Strona 33 z 42 PierwszyPierwszy ... 2324252627282930313233343536373839404142 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 416

Temat: Dołożenie czujników parkowania (Parktonic)

  1. #321
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jak ogarnąłeś mocowanie czujników do zderzaka?

    - - - Updated - - -

    Myślałem o czymś takim
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6375801182
    Magil będzie działać , to dobry zestaw. Mam zamontowane dwa takie, jeden w ojca aucie drugi w firmowym busie, wszystko działa jak należy. Wyświetlacz nie jest potrzebny. Samo pikanie jest na tyle dokładne że wystarczy.

  2. #322
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal78 Zobacz post
    Magil będzie działać , to dobry zestaw. Mam zamontowane dwa takie, jeden w ojca aucie drugi w firmowym busie, wszystko działa jak należy. Wyświetlacz nie jest potrzebny. Samo pikanie jest na tyle dokładne że wystarczy.
    Na taką odpowiedź liczyłem, dzięki

  3. #323
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Wyświetlanie można włączyć w FES jak dla wersji przód-tył i działa bezbłędnie w zegarach sam tył. Przycisk w podsufitce to 2 przewody.

  4. #324
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    [MENTION=8234]khropek[/MENTION] - wyświetlanie grafiki, jeśli masz centralkę tylko na tył, pokazuje głupoty. Niby coś tam pokazuje, ale nijak się to ma do rzeczywistości.
    Przycisk jest w ogóle konieczny? W brerze nie ma tego przycisku w podsufitce -> PDC się uruchamia podczas wbijania wstecznego i gasi po wrzuceniu innego biegu. Myślę, że guzik jest zbędny, nawet dla PDC przód+tył (aktywacja następuje po wbiciu wstecznego).

  5. #325
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nikt Zobacz post
    Dobrze, że o tym wspominałeś. Nie wiedziałem o tym przycisku. Masz może jakieś zdjęcie jak to wygląda w oryginale?
    no nie musisz nic ogarniać, będzie włączał Ci je wsteczny. z tego co wiem tak jest np w Brerze zawsze - tam nie było wersji z czujnikami z przodu nigdy i nie było przycisku

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    [MENTION=8234]khropek[/MENTION] - wyświetlanie grafiki, jeśli masz centralkę tylko na tył, pokazuje głupoty. Niby coś tam pokazuje, ale nijak się to ma do rzeczywistości.
    Przycisk jest w ogóle konieczny? W brerze nie ma tego przycisku w podsufitce -> PDC się uruchamia podczas wbijania wstecznego i gasi po wrzuceniu innego biegu. Myślę, że guzik jest zbędny, nawet dla PDC przód+tył (aktywacja następuje po wbiciu wstecznego).
    zgadzam się, może nie że pokazuje głupoty, ale nie pokazuje jako boczne strefy tylko wszystko w centralnej więc poniekąd głupoty, żadna informacja.

    guzik zbędny. dodam że w Brerze centalka tył jest taka sama, a kolega [MENTION=30032]t0m[/MENTION] posiada jedną z nielicznych o ile nie jedyną Brerę na świecie która ma PDC przód po dołożeniu czujników i zmianie centralki na tą ze 159 przód+tył - aktywował w Proxi wyświetlacz, a przycisk chyba też sobie gdzieś dorabiał (choć nie trzeba) i wszystko mu hula.

  6. #326
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Ech, no przycisk nie jest konieczny i nie zgodze się z głupotami na wyświetlaczu, ponieważ jak i wyświetlanie, tak i centralka niczym się nie różnią, system tak czy siak rozpoznaje odległości i ma taką samą czułość w obu konfiguracjach. Moim zdaniem pokazuje dobrze, tylko nie wygląda to idealnie nie mając PDC przód. Co jak co, ale przerabiałem temat w tej kwestii i nie jeden taki zestaw montowałem.

  7. #327
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Miałem w swojej 159 włączony wyświetlacz przy czujnikach tylko z tyłu. Pokazywał bzdury. Dokładniejszy w tym wypadku był sam dźwięk który w zależności od odległości zmieniał częstotliwość pikania. Przecież nie ma znaczenia z której strony jest przeszkoda i tak dalej nie pojedziemy więc do czego niby niezbędny jest wyświetlacz i zobrazowanie który czujnik wykrył przeszkodę?

  8. #328
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Przycisk jest potrzebny przy czujnikach z przodu, bo nie ma jak ich włączyć dojeżdżając przodem do przeszkody. przy samych tylnych obędzie się bez niego.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #329
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał khropek Zobacz post
    Ech, no przycisk nie jest konieczny i nie zgodze się z głupotami na wyświetlaczu, ponieważ jak i wyświetlanie, tak i centralka niczym się nie różnią, system tak czy siak rozpoznaje odległości i ma taką samą czułość w obu konfiguracjach. Moim zdaniem pokazuje dobrze, tylko nie wygląda to idealnie nie mając PDC przód. Co jak co, ale przerabiałem temat w tej kwestii i nie jeden taki zestaw montowałem.
    ale przy tylnej centralce nie pokazuje nic w "wiązkach bocznych" wszystko centralnie, więc mały pożytek

  10. #330
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Mam włączoną grafikę i wiem że pokazuje głupoty. Widzę to codziennie kilka razy.
    Strefy boczne nie działają. A centralny-tył pokazuje umownie.

    Bez guzika, żeby włączyć czujniki, wystarczy wbić na chwilę wsteczny. Przy centralce i czujnikach tylko tył - pdc się wyłącza po zmianie biegu. Ale dla centralki przód+tył, pdc zostaje aktywne do momentu aż samochód się nie rozpędzi (gasi się chyba w tym samym momencie co ryglowanie drzwi).

Podobne wątki

  1. [159] Awaria czujników parkowania
    Utworzone przez sickboy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 04-01-2024, 15:45
  2. Montaż czujników parkowania tył w 147
    Utworzone przez lutek26 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 17:49
  3. Wymiana czujników parkowania
    Utworzone przez rastavman w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 08:54
  4. Montaż czujników parkowania tył
    Utworzone przez MyPPx w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 20:59
  5. Głośnik czujników parkowania
    Utworzone przez August w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory