Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 150

Temat: Pytanie przed wymianą przedniej szyby

  1. #111
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ja już 2x szybę wymieniałem.... raz w 2012 roku i raz w zeszłym.... zawsze Pilkington'a zakładałem, a ostatnio nawet udało się wyrwać z ciemnym paskiem na górze i grzaniem strefy wycieraczek. Działa bardzo fajnie tylko kurna zimy nie ma

    Po co Ci logo AR? Po co Ci używana szyba z rocznika Twojego samochodu? Przecież kamień w szybę często się zdarza i to nie jest żadna oznaka bitego auta czy nie. Tylko janusze robią z tego wielkie halo.
    Bierz oryginał Pilkington'a bez logo AR- szyba taka sama, a kosztuje ułamek ceny tego co w salonie. No chyba, że masz AC i wielką ochotę... lub z OC sprawcy. W 2012 roku zwykła szyba kosztowała mnie (a właściwie ubezpieczyciela) z montażem 600 zł we Wrocławiu. Wiem, że teraz są tańsze.

    Wiem jedno: cena "zwykłej" szyby w salonie jest wyższa niż poza salonem z grzaną strefą wycieraczek- mówię tu o Pilkington'ie.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  2. #112
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie

    Ok dzieki za radę już się na poniedziałek umówiłem na wymianę... Mam nadzieję że do tego czasu mi wytrzyma :p


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #113
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Mnie również czeka wymiana szyby przedniej tyle, że u mnie problemem są wielokrotne rysy, nawet nie od wycieraczek tylko od skrobania szronu z szyby w głównej mierze po poprzednim właścicielu bo u mnie auto jest garażowane chociaż i tak czasem się gdzieś pojedzie gdzie auto stoi na mrozie i pomimo używania sprayu do rozpuszczania lodu to rys przybywa. Do tego kropek, dziurek, odprysków masa. Coś te szyby są zbyt miękkie. Przykładowo u znajomego w innym samochodzie ale z tym samym przebiegiem i tym samym rocznikiem praktycznie to jego szyba jest prawie idealna ale tam jest Saint Gobain Securit. Ten sam przykład szyby boczne kierowcy i pasażera. U mnie kilka rys a tam nic. Widocznie jakieś różnice muszą być w produkcji pomimo spełnienia tych samym pewnie norm.

    Natomiast pytanie do [MENTION=24700]AirAjti[/MENTION], czy szyba ze strefą grzania wycieraczek oraz pasem górnym występuje pod szybę z lusterkiem fotochromatycznym czy pod zwykle lusterko także?

  4. #114
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Hmmmm wiesz co nie wiem- ja mam lusterko fotochromatyczne, z czujnikami pary, deszczu i światła..... czy można zwykłe? Pojęcia nie mam, ale podejrzewam, że jeśli ktoś zamawiał taką szybę to lusterko też miał na wypasie już...

    Łapy sobie uciąć nie dam- najlepiej zadzwonić do ASO i oni powinni wiedzieć... ew do Pilkingtona


    Jak nie zapomne to Ci fotkę zrobię, ale dopiero wieczorem/ jutro.
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 05-02-2018 o 12:09
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #115
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Na popularnym serwisie aukcyjnym można kupić z logo Alfy za ok 500 zł.

    Dzisiaj podczas podróży mi pękła. Taka z logo z 2015 r. Teraz już mam to gdzieś czy nowa będzie miła logo czy nie. Byle się w ramie zmieściła.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #116
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    17

    Domyślnie

    Hej, mam pytanie dotyczące wymiany szyby, wymiana będzie z wykorzystaniem ubezpieczenia szyb w ergo hesti. Uszkodzenie polega na 2 mm odprysku, tak jakby od kamienia, 10 cm od słupka mniej więcej bliżej dołu szyby od strony kierowcy. Szyba została zakwalifikowana do wymiany, ponieważ "uszkodzenie jest w polu widzenia kierowcy". W warsztacie powiedzieli że ubezpieczyciel pozwala tylko na wykorzystanie szyby z marki fuyao.
    Spotkał się ktoś z takimi szybami i może się wypowiedzieć czego można się po nich spodziewać

  7. #117
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfaholik96 Zobacz post
    Hej, mam pytanie dotyczące wymiany szyby, wymiana będzie z wykorzystaniem ubezpieczenia szyb w ergo hesti. Uszkodzenie polega na 2 mm odprysku, tak jakby od kamienia, 10 cm od słupka mniej więcej bliżej dołu szyby od strony kierowcy. Szyba została zakwalifikowana do wymiany, ponieważ "uszkodzenie jest w polu widzenia kierowcy". W warsztacie powiedzieli że ubezpieczyciel pozwala tylko na wykorzystanie szyby z marki fuyao.
    Spotkał się ktoś z takimi szybami i może się wypowiedzieć czego można się po nich spodziewać
    Pewnie jakiś chinczyk

  8. #118
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfaholik96 Zobacz post
    Hej, mam pytanie dotyczące wymiany szyby, wymiana będzie z wykorzystaniem ubezpieczenia szyb w ergo hesti. Uszkodzenie polega na 2 mm odprysku, tak jakby od kamienia, 10 cm od słupka mniej więcej bliżej dołu szyby od strony kierowcy. Szyba została zakwalifikowana do wymiany, ponieważ "uszkodzenie jest w polu widzenia kierowcy". W warsztacie powiedzieli że ubezpieczyciel pozwala tylko na wykorzystanie szyby z marki fuyao.
    Spotkał się ktoś z takimi szybami i może się wypowiedzieć czego można się po nich spodziewać
    Się odwołaj a jak nie będą chcieli to do sądu składaj wniosek zobaczysz jak zmieni się retoryka.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  9. #119
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    W zeszłym tygodniu wymieniałem przednią szybę w Oławie na strzelnej i usługa wykonana w niecałe 2,5h fachowo - właściciel zdjęcia przed wymianą porobił i w trakcie - okazało się że wcześniejsze janusze w złym miejscu klej położyli na dole szyby stąd wilgoć się zbierała w kabinie (niestety teraz nie garażowane).
    Wymiana szyby wynikła w skutek pęknięcia po kamieniu (pęknięcie wyszło kilka dni później w skutek różnicy temperatur) zgłoszone na ubezpieczenie - pakiet szyby- Interrisk.
    Niestety nie dostałem pilkingtona (nie potrzebuję znaczka AR ale było by do kompletu do pozostałych) tylko jakąś chińską podobno montowaną seryjnie do samochodów marki jaguar czy niemieckich kasztanów zwanych dalej bmw..

    Co ciekawe zanim zgłosiłem szkodę, szukałem warsztatu na własną rękę i w tym samym warsztacie szyba z montażem kosztowała 450zł (pilkingtona bez znaczka AR) natomiast interrisk po szkodzie przysłał mi wiadomość że operacja kosztowała w sumie 720zł..
    Po telefonie do właściciela dowiedziałem się że pilkington i ten chińczyk to ta sama cena - interrisk ma umowę z chińczykiem i sami dostarczyli szybę do zakładu, więc zakład nie mógł dać pilkingtona, dodatkowo zakład otrzymał z tej kwoty tylko 140zł za montaż.
    Jeśli na ten rok zwiększą mi składkę AC w której ukryją koszta wymiany tej szyby to znajdę innego ubezpieczyciela.

    post informacyjnie napisany abyście wiedzieli ocb
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  10. #120
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Tomaszewski1992
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    12

    Domyślnie

    A czy warto tlenkiem ceru niwelować mniejsze rysy na szybie?

Podobne wątki

  1. [GTV] Podgrzewanie tylnej szyby i zacinajace się spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Wodny w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 07:16
  2. Spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 23:57
  3. Uszczelka przedniej szyby
    Utworzone przez beriba w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 09:42
  4. [155] pytanie odnośnie utrzymania przedniej szyby
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 10:05
  5. Spryskiwacze szyby przedniej.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 29-04-2008, 16:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory