylone opony wyglądają poprostu głupio. jak koniecznie chcesz 10" z tylu to bez sprężyn szkoda ładować tyle kasy

  9. #10509
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    Ludzie proszę przestańcie opowiadać takie rzeczy.
    Gleba Ti, Eibach czy gwint u Nazara to tylko krótsze i niższe sprężyny.
    Wv 159 przód i tył to zawieszenie wielowahaczowe i to znaczy ze zawieszenie razem z kołem pracuje po linii łuku a nie w pionie. I z tego faktu wynika to ze jak koło miesci sie w jednej 159 to tak samo zmieści się w kazdej innej. przy obnizeniu pojawia sie pochylenie koła czyli tze negatyw i optycznie łarwiej widać czy kolo sie da radę schowac pod błotnik czy nie. Negatyw przy glebie to nic innego tylko pozycja wyjsciowa od jakiej zaczyna pracę zawieszenie.
    Nazar ma standardowe wahacze z gwintowanymi amortyzatorami i nic wiecej - zawias pracuje po tym samym łuku co w każdej innej 159.

    A jak nie masz nawet Eibacha to nawet nie myśl o tych 10" z tyłu, bo koza i pochylone opony wyglądają poprostu głupio. jak koniecznie chcesz 10" z tylu to bez sprężyn szkoda ładować tyle kasy
    Prezes co do Kamila to dobierał opony pod Q4 czyli średnice ( 225/40/19 = 255/35/19 ) a nie że dupiato dobrał opony. Dwa- masz rację że zawias w jednej 159 jest taki sam jak w mojej na gwincie ale jak postawi 10" na wysokości seryjnej to koło będzie przy neutralnym położeniu wystawać poza obrys z racji innego kąta pochylenia koła. Pewnie że da się tym jechać ale 2cm opony poza blotnikiem poza chlapaniem z tylnego koła nawet na przednie lusterka będzie wyglądać śmiesznie ( jak koła we Wranglerze ) no i przyciągnie uwagę Policji. Prosty przykład z przymiarki na fotkach.

    Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

  10. #10510
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Tu masz z oponą poprzednia felga 19/9"ET35 jeszcze na dystansie 2cm z oponami 245/35/19. No i wahacz fakt nie z gumy ale jeździć z tak wystającą oponą trochę mija się z celem a tu jeszcze koło stało na ziemi.

    Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory