Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #10751
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Błażowa/Rzeszów
    Auto
    159 SW 1,9 JTDm 16v
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    już nie chce komentować wypowiedzi poprzedników...

    po pierwsze to nie są Oplowskie felgi tylko Aluett i jak to felgi niezależnych producentów są tak robione żeby śruba 14 weszła - dla docisku felgi do piasty jest ważna powierzchnia docisku kołnierza śruby do powierzchni felgi, a nie to czy ma dziure na M12 czy M14.

    po drugie:



    to że jeździły na Astrze nie znaczy że to 5x110 - widzisz ogłoszenie to byś się zapytał właściciela a nie zgadywał,
    a tym bardziej skoro to nie jest produkt Opla to centrowanie na 99,9% jest większe niż powinno być

    po trzecie



    nie wiem o czym ty myślisz, ale ET felgi i jej szerokość nie mają nic wspólnego z tym czy pasuje na BREMBO

    po czwarte:
    do tej pory żadna felga tej marki jaką mierzyłem, nie pasowała na BREMBO bez dystansów, bo poprostu nie produkują wg specyfikacji "BREMBO friendly", jak akurat będą pasowały to będzie to przypadek a nie reguła..

    po piąte:
    na małe BREMBO trudniej znaleźć pasujące felgi niż na duże, bo jest bliżej środka obrotu koła, a szerokość dużego i małego BREMBO jest taka sama -> więc wnętrze ramion felgi musiałoby wcześniej odsuwać się na zewnątrz niż w przypadku dużego BREMBO

    Rozstaw 5x110 ET38, pierścien 65.1 sprawdziłem w specyfikacji producenta po numerze KBA i nabitych na feldze numerach.

    Co do śruby i jej średnicy to nie do końca jestem pewny. Felgi te które wrzuciłem mają kilka różnych wersji. Nawet w wersji 5x110 trafiają się takie, w których są otwory pod śruby M12 i M14.

    Co do ET, to szanuję Twoje doświadczenie z pasowaniem felg, ale wg. mnie ET w jakiś tam sposób wpływa na to, jak felgi siadają na piaście i czy nie trą o zacisk. Nie mówię, że to jedyny wyznacznik, ale jest to jakiś punkt odniesienia

    Podrzucam screena z karty produktu. Widać jak byk, że jest podział na wersję pod M12 i M14, przy takiej samej szerokości ET i rozstawie śrub

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	felgi1.PNG
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	119.9 KB
ID:	242756

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	felgi alfa.PNG
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	61.3 KB
ID:	242757

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	felgi opel.PNG
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	26.2 KB
ID:	242758

  2. #10752
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał glock86 Zobacz post
    Co do ET, to szanuję Twoje doświadczenie z pasowaniem felg, ale wg. mnie ET w jakiś tam sposób wpływa na to, jak felgi siadają na piaście i czy nie trą o zacisk. Nie mówię, że to jedyny wyznacznik, ale jest to jakiś punkt odniesienia
    żaden wyznacznik i żaden punkt odniesienia. Felga to nie kawałek drutu, że możesz kupować z metra bieżącego i tak uciąć żeby felga pasowała na zacisk...


    Cytat Napisał glock86 Zobacz post
    Podrzucam screena z karty produktu. Widać jak byk, że jest podział na wersję pod M12 i M14, przy takiej samej szerokości ET i rozstawie śrub




    jak byk to tu widać że są kompatybilne z wymienionymi "śrubami", a nie jest tam napisane jakie te felgi mają "otwory"...

  3. #10753
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał glock86 Zobacz post
    Co do ET, to szanuję Twoje doświadczenie z pasowaniem felg, ale wg. mnie ET w jakiś tam sposób wpływa na to, jak felgi siadają na piaście i czy nie trą o zacisk. Nie mówię, że to jedyny wyznacznik, ale jest to jakiś punkt odniesienia
    żaden wyznacznik i żaden punkt odniesienia. Felga to nie kawałek drutu, że możesz kupować z metra bieżącego i tak uciąć żeby felga pasowała na zacisk...


    Cytat Napisał glock86 Zobacz post
    Podrzucam screena z karty produktu. Widać jak byk, że jest podział na wersję pod M12 i M14, przy takiej samej szerokości ET i rozstawie śrub




    jak byk to tu widać że są kompatybilne z wymienionymi "śrubami", a nie jest tam napisane jakie te felgi mają "otwory"...

  4. #10754
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    już nie chce komentować wypowiedzi poprzedników...
    Troche tego stwierdzenia nie rozumiem, osoby ktore skomentowaly odnosnie tych felg to ja i [MENTION=2758]kobe83[/MENTION]. Nie wiem gdzie nasze krotkie wypowiedzi sa rozbiezne z Twoja? Wiem ze masz ogromne doswiadczenie z felgami, ale my chyba tez udzielilismy dobrej odpowiedzi? A jak nie to nas oswiec prosze.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #10755
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    z otworami loteria,
    żadna loteria - niezależny producent to otwór pod M14

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    male brembo nie takie male jest
    jest jeszcze gorsze w doborze felg.

    Cytat Napisał kobe83 Zobacz post
    Po moim doświadczeniach proponuje zrobić przymiarkę ze względu na hamulce.
    nie zaszkodzi, ale na 99,9% nie wejdzie, a po zdjęciach z karty charakterystyki które wrzucił [MENTION=77323]glock86[/MENTION] widać że na 100% nie będzie pasować.

  6. #10756
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    to nie sa rozbierznosci. otowry to moze sobie sprawdzic w katalogu, poprosic sprzedajacego o pomiar itp, ja tego mu nie bede sprawdzal wiec napisalem ze jakby nawet byly mniejsze to rozwierci - zaden problem. wg Twojej odpowiedzi nie musi, fajnie. male brembo napisalem ze nie jest male - tak sie je potocznie nazywa ze wzgledu na mniejsze tarcze - sam przygladalem sie u kumpla w 2.0JTDm kiedys I miejsca do felgi to tam bylo tyle samo co w mojej TBi a tez jest w innym miejscu wiec jak najbardziej moze sie okazac ze felga nieoryginalna ktora pasuje na duze brembo nie spasuje na male - takie przypadki znam chocby z Giuli gdzie do bida wersji ktos probowal zalozyc felgi z Quadrifoglio - nie weszly bo wlasnie zacisk byl zbyt blisko osi kola I ramiona w tych felgach byly najprawdopodobniej inaczej wyprofilowane niz w felgach dla wersji nie-Q.

    Ty masz wieksza wiedze I doswiadczenie, wiec potrafisz precyzyjnie lub z dosc duzym prawdopodobienstwem okreslic czy felga spasuje czy nie, my jako tylko zwykli, moze torche doswiadczeni uzytkownicy, jestesmy w stanie zwrocic uwage na prawdopodobne problem czy bledy w zalozeniach pytajacego, I to zrobilismy. bledow szczegolnych nie popelnilismy, ale Ty tak skomentowales nasze posty jakbysmy wypisali tylko stek bzdur. troche sie odechciewa odpowiadac jak od razu za male braki mozna zostac zruganym. a nie wystarczylo uzupelnic naszych odpowiedzi zamiast nas lekko zbesztac?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #10757
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Błażowa/Rzeszów
    Auto
    159 SW 1,9 JTDm 16v
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    żaden wyznacznik i żaden punkt odniesienia. Felga to nie kawałek drutu, że możesz kupować z metra bieżącego i tak uciąć żeby felga pasowała na zacisk...




    jak byk to tu widać że są kompatybilne z wymienionymi "śrubami", a nie jest tam napisane jakie te felgi mają "otwory"...


    Nie chcę się tutaj kłócić, ale jak zakładasz dystans pod felgę, to nie zmieniasz czasem ET całego układu? 10mm dystansu to 10mm zmiany ET zestawu felga-dystans.

  8. #10758
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    male brembo napisalem ze nie jest male - tak sie je potocznie nazywa ze wzgledu na mniejsze tarcze - sam przygladalem sie u kumpla w 2.0JTDm kiedys I miejsca do felgi to tam bylo tyle samo co w mojej TBi a tez jest w innym miejscu wiec jak najbardziej moze sie okazac ze felga nieoryginalna ktora pasuje na duze brembo nie spasuje na male - takie przypadki znam chocby z Giuli gdzie do bida wersji ktos probowal zalozyc felgi z Quadrifoglio - nie weszly bo wlasnie zacisk byl zbyt blisko osi kola I ramiona w tych felgach byly najprawdopodobniej inaczej wyprofilowane niz w felgach dla wersji nie-Q.
    napisałem to konkretnie w jednym zdaniu:

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    na małe BREMBO trudniej znaleźć pasujące felgi niż na duże, bo jest bliżej środka obrotu koła, a szerokość dużego i małego BREMBO jest taka sama
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    bledow szczegolnych nie popelnilismy
    gdzie napisałem ze popełniliście?

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale Ty tak skomentowales nasze posty jakbysmy wypisali tylko stek bzdur. troche sie odechciewa odpowiadac jak od razu za male braki mozna zostac zruganym. a nie wystarczylo uzupelnic naszych odpowiedzi zamiast nas lekko zbesztac?
    co ty bierzesz...?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał glock86 Zobacz post
    Nie chcę się tutaj kłócić, ale jak zakładasz dystans pod felgę, to nie zmieniasz czasem ET całego układu? 10mm dystansu to 10mm zmiany ET zestawu felga-dystans.
    dystans zmienia ET "układu" nie "felgi"

    wniosek?

    ET felgi " g**** " Ci powie czy siądzie na BREMBO...

  9. #10759
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20v
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam,

    Czy na poniższa felge opona 235/45 R18 bedzie odpowiednia?

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6755649964

  10. #10760
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hajsiu Zobacz post
    Witam,

    Czy na poniższa felge opona 235/45 R18 bedzie odpowiednia?

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6755649964
    Owszem, to opona dedykowana do tego rozmiaru felgi i opona katalogowo przewidziana do 159.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory