Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 150

Temat: Pytanie przed wymianą przedniej szyby

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie

    Czy odpryski kwalifikują się do wymiany szyby czy musi być pęknięcie? Po ostatnim rajdzie przed dojczland szyba ma jakieś tam odpryski ale nie wiem czy to od razu kwalifikuje się żeby atakować ubezpieczyciela

    Jak u was wyglądały szyby przed wymianą z AC bądź ubezpieczenia szyb?

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Witam,

    Niestety przyszło mi wrócić do Tematu. Ruszyłem z wymianą szyby i same schody.

    W teorii na rynku dostępne są dwie szyby Solaryczne do AR159 : Securit za jakieś - 950zł i Pilkington - coś powyżej 1100.

    Po obdzwonieniu łódzkich serwisów i drobnych perypetiach okazało się że żadna z nich tak na prawde nie jest solaryczna...

    Co prawda mają pas przyciemniany na górze i ogrzewanie strefy wycieraczek ale oprócz tego są to zwykłe szyby atermiczne...

    Mój oryginalny Solar jest lekko fioletowy z oddalli tak jak powinien być... tamte szyby są po prostu zielone bo nie mają stosownej powłoki, niestety w Pilkingtonie twierdzą że mają tylko takie... Jak skoro na pierwszy montaż produkują dla AR prawdziwe Solary?

    Czy ktoś może potwierdzić gdzie i za ile można zamówić prawdziwego Solara? Ręce mi opadły i już rozważam zainstalowanie zwykłej atermicznej pilkingtona... W końcu różnica w komforcie żadna a cena Atermicznej z czujnikiem to jakieś 380zł...
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  3. #43
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wino-w2
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Czeladz
    Auto
    Alfa 159 1.9 16V JTDm
    Postów
    118

    Domyślnie

    Witajcie
    Ostatnio pękła mi zwykła szyba bez bajerów.
    Z korzystałem z ubezpieczenia auto szyby PZU.
    Postanowiłem wykorzystać ten moment na montaż szyby z czujnikiem deszczu i zmierzchu.
    Po ciężkich negocjacjach z Pilkingtonem i prośbą o wymianę na szybę z czujnikami udało sie ją wymienić.
    Na szybę NIE DOSTAŁEM GWARANCJI (tylko na wymianę od firmy, która to robiła) trochę dziwne no ale machnąłem na to ręką.
    Obecnie mam juz założone lusterko elektrochromatyczne z czujnikiem deszczu, zmierzchu, i pary na szybie.
    Te 4 rzeczy można uzyskać po przez wymianę szyby ze zwykłej na ta z czujnikami.
    Koszty jakie trzeba ponieść za te 4 opcje to:
    Dopłata do szyby bez gwarancji 30zl ( auto szyby PZU)
    koszt lusterka 200 zł
    koszt czujnika 100 zł
    manetki przy kierownicy 100 zł (Mi została z tempomatu, który kupiłem jako całość i dokładałem rok temu)
    koszt kabli i taśmy izolacyjnej 20 zł
    Dodatkowo wszystko trzeba włączyć programowo.
    Mając czujnik zmierzchu można założyć jakieś światła do jazdy dziennej wedle uznania, które będą się same przełączać.
    Opis jak dokonać takiej przeróbki wstawie niedługo do działu zrób to sam.
    Pozdrawiam

  4. #44
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW JTDm 16v 150 KM 2008 r.
    Postów
    10

    Domyślnie

    Witam,
    A co sądzicie o naprawie szyby przedniej. Mam malutki odprysk gdzieś u góry po prawej stronie. Nie przeszkadza ale zawsze zadaję sobie pytanie kiedy z niego pójdzie pękniecie dalej ( mam go już ponad rok). Czy mam coś z tym robić? Słyszałem, że można to zakleić jakąś żywica w odpowiednich warsztatach i spolerować tak, że nie ma śladu. Tylko czy to w jakikolwiek sposób wpływa na to że szyba będzie w tym miejscu wzmocniona czy tylko estetyka a jak ma pęknąć z tego miejsca to i tak pęknie?

  5. #45
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejucha Zobacz post
    Witam,
    A co sądzicie o naprawie szyby przedniej. Mam malutki odprysk gdzieś u góry po prawej stronie. Nie przeszkadza ale zawsze zadaję sobie pytanie kiedy z niego pójdzie pękniecie dalej ( mam go już ponad rok). Czy mam coś z tym robić? Słyszałem, że można to zakleić jakąś żywica w odpowiednich warsztatach i spolerować tak, że nie ma śladu. Tylko czy to w jakikolwiek sposób wpływa na to że szyba będzie w tym miejscu wzmocniona czy tylko estetyka a jak ma pęknąć z tego miejsca to i tak pęknie?
    Zobacz tutaj jest dyskusja na temat uzupełniania ubytków w szybach. Chwalą firmę Nordglass. Jesteś z Warszawy to masz 3 punkty w mieście.
    http://forum.autokult.pl/eksploatacj...rysku-na-szybi

  6. #46
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW JTDm 16v 150 KM 2008 r.
    Postów
    10

    Domyślnie

    Marcin,
    Wielkie dzięki za info i linka. Przeczytałem i myślę, że podjadę w najbliższych dniach do Nordglass (jedna filia całkiem blisko mnie) i zorientuję się co i jak. Z tego co przeczytałem na ich stronie to "moja dziurka" kwalifikuje się do naprawy. Po wszystkim wrzucę info na forum.

  7. #47
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejucha Zobacz post
    Marcin,
    Wielkie dzięki za info i linka. Przeczytałem i myślę, że podjadę w najbliższych dniach do Nordglass (jedna filia całkiem blisko mnie) i zorientuję się co i jak. Z tego co przeczytałem na ich stronie to "moja dziurka" kwalifikuje się do naprawy. Po wszystkim wrzucę info na forum.
    Nie ma sprawy. Jak możesz to wrzuć fotkę przed i po naprawie to zobaczymy jaki będzie efekt wizualny naprawy.

  8. #48
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Napraiwałem odprysk szyby przedniej w NordGlass w swojej poprzedniej 156... Kilka dni po naprawie ślad był widoczny tylko przy odpowiednim oświetleniu i wiedzy gdzie jest. Póżniej niestety zrobił sie bardziej widoczny - wygladało to tak jakby był odprysk na szybie, ale bez tych pajączków które powstaja do okoła. Ogólnie jeśli komuś zależy na oryginalnej, nie wymienianej szybie to można naprawiać, ale jesli chcemy mieć idelaną szybę, to chyba lepiej wynień szybe na nowa...

  9. #49
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Witam.mam pytanie-musze wymienic szybe czolowa z powodu uszkodzenia przez przypadaek.Wiecej o tym w moim temacie o mojej Alfie.Bylo goraco dostawilem rure ktora wkladalem do auta(nie uderzylem ale doslownie dostawilem) i polecial pajak.Pytanie czy jest sens bawic sie z jakas chinszczyzna??Zakladal ktos cos nie oryginalnego??Za Pilkingtona powiedzieli mi 520 zl.Mysle, ze sie na to zdecyduje i nie bede zakladal jakiegos dziadostwa ale wole zapytac.Prosze o jakies sugestie.Pozdrawiam

    Dodano po 10 minutes:

    aha pytalem o wymiane zelu w czujniku bo stwierdzilem jest okazja to moze by wymienic.powiedzieli mi, ze tego zelu sie nie wymienia tzn.wymienia sie caly ten wklad jak juz.Samego swiezego zelu nie mozna napuscic.Serwis napewno jest dobry i znany na moim terenie.Zajmuja sie szybami juz od lat.Szybe Pilkingtona maja na stanie wiec moga wymienic w kazdej chwili.Wystawiaja tylko FV, nie ma szans na info odnosnie przyczyny uszkodzenia.Powiedzieli mi, ze takimi sprawami zajmuja sie rzeczoznawcy.W sumie im sie nie dziwie ale szkoda, ze nie moga wpisac takich informacji.Co innego jakby byl dzwon.Poinformowali mnie, ze w autach po dzwonach nie robia w ogole szyb
    Ostatnio edytowane przez Czarny_28 ; 10-06-2014 o 19:55 Powód: Dodano

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    Wymieniałem 2 tygodnie temu ale bez czujników
    Chińczyk 260 - Pilkington 330.
    Wziąłem oryginał, różnica w cenie imho żadna

Podobne wątki

  1. [GTV] Podgrzewanie tylnej szyby i zacinajace się spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Wodny w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 07:16
  2. Spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 23:57
  3. Uszczelka przedniej szyby
    Utworzone przez beriba w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 09:42
  4. [155] pytanie odnośnie utrzymania przedniej szyby
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 10:05
  5. Spryskiwacze szyby przedniej.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 29-04-2008, 16:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory