Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #11371
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Wejdź sobie na zlapkuriera, albo furgonetka.pl i zobaczysz

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  2. #11372
    Użytkownik Świeżak Avatar sprajt
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    208

    Domyślnie

    Witam, chciałem sie Was poradzić w jednej sprawie. Zakupiłem do swojej alfy felgi na lato 18 cali, mam również seryjne 16 , które chciałbym trochę odświeżyć. I teraz pytanie, czy w domowy sposób jakoś to dam radę zrobić ? Czytałem trochę o plasti dipie ale czy to ma sens ? Pozdrawiam

    Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

  3. #11373
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał sprajt Zobacz post
    Witam, chciałem sie Was poradzić w jednej sprawie. Zakupiłem do swojej alfy felgi na lato 18 cali, mam również seryjne 16 , które chciałbym trochę odświeżyć. I teraz pytanie, czy w domowy sposób jakoś to dam radę zrobić ? Czytałem trochę o plasti dipie ale czy to ma sens ? Pozdrawiam

    Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
    Jeśli chcesz żeby to wyglądało estetycznie i było trwałe to oddaj do lakierni proszkowej. Myślę że za 16" nie wezmą więcej niż 120 zł za sztukę, a będziesz miał felgi jak nowe. Ja za 18" płaciłem chyba 120 czy 130.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #11374
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar leeroy15
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Ostrowiec
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał sprajt Zobacz post
    Witam, chciałem sie Was poradzić w jednej sprawie. Zakupiłem do swojej alfy felgi na lato 18 cali, mam również seryjne 16 , które chciałbym trochę odświeżyć. I teraz pytanie, czy w domowy sposób jakoś to dam radę zrobić ? Czytałem trochę o plasti dipie ale czy to ma sens ? Pozdrawiam

    Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
    Ogarniesz np. zestawem Motip albo Boll - masz podkłady aktylowe + lakier bazowy + klar. Na YT masz filmiki instruktażowe. Ja osobiście już kilka kompletów tym ogarnąłem i nawet zimą nic się z powłoką lakierniczą nie działo. Weilu mi mówiło, że będzie schodził lakier itp... Nic podobnego. Przykład - w 2012 lakierowałem zestawem motipa felgi na lato do Vectry - przelatały 3 sezony i zero śladu zużycia - a przed renowacją lakier złaził bo utleniło się aluminium. Po mojej renowacji - brak śladów zużycia. Poszedł podkład epoksy + akryl + baza + klar. Drugi przykład z 2016 - lakierowałem felgi Cosmos 17" do Peugeota 407. Poszedł szlif na rantach bo były poobdzierane od krawężników, dodatkowo rozszlifowany lakier na 600 na to poszedł podkład akrylowy + baza + klar. Mokro na mokro. Czasy schnięć między warstwami w temp około 20st to 15-20 minut. Tyle w temacie. Nie ma co się spalać nad felgami 16" tylko ogarnąć to zestawem. Żadne plastidipy bo po tym felgi wyglądają jak ... no wiadomo jak

  5. #11375
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jeśli chcesz żeby to wyglądało estetycznie i było trwałe to oddaj do lakierni proszkowej. Myślę że za 16" nie wezmą więcej niż 120 zł za sztukę, a będziesz miał felgi jak nowe. Ja za 18" płaciłem chyba 120 czy 130.
    tylko dawać do takich co raz że usuwają lakier chemicznie a nie piaskowaniem, a dwa mają wybór kolorów, czyli raczej firmy które się specjalizuja mocno w alufelgach - inni to mają jeden srebrny, nie kładą klaru na zewnątrz "bo przecieś się łuszczy" i felga po renowacji wygląda jak imadło za 30zł z Castoramy - grube ziarno, nudny kolor i bez zewnętrznego klaru.
    ja robiłem w aluexpress.pl na chrome shadow, i zrobili bardzo ładnie, nic się nie dzieje z tym (2.5 roku temu robiłem 2 komplety felg do 159)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #11376
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Ja polecam http://www.renowacjafelg.pl/
    Robiłem u nich już w sumie 3 kpl do 159, i kpl do BMW E60 i F10.

    Ściągają lakier chemicznie, naprawiają ranty, potem malują proszkowo i wygrzewają w piecu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fele.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	120.6 KB
ID:	252731

  7. #11377
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    wez mi wytlumacz jaka krzywde wyrządza piaskowanie,

  8. #11378
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    wez mi wytlumacz jaka krzywde wyrządza piaskowanie,
    np taką:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9247_2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	126.8 KB
ID:	252745
    może użyli zbyt grubego "piasku", ale tak felgi wyglądały po zdjęciu chemicznym poprzedniego lakieru i były mega anty-niespodzianką. O ile front można było łatwo wyszlifować, to wnętrze ramion już niebardzo (tylko poprawić), i efekt po malowaniu proszkowym byłataki że lekka skórka pomarańczowa jest wewnątrz ramion.
    z jakiś powodów w profesjonalnych firmach specjalizujących się tylko w felgach alu stary lakier ściągają chemią.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #11379
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    to jeszcze powiedz mi co to za srodek , ja o takim cudownym nie slyszałem , moze jeden komplet w nowym srodku sie uda oczyscic , i to nie kazdy model oryginalnych felg czesto jest tak ze zejdzie lakier a podklad zostanie

  10. #11380
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    nie wiem, ale jakos to robia firmy ktore sie w tym specjalizuja, widocznie sa sposoby. na moich felgach efekt mega piaskowania widac - pumeks ktorego chyba nikt nie chce miec?

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory