Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #11551
    Użytkownik Świeżak Avatar GregoR
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Grudziądz - Włocławek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 120KM 2009r.
    Postów
    229

    Domyślnie

    Mam takie pytanie otóż zamierzam kupić felgi na lato i zastanawiam się nad 17' 225/45 z tym że et wynosi 55 i tu pytanie czy nie będą wadziły.
    Z góry dzięki za pomoc

  2. #11552
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Kupiłem JR30. 8,5x18 ET wybite 20 ale w papierach 30. Jeszcze nie mierzyłem dokładnie i nie zakładałem na auto.
    Na tym jest opona 225/45.
    Z ciekawostek dodam tylko, że oryginalna szprycha 18' waży z tą oponą 22,5 kg. CMS C4 8x18 waży 21,5 a JR z tą samą oponą waży 19,5
    Także schodzimy z mas nieresorowanych

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...#ixzz5lAAsRGrS

    - - - Updated - - -



    Znam przypadek (z tego forum i to osoba obecna w tym temacie), że w 159 założono dystanse stalowe bodajże 20 mm...
    Ważyło to swoje a rdza bardzo skutecznie odpychała felgę od dystansu i piasty
    Belfer. Miałem okazje trzymac w ręce JR połamaną i ci powiem ,że u chinczyków niska masa bierze się z napowietrzonego alu. To wygląda jak czekolada bąbelkowa. Mam 18" AXE na zimę i te felgi są tak lekkie że aż wierzyć się nie chce . No ale nie odważyłbym sie jezdzic zimą na takiej feldze na profilu np. 35 . Po 2 sezonach zimowych na profilu 45 jedna tylko do lekkiego centrowania bo powyzej 120 zaczyna bić .

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #11553
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Belfer. Miałem okazje trzymac w ręce JR połamaną i ci powiem ,że u chinczyków niska masa bierze się z napowietrzonego alu. To wygląda jak czekolada bąbelkowa. Mam 18" AXE na zimę i te felgi są tak lekkie że aż wierzyć się nie chce . No ale nie odważyłbym sie jezdzic zimą na takiej feldze na profilu np. 35 . Po 2 sezonach zimowych na profilu 45 jedna tylko do lekkiego centrowania bo powyzej 120 zaczyna bić .

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ja mam oryginalne JR'y od oficjalnego dystrybutora.
    Co Ty miałeś w ręce, nie jestem w stanie sprawdzić. Aluminium "napowietrzane" nie istnieje w prawidłowej nomenklaturze odlewniczej i metalurgicznej. Jeśli pojawiają się pęcherze w stopie, oznaczają one jego wadę. Każda felga powinna być wcześniej sprawdzana/prześwietlana i jeśli stop zawiera pęcherze powietrza, odrzuca się ją z dystrybucji. Takie przypadki zdarzają się i np niektóre odlewnie sprzedają potem takie felgi z przeznaczeniem do prezentacji lub jako produkt wyłączony z ruchu.

    Te felgi mają ABE (dopuszczenie do ruchu/użytkowania) na Niemcy oraz USA. Ten fakt oraz kilka innych przypadków ze sportów samochodowych wystarczy mi, żeby je do siebie zamontować. Oczywiście jej ażurowa konstrukcja nie pozwala na wytrzymałość taką, jak felg bardziej masywnych i węższych ale w razie czego mam jeszcze 2 komplety 18' do wyboru.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał GregoR Zobacz post
    Mam takie pytanie otóż zamierzam kupić felgi na lato i zastanawiam się nad 17' 225/45 z tym że et wynosi 55 i tu pytanie czy nie będą wadziły.
    Z góry dzięki za pomoc
    Nie ten dział... Ty masz 147 a to temat o felgach do 159 itp. Poza tym nie podałeś szerokości felgi ale przy ET55 na feldze 17' może już ocierać o zwrotnicę.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 16-04-2019 o 08:02

  4. #11554
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Nie wiem jak fachowo sie to nazywa jednak struktura nie jest zbita jak w przypadku innego stopu alu. PS . Co do oryginalnosci JRow i ich jakości cos tam wiem bo najpewniejszym zrodlem i pierwszym dystrybutorem w Polsce był chyba Dawmac a koledzy kilka kompletów wzieli . O jakość powłoki lakierniczej było tyle hejtu ze sprzedawcy na allegro oferują juz je z powłoką ceramiczną . Zeby nie było ze negatywnie oceniam same felgi , nie , po prostu jest to fajne koło tylko jak na azjate przystało sredniej jakosci. Ceny jednak są atrakcyjne w stosunku do markowych producentów. Sam mam dwa komplety " chinczykow i nie narzekam "

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  5. #11555
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Nie wiem jak fachowo sie to nazywa jednak struktura nie jest zbita jak w przypadku innego stopu alu.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Niektórzy w kontroli jakości mówią na to "gąbka" lub "pumeks". Jak się pojawia na ekranie podczas prześwietlania to wielu ludziom psuje humory.

  6. #11556
    Użytkownik Świeżak Avatar GregoR
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Grudziądz - Włocławek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 120KM 2009r.
    Postów
    229

    Domyślnie

    Kupiłem nowy nabytek AR159 i jeszcze profilu nie zaktualizowałem. A chce kupić felgi z oponami 225/45 17 ET 55 felga 8cali i tak się zastanawiam czy będzie obcierac czy będzie ok?

  7. #11557
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    bez dystansow bedzie wygladac jak duzy fiat (duze et) ale i tak pewnie nie wejda bo jak nie zacisk nie pusci(brembo masz czy nie?) to moze ocierac o elementy zwrotnicy/wahacza czy czegotamkolwiek. opony oczywiscie za male. wzor chociaz fajny felgi? koszt dobrych dysyansow i srub to lacznie ok 1000zl, lepiej kupic fajne i odpowiednie felgi i nie kombinować. a opony uzywki z przypadkowego zrodla (nie np od kolegi ktory mial od nowosci w sprawnym aucie) to kolejna porazka - duza szansa ze za chwile kupisz nowe. oszczedny placi dwa razy.

  8. #11558
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał GregoR Zobacz post
    Kupiłem nowy nabytek AR159 i jeszcze profilu nie zaktualizowałem. A chce kupić felgi z oponami 225/45 17 ET 55 felga 8cali i tak się zastanawiam czy będzie obcierac czy będzie ok?
    Po pierwsze za mała opona. Po drugie z takim ET to okaleczysz auto wizualnie a na 90% będzie ocierało z przodu. Resztę napisał Epsonix.

  9. #11559
    Użytkownik Świeżak Avatar GregoR
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Grudziądz - Włocławek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 120KM 2009r.
    Postów
    229

    Domyślnie

    Brembo nie mam tylko duże zaciski hamulcowe. A felgi takie nawet nawet. Czyli szukam innych z mniejszym et

  10. #11560
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał GregoR Zobacz post
    Brembo nie mam tylko duże zaciski hamulcowe. A felgi takie nawet nawet. Czyli szukam innych z mniejszym et
    Twój rocznik sugeruje, że masz małe Brembo. Czyli 4 tłoczkowe zaciski z napisem Alfa Romeo. Tutaj już byle felgą nie oblecisz.

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory