Strona 36 z 42 PierwszyPierwszy ... 2627282930313233343536373839404142 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 416

Temat: Dołożenie czujników parkowania (Parktonic)

  1. #351
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar looker_
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR159 2.2JTS Sportwagon 2007
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał staniapl Zobacz post
    Krótko i treściwie - dzięki.

    Czy te klasyczne czujniki mogę po założeniu pomalować w kolor zderzaka? Czy zaczną piszczeć?
    Wiekszosc z reguly mozna malowac. Wazne aby cienko. Nie wiem czy przez klasyczne masz na mysli oryginalne czy jakis inny zestaw... oryginalne produkowane byly z tego co wiem przez SWF( a teraz Valeo) i te ktore ja kupowalem z allegro mozna bylo zamowic do malowania (zagruntowane juz) albo standardowe czarne. Polecam te zagruntowane.

    Na forach mozna sie naczytac zeby zabezpieczac ta szczeline aby nie dostal sie tam lakier... Powiem tak, jak zakladalem w mazdzie inne (vodafone) to sie bawilem w takie zabezpieczanie bo mialem w pakiecie male pierscienie takie kółeczka. Do Alfy tego nie robilem, polakierowali mi 2 razy baza i raz klarem tak jak leci i jest dobrze.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  2. #352
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar staniapl
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Zambrów
    Auto
    AR 159 - 2.2 JTS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał looker_ Zobacz post
    Wiekszosc z reguly mozna malowac. Wazne aby cienko. Nie wiem czy przez klasyczne masz na mysli oryginalne czy jakis inny zestaw... oryginalne produkowane byly z tego co wiem przez SWF( a teraz Valeo) i te ktore ja kupowalem z allegro mozna bylo zamowic do malowania (zagruntowane juz) albo standardowe czarne. Polecam te zagruntowane.

    Na forach mozna sie naczytac zeby zabezpieczac ta szczeline aby nie dostal sie tam lakier... Powiem tak, jak zakladalem w mazdzie inne (vodafone) to sie bawilem w takie zabezpieczanie bo mialem w pakiecie male pierscienie takie kółeczka. Do Alfy tego nie robilem, polakierowali mi 2 razy baza i raz klarem tak jak leci i jest dobrze.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

    Mam na myśli jakiś chiński zestaw typu alledrogo za 100 zł bo są tam czujniki w kolorze czarnym i nie wiem czy brzydko nie będą wyglądały, chętnie bym je machnął w kolor.
    Cóż jak nie pomaluję to się nie przekonam.

    Mam jeszcze jedno pytanko jak przeprowadzić kable ze zderzaka do środka bagażnika - gdzie będzie moduł z buzerem. Nie rozbebeszałem jeszcze tapicerki więc wolał bym wiedzieć co mnie czeka.

    Pozdrawiam

  3. #353
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar looker_
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR159 2.2JTS Sportwagon 2007
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał staniapl Zobacz post
    Mam jeszcze jedno pytanko jak przeprowadzić kable ze zderzaka do środka bagażnika - gdzie będzie moduł z buzerem. Nie rozbebeszałem jeszcze tapicerki więc wolał bym wiedzieć co mnie czeka.

    Pozdrawiam
    Z tego co pamietam po prawej stronie na dole pod zderzakiem jest otwor przez ktory fabrycznie wiazka idzie (z taka uszczelka gumowa) wchodzi do srodka bagaznika, jak zdemontujesz ten plastikowy panel z prawej strony z tylu od wewnatrz (zdaje sie ze musisz tez zdjac ten srodkowy z tylu bo zachodza na siebie) to bedzie widac. Ja montowalem fabryczne ale jesli bedziesz zakladac inne to pewnie bedziesz musial sie wpiac pod swiatlo stopu(w klapie) a wtedy podejrzewam juz bedzie troche zabawy z poprowadzeniem kabli...

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez looker_ ; 14-04-2018 o 10:24

  4. #354
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    159 SW 2,0 JTDM
    Postów
    33

    Domyślnie

    Czy ktoś może byłby tak uprzejmy i rozmierzył zderzak w zakresie rozmieszczenia oryginalnych czujników? Chciałbym założyć czujniki bez zdejmowania zderzaka i nie chciałbym trafić po wywierceniu dziury na jakąś niespodziankę. Jakby ktoś mógł zmierzyć wysokość od przetłoczenia do środka czujnika, odległość wewnętrznych czujników od siebie (środek do środka), zewnętrznych od siebie (środek od środka) i dla pewności zewnętrzny od wewnętrznego, to byłoby super. W ogóle jest szansa, że pod skorupą trafię na jakieś "znaleziska" typu wzmocnienie, jakiś plastik, cokolwiek tego typu?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo-159-sw-kombi-listwa-chrom-chromowana-3m-ochronna-na-klape-bagaznika-1.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	174.8 KB
ID:	252888

  5. #355
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTD 2008
    Postów
    3

    Domyślnie Prośba o podsumowanie

    Przeczytałem wątek ale mam wrażenie, że mnie trochę pokonał i potrzebuję pewnego podsumowania.

    Chcę dołożyć czujniki parkowania (na pewno tył, z chęcią też przód) do 159 SW 1,9 JTDm z 2008 roku. I tak:

    1) czy macie doświadczenie czy w tym roczniku jest jakieś fabryczne przygotowanie do dołożenia czujników? Jeśli jest to jakie- czy jakieś wstępnie dedykowane niewidoczne z zewnątrz nawierty w tylnym zderzaku pod czujniki? A jak w przednim? Czy są wyprowadzone wiązki/ kostki do podłączenia fabrycznych czujników? Czy to wiadomo (np po modelu, VIN, czymkolwiek) czy trzeba szukać ręcznie? Gdzie szukać z przodu, a gdzie z tyłu?

    2) Jakie czynności należy wykonać przy pójściu w opcję fabryczną. Czy wystarczy podłączenie czujników i ich montaż? Czy trzeba montować lub programować jakieś dodatkowe rozwiązania? Czy z automatu będzie się wyświetlać odległość między zegarami?

    3) Jak widzicie koszty pójścia w opcję fabryczną (przód; przód i tył)?

    4) Jak to się ma do kosztów opcji niefabrycznej? Jakie konkretne modele zestawów niefabrycznych się wam sprawdzają?

    5) Czy ktoś może polecić miejsce w Warszawie, gdzie ma dobre doświadczenie montażu czujników?

    Będę wdzięczny za częściowe lub całościowe podsumowanie. Wydaje mi się, że przyda się i innym, bo trudno już się przedrzeć przez ten wątek i wyekstraktować wiążące informacje.

  6. #356
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ja uważam, że nie chciało Ci się czytać tego tematu. Nawet ostatnich kilku stron.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #357
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTD 2008
    Postów
    3

    Domyślnie

    Rozumiem, że tak uważasz, ale serio, tak jak pisałem:

    "Przeczytałem wątek ale mam wrażenie, że mnie trochę pokonał i potrzebuję pewnego podsumowania."

  8. #358
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartasinme Zobacz post
    Przeczytałem wątek ale mam wrażenie, że mnie trochę pokonał i potrzebuję pewnego podsumowania.

    Chcę dołożyć czujniki parkowania (na pewno tył, z chęcią też przód) do 159 SW 1,9 JTDm z 2008 roku. I tak:

    1) czy macie doświadczenie czy w tym roczniku jest jakieś fabryczne przygotowanie do dołożenia czujników? Jeśli jest to jakie- czy jakieś wstępnie dedykowane niewidoczne z zewnątrz nawierty w tylnym zderzaku pod czujniki? A jak w przednim? Czy są wyprowadzone wiązki/ kostki do podłączenia fabrycznych czujników? Czy to wiadomo (np po modelu, VIN, czymkolwiek) czy trzeba szukać ręcznie? Gdzie szukać z przodu, a gdzie z tyłu?

    2) Jakie czynności należy wykonać przy pójściu w opcję fabryczną. Czy wystarczy podłączenie czujników i ich montaż? Czy trzeba montować lub programować jakieś dodatkowe rozwiązania? Czy z automatu będzie się wyświetlać odległość między zegarami?

    3) Jak widzicie koszty pójścia w opcję fabryczną (przód; przód i tył)?

    4) Jak to się ma do kosztów opcji niefabrycznej? Jakie konkretne modele zestawów niefabrycznych się wam sprawdzają?

    5) Czy ktoś może polecić miejsce w Warszawie, gdzie ma dobre doświadczenie montażu czujników?

    Będę wdzięczny za częściowe lub całościowe podsumowanie. Wydaje mi się, że przyda się i innym, bo trudno już się przedrzeć przez ten wątek i wyekstraktować wiążące informacje.
    Podsumowanie brzmi:
    W twoim przypadku nie oplaca się dokładać fabrycznego rozwiazania

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  9. #359
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartasinme Zobacz post
    Przeczytałem wątek ale mam wrażenie, że mnie trochę pokonał i potrzebuję pewnego podsumowania.

    Chcę dołożyć czujniki parkowania (na pewno tył, z chęcią też przód) do 159 SW 1,9 JTDm z 2008 roku. I tak:

    1) czy macie doświadczenie czy w tym roczniku jest jakieś fabryczne przygotowanie do dołożenia czujników? Jeśli jest to jakie- czy jakieś wstępnie dedykowane niewidoczne z zewnątrz nawierty w tylnym zderzaku pod czujniki? A jak w przednim? Czy są wyprowadzone wiązki/ kostki do podłączenia fabrycznych czujników? Czy to wiadomo (np po modelu, VIN, czymkolwiek) czy trzeba szukać ręcznie? Gdzie szukać z przodu, a gdzie z tyłu?

    2) Jakie czynności należy wykonać przy pójściu w opcję fabryczną. Czy wystarczy podłączenie czujników i ich montaż? Czy trzeba montować lub programować jakieś dodatkowe rozwiązania? Czy z automatu będzie się wyświetlać odległość między zegarami?

    3) Jak widzicie koszty pójścia w opcję fabryczną (przód; przód i tył)?

    4) Jak to się ma do kosztów opcji niefabrycznej? Jakie konkretne modele zestawów niefabrycznych się wam sprawdzają?

    5) Czy ktoś może polecić miejsce w Warszawie, gdzie ma dobre doświadczenie montażu czujników?

    Będę wdzięczny za częściowe lub całościowe podsumowanie. Wydaje mi się, że przyda się i innym, bo trudno już się przedrzeć przez ten wątek i wyekstraktować wiążące informacje.
    1. marna szansa, ale rozmontuj prawą stronę tapicerek w bagażniku i zobacz czy masz gdzieś tam kable dla centralki PDC
    2.Jeśli masz wszystkie wiązki w aucie(wątpię) to wtyknąć centralkę, dołożyć głośniczki, nawiercić zderzaki i jakoś wkleić czujniki (kupić trzeba z wiązką zderzaka; wklejanie bo ori zderzaki pod PDC mają uchwyty przyspawane i na zatrzask wchodzą czujniki, Ty musiałbyś coś rzeźbić bo ori czujniki są licowane ze zderzakiem- nie zatrzasną się same w dziurze jak te nieoryginalne które wystają). Potem aktywować w Proxi przez OBD.Do tego lampka w podsufitce się różni - ma przycisk do wyłączania PDC (inaczej tylko wstecznym włączysz PDC i nie będziesz miał czym wyłączyć - tzn po osiągnięciu ok 15km/h samo się wyłączy). Jeśli nie masz wiązek to masz zabawę do przeprowadzania kabli po całym aucie - wiele godzin roboty.
    3.kompletna wiązka zderzaka z 4 czujnikami w używce to koszt typu 500zł/szt, trzeba pewnie pomalować, coś tam dojdzie. Centralka, tylko tył to tak z 60-120zł, tył+przód ze 150-250. Głośniczek ciężko kupić a jak jest to ze 50zł/szt. Lampka, zgaduję 100? Ceny podaję wliczając te 10-20zł za przesyłkę.
    Jak nie masz wiązek to jeszcze trzeba się najeździć za wtyczkami, kupić kable/kleje itp. Jeśli masz wiązki to z 1400zł przód/tył, jeśli nie to z 1600. Tylko tył ciut więcej niż połowę tej kwoty?
    4 i 5 nie wypowiem się
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 15-12-2018 o 14:37
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #360
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    1. marna szansa, ale rozmontuj prawą stronę tapicerek w bagażniku i zobacz czy masz gdzieś tam kable dla centralki PDC
    2.Jeśli masz wszystkie wiązki w aucie(wątpię) to wtyknąć centralkę, dołożyć głośniczki, nawiercić zderzaki i jakoś wkleić czujniki (kupić trzeba z wiązką zderzaka; wklejanie bo ori zderzaki pod PDC mają uchwyty przyspawane i na zatrzask wchodzą czujniki, Ty musiałbyś coś rzeźbić bo ori czujniki są licowane ze zderzakiem- nie zatrzasną się same w dziurze jak te nieoryginalne które wystają). Potem aktywować w Proxi przez OBD.Do tego lampka w podsufitce się różni - ma przycisk do wyłączania PDC (inaczej tylko wstecznym włączysz PDC i nie będziesz miał czym wyłączyć - tzn po osiągnięciu ok 15km/h samo się wyłączy). Jeśli nie masz wiązek to masz zabawę do przeprowadzania kabli po całym aucie - wiele godzin roboty.
    3.kompletna wiązka zderzaka z 4 czujnikami w używce to koszt typu 500zł/szt, trzeba pewnie pomalować, coś tam dojdzie. Centralka, tylko tył to tak z 60-120zł, tył+przód ze 150-250. Głośniczek ciężko kupić a jak jest to ze 50zł/szt. Lampka, zgaduję 100? Ceny podaję wliczając te 10-20zł za przesyłkę.
    Jak nie masz wiązek to jeszcze trzeba się najeździć za wtyczkami, kupić kable/kleje itp. Jeśli masz wiązki to z 1400zł przód/tył, jeśli nie to z 1600. Tylko tył ciut więcej niż połowę tej kwoty?
    4 i 5 nie wypowiem się
    Szacun za chęci po raz kolejny to tłumaczyć. Lub współczuję żonie/partnerce że masz tyle czasu przed świętami

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

Podobne wątki

  1. [159] Awaria czujników parkowania
    Utworzone przez sickboy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 04-01-2024, 15:45
  2. Montaż czujników parkowania tył w 147
    Utworzone przez lutek26 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 17:49
  3. Wymiana czujników parkowania
    Utworzone przez rastavman w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 08:54
  4. Montaż czujników parkowania tył
    Utworzone przez MyPPx w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 20:59
  5. Głośnik czujników parkowania
    Utworzone przez August w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory