Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #11021
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał rad90 Zobacz post
    Panowie proszę o pomoc czy fegi (wzór z tymi dużymi pierścieniami ) z giulia 19 cali o szerokosci 10 cali podejdą bez kombinowania do alfy 159 ?
    Cofnij się kilka postów wcześniej tam masz wyczerpany temat.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał piter_alfa Zobacz post
    Porządne mycie i tak sie prezentują koła z Giulii na 159.

    Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
    Śliczne. Moim zdaniem lepiej pasują do 9tki niż do Gulii . Kolega [MENTION=248]alces1[/MENTION] wie co dobre

  2. #11022
    Użytkownik Świeżak Avatar krystiano1997
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    AR 159 1.9 JTD
    Postów
    165

    Domyślnie

    Czym najlepiej usunąć oryginalny lakier z felg aluminiowych? Oddać do piaskowania czy lepiej próbować rozpuścić jakąś chemią?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #11023
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał krystiano1997 Zobacz post

    Czym najlepiej usunąć oryginalny lakier z felg aluminiowych? Oddać do piaskowania czy lepiej próbować rozpuścić jakąś chemią?
    Piaskowania nie polecam, bo uszkodzisz powierzchnię felgi i potem, żeby ona ładnie wyglądała będziesz musiał ją dosłownie niemal zalać lakierem, przez co będzie miał tendencję do pękania.
    Najlepszym, ale nieco droższym sposobem jest usunięcie starego lakieru metodą chemiczną.
    Jeśli chciałbyś zrobić im konkretną, profesjonalną renowację, to zapraszam na prv.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #11024
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    absolutnie nie piaskowanie - w dobrych firmach regenerujących felgi używają jakiejś chemii.
    tak wyglądają felgi po zdjęciu lakieru chemicznie, niestety przez wcześniejszego właściciela były piaskowane:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9247.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	83.2 KB
ID:	246122
    przez to renowacja kosztowała mnie parę stów więcej, a efekt idealny tylko jest osiągnięty na zewnętrznych płaszczyznach - w ramionach jest coś ala celulitis. gdybym wiedział wcześniej że to tak jest w życiu nie kupiłbym tych felg tylko szukał czegoś porysowanego z ori lakierem, bo takie można zrobić idealnie bez problemu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #11025
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar solek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Oseredek/Susiec
    Auto
    159 SW 2008 2,4 JTD 210KM GRIGIO TITANIO MET
    Postów
    276

    Domyślnie Felgi z gulii

    Witam mam pytanie, czy ktoś jeździ na felgach koniczynakach z gulii 10" szerokości i 19" średnicy, będą pasować do 159 ?, nic nie będzie ocirać
    Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia

  6. #11026
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał solek Zobacz post
    Witam mam pytanie, czy ktoś jeździ na felgach koniczynakach z gulii 10" szerokości i 19" średnicy, będą pasować do 159 ?, nic nie będzie ocirać
    Z całym szacunkiem ale czytacie w ogóle te posty?przecież wyżej typ pyta o to samo i dostał odpowiedz,ale skoro nie chce Ci się szukać to ,,NIE "nie będzie lansu za trzy piątki bo tyle chyba kosztują 10" trzeba wysupłać jeszcze trzy klocki i kupić 8,5cala za 4500 wówczas będzie cacynie będzie obcierać.

  7. #11027
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    10" z Giulii ma jakiś mikro sens przy obniżeniu. Przód trzeba dystans bodajże 7mm bo trze o zwrotnicę a tył wchodzi bez tyle że jak podniesiesz auto to felga dotyka sprężyny a po opuszczeniu jest kilka mm luzu. Opona max 245/35/19 i moim zdaniem i tak to kiepskawo wygląda bo naciąg jest a do kozy to niezbyt pasuje. Felga i tak delikatnie wystaje dlatego należy zapomnieć o oponie równej feldze. Kwestia gustu.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Nazar ; 30-05-2018 o 04:53

  8. #11028
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159
    Postów
    6

    Domyślnie

    Co do 10" z Giulii dodam to że przód zeby zalozyc trzeba dac dystans ktory powoduje to że nie ma centrowania felgi chyba ze dasz 20mm to wtedy owszem bedzie ale koło bedzie jechac 3cm obok auta. Tył wystaje około 1cm za obrys bez dystansu i jest około 1mm od sprężyny po opuszczeniu ( są otarcia na sprężynie ) a przód na dystansie 7-8mm wystaje podobnie do tyłu. Oczywiści mowię na własnym przykładzie tej szarej 159 kilka stron wstecz. Oponki 225/40/19 i widać na fotkach jaki jest naciąg, liście obijają ranty ale przy szerszej oponie nie ma to sensu bo obciera o blotnik. AKtualnie wjechały sprężyny obniżające ale to za mało do takich felg zeby wygladalo dobrze. Jest ok wizualnie ale technicznie do dupy. Temat teraz uważam za wyczerpany

  9. #11029
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    A ja mam pytanie, czy ktoś porusza się na felgach 18" (ori szprychy) i oponach 245/40 ?? Są jakieś przeciwwskazania? Będzie bardzo targać w koleinach?
    Nie zależy mi na tak szerokim kapciu, szczerze to wolałbym nawet 225, ale te opony na jeden sezon mam prawie za darmo.

    Auto z Q4, obniżone Eibachem.

  10. #11030
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    sam osobiście nie jeździłem na takich, tylko na 235/45R18 w 159 i było spoko, myślę że 245/40 to nie będzie wielka różnica. Bodajże kolega [MENTION=57068]Azalgo[/MENTION] jeździł w zimie Giulią na 245/40R19 i z tego co kojarzę też nie narzekał.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory