Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 150

Temat: Pytanie przed wymianą przedniej szyby

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Witam
    No i mnie dopadła ta przyjemność wymiany szybki 30cm rysa nad nawiewem powietrza, mam takie pytanie czy ma to jakieś znaczenie jakiej firmy zamówię szybę czy nie zawracać sobie tym głowy? czy nordglass czy Pilkington ma to jakieś większe znaczenie na pewno nie będę zamawiać ze znaczkiem AR tylko dla tego znaczka. (z drugiej strony przy ewentualnej sprzedaży auta już będzie marudzenie a bity a szyba nie oryginalna i talie tam jak to kupujący ) myślałem tez o używanej z tego samego roku ale jak ma być "wypiaskowana" ze pod słońce będzie się robić biała to wole już nową.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    Zdecydowanie odpusc sobie Nordglass, po opiniach na forum mozna wnioskowac ze to jedno wielkie gowno. Porob zdjecia auta w stanie jaki jest teraz by przy ewentualnej sprzedazy moc pokazac dlaczego zostala wymieniona gdyby kupujacy mial z tym problem.

    Rysa czy pekniecie? Od srodka czy zewnatrz? Moze dalo by sie pod AC podciagnac jesli masz ochrone znizek to nie ma sie nad czym zastanawiac, ja po uderzeniu kamienia zrobilem z AC i mam oryginal ze znaczkiem, koszt niecale 2000zl, wszystko oddalo PZU.
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic18915_1.gif

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasiek Zobacz post
    Rysa czy pekniecie? Od srodka czy zewnatrz? Moze dalo by sie pod AC podciagnac jesli masz ochrone znizek to nie ma sie nad czym zastanawiac, ja po uderzeniu kamienia zrobilem z AC i mam oryginal ze znaczkiem, koszt niecale 2000zl, wszystko oddalo PZU.
    Pęknięcie od zewnątrz w jednym miejscu widać bardzo mały odprysk jak by z kamyka i od niego idzie pękniecie długie na 30-40 cm. a AC jeszcze się nie dowiadywałem jakie mam opcje ale na pewno była opcja na używanych częściach czy jakoś tak.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Pilkington jedynym dostawcą szyb przednich do AR 159, więc kupując bez logo ale ze znaczkiem Pilkingtona zawsze jesteś bliżej oryginału niż od innego producenta.
    Pozdrawiam




  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    co do ogrzewania strefy wycieraczek...czytałem gdzieś,że takie małe oczka widoczne w dolnym, czarnym pasie szyby oznaczają, że szyba ma ogrzewanie...Czy to prawda? Mam te oczka, ale ogrzewanie nie działa...Czy może to być na osobnym bezpieczniku?

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    co do ogrzewania strefy wycieraczek...czytałem gdzieś,że takie małe oczka widoczne w dolnym, czarnym pasie szyby oznaczają, że szyba ma ogrzewanie...Czy to prawda? Mam te oczka, ale ogrzewanie nie działa...Czy może to być na osobnym bezpieczniku?
    tego jeszcze nie wiem ale jak wymontują mi szybę to od razu sprawdzę jak to sie ma i czy są jakieś przewody. A z AC nie sie nie kalkuluje w Rzeszowie szyba wraz z wymiana 380 pilington.


    jeszcze jedno pytanie czy przy wymianie szyby muszę wymieniać jakieś uszczelki?
    Ostatnio edytowane przez interside ; 23-01-2013 o 12:19

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar R.Y.D.Z.U
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Brzeszcze / Wieliczka / Bieruń
    Auto
    MiTo - dzikie 78KM :)
    Postów
    945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    co do ogrzewania strefy wycieraczek...czytałem gdzieś,że takie małe oczka widoczne w dolnym, czarnym pasie szyby oznaczają, że szyba ma ogrzewanie...Czy to prawda? Mam te oczka, ale ogrzewanie nie działa...Czy może to być na osobnym bezpieczniku?
    Oczka są stosowane w celu ustawienia wycieraczek na linii. Przynajmniej do tego służą w FAP. Ogrzewana szyba jest zazwyczaj z pasem przeciwsłonecznym u góry szyby.

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    co do ogrzewania strefy wycieraczek...czytałem gdzieś,że takie małe oczka widoczne w dolnym, czarnym pasie szyby oznaczają, że szyba ma ogrzewanie...Czy to prawda? Mam te oczka, ale ogrzewanie nie działa...Czy może to być na osobnym bezpieczniku?
    Jeżeli te oczka są koloru rudawego to masz podgrzewanie, jeżeli przeźroczyste to podgrzewania brak.
    Pozdrawiam




  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał interside Zobacz post
    tego jeszcze nie wiem ale jak wymontują mi szybę to od razu sprawdzę jak to sie ma i czy są jakieś przewody. A z AC nie sie nie kalkuluje w Rzeszowie szyba wraz z wymiana 380 pilington.


    jeszcze jedno pytanie czy przy wymianie szyby muszę wymieniać jakieś uszczelki?
    kolego w ASO w Rzeszowie taka cena czy w jakims innym serwisie??To nie duzo

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    Cytat Napisał R.Y.D.Z.U Zobacz post
    Oczka są stosowane w celu ustawienia wycieraczek na linii. Przynajmniej do tego służą w FAP. Ogrzewana szyba jest zazwyczaj z pasem przeciwsłonecznym u góry szyby.
    Czyli pióra mają być zamontowane na linii oczek? U mnie są zdecydowanie wyżej...

    Oczka mam raczej rdzawe, tylko dlaczego nie grzeje?

Podobne wątki

  1. [GTV] Podgrzewanie tylnej szyby i zacinajace się spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Wodny w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 07:16
  2. Spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 23:57
  3. Uszczelka przedniej szyby
    Utworzone przez beriba w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 09:42
  4. [155] pytanie odnośnie utrzymania przedniej szyby
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 10:05
  5. Spryskiwacze szyby przedniej.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 29-04-2008, 16:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory