Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #11531
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzystof Zobacz post
    Nazar napiszę to jeszcze raz, kozacko wygląda na tych felach plus to obniżenie . Też takie chcę
    A dziękuję . Minus taki że jak znasz drogi to jedziesz ale wycieczki w nieznane to stres. Przez Wrocław bym tym nie przejechał. Takie obnizenie to do auta na weekend.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  2. #11532
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Domyślam się że trońkę za nisko na zwykłe użytkowanie ja myślę też nad obniżeniem ale tak max 3, 3.5 cm no i może takie fele jak twoje tylko że 18 cali

  3. #11533
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Warszawa / Łódź
    Auto
    Alfa 159 SW '2011 2.0 JTDM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktoś wie, jakie najszersze dystanse mogą wejść przy felgach 4x8,5 od Giulii na 159?

    W chwili obecnej mam te felgi bez dystansów. Na tyle jest w miarę ok, ale na przodzie widzę jeszcze trochę miejsca na dystans. Może ktoś już przerabiał ten temat u siebie? Chodzi mi tylko o efekt wizualny.

    Dzięki, pozdrawiam
    S.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img-20190401-wa0015.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	122.5 KB
ID:	256840

  4. #11534
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Ja mam 20mm i jest cacy...

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

  5. #11535
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Ja mam 20mm i jest cacy...

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
    wyglada zacnie, z tym kolorem i czarnym grillem/znaczkiem/obwodkami halogenow/lusterkami wlasciwie mega. masz 8.5" felgi czy inne? jakie ET - pytam bo np w 18"x9 ori z giulii widzialem zarowno ET34 jak i ET44.5



    Cytat Napisał Struna Zobacz post
    czy ktoś wie, jakie najszersze dystanse mogą wejść przy felgach 4x8,5 od Giulii na 159?
    tylko jeda rzecz wez pod uwage przy doborze dystansow - faza w otworze centrujacym w tych felgach (przynajmniej moich 19x8 i 19x9) jest bardzo duza - ok 7mm gleboka, podczas gdy felgi aftermarketowe lub ori ze 159 maja cos ok 2-3mm - to wymusza dlugi kolnierz zeby bylo centrowanie. czy to sie zmiesci jeszcze przy szerszej feldze (i mniejszym ET) - niech kolega wyzej potwierdzi jakie dokladnie ma felgi/et.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #11536
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Dziękuję,taki komplement od kolegi który ma tak skonfigurowaną Giulie...duża rzecz Felgi mam 8.5 ET 34 faza w tych felgach ma aż 10 mm i tu jest problem największy z doborem dystansów, tak naprawdę to żeby było bezpiecznie to wszystko do 5mm lub powyżej 17mm.

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

  7. #11537
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Dziękuję,taki komplement od kolegi który ma tak skonfigurowaną Giulie...duża rzecz
    Twojej nic w konfigu nie brakuje, a 159 dla mnie jest lepszym designem niz giulia - ma wiekszego pazura i ciagle bardzo mi sie podoba (tez sentyment po 2 159).


    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Felgi mam 8.5 ET 34 faza w tych felgach ma aż 10 mm i tu jest problem największy z doborem dystansów, tak naprawdę to żeby było bezpiecznie to wszystko do 5mm lub powyżej 17mm.
    10mm to chyba po ukosie mierzyles? na glebokosc to 7m bylo u mnie. Tylko piasta w Giulii wystaje 15mm (w 159 nie pamietam, ale czy nie podobnie?), ale ma ok 2mm fazy, czyli ok 13mm do uzytku. odliczajac od tego 7mm fazy, zostaje 6mm a to praktycznie minimum - IMHO 5mm nie mozna wlozyc, nawet 3mm to tez juz nie bardzo - ogolna zasada z jaka sie spotkalem to 5mm. W praktyce wychodzi ze tylko te z kolniezem. Tu chyba z Eibacha 15 albo 16mm juz podchodzily o ile kiedys gadalem z eibachem i cos mi tam mierzyli jesli chodzi o glebokosci, tak zeby pasowaly na piaste. oczywiscie co producent moze tez byc inaczej.

    te 20mm dystanse zakladales i na przod i na tyl?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 10-04-2019 o 10:17
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #11538
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Tak po ukośnie jest 10 mm,do środka 7mm tak jak napisałeś, kołnierz podobnie jak w Giulli.
    Na przód założyłem 20mm to chyba max,oczywiście biorąc pod uwagę lekki naciąg jak uzyskałem zakładając oponę 225 40 na felge 8.5 z kolei z tyłu mam 7mm jakimś cudem siadło,wszystko na milimetry,ogólnie jestem mega zadowolony. Felgi jeszcze bardziej zostały wyeksponowane co z ich niesamowitą ,,urodą" robią piorunujące wrażenie.


    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

  9. #11539
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    20mm na przod to pisali tu na forum ze max dla ori felg 8" z ET41, a masz jednak 8.5" i ET34, czyli 6.3+7mm bardziej wystawione felgi - naciag troche uratowal spawe bo odjal 5mm wg ori 235.

    co do dystansow na tyle, serio nie kumam jakim cudem zostalo Ci jeszcze pewne centrowanie, skoro jak pisalem, bez fazki z piasty centrowanie wystawac bedzie ok 13mm (jesli jest tak jak w Giulii, ale to potwierdziles), a 7mm tracisz na fazie z felgi, czyli tylko jest 6mm, to jak wsadzisz dystans 7mm, nie masz nic centrowania i felga trzyma sie na srubach. Nie jezdzij tak bo siebie albo kogos zabijesz! moze 2-3mm dystans juz by sie zlapal, ale w takie to chyba szkoda sie bawic - generalnie ja bym tam nie dawal nic dla bezpieczenstwa, ewentualnie wykombinowal nakladki delikatnie poszerzajace rant nadkola (moze polakierowac pod kolor auta) i wlozyl dystanse typu 15mm z kolnierzem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #11540
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Centrowanie w 159 wysyaje na 15mm . Przy dystansie 7mm moze łapie na 1mm bo juz 8mm nie łapie

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory