Strona 1 z 15 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 150

Temat: Pytanie przed wymianą przedniej szyby

  1. #1
    LukaszS84
    Gość

    Domyślnie Pytanie przed wymianą przedniej szyby

    Ze względu na bogactwo odprysków (w szczególności jeden spory) moja szyba została zakwalifikowana do wymiany jako że posiadam ubezpieczenie szyb nic mnie to nie kosztuje ale PZU kieruje mnie do ich zaprzyjaźnionego warsztatu Nord Glass. Czy kto kolwiek wie coś o jakości ich produktów? A po drugie jak poznać czy szyba ma podgrzewaną strefę wycieraczek? Czy ma to każda szyba w tym modelu chodzi o każdą przednią oczywiście czy to jest opcja za opłatą dla wybranych.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    z tego co sie orientuje i slyszalem z opinii maja jakosciowo bardzo dobre produkty, chyba nawet w skandynawskich autach montowane na 1 montaz.

  3. #3
    LukaszS84
    Gość

    Domyślnie

    a jak jest z tym podgrzewaniem stref wycieraczek jak to rozpoznać czy jest ta funkcja czy jej nie ma bo podczas ustalania jaką nową szybę założyć to padły pytania tylko czy jest podgrzewana szyba i czy ma czujnik deszczu a co do tych stref to nie było pytania a wiem że przetaczały się na tym forum dyskusje i była wymieniana ta funkcja natomiast nic nie znalazłem na temat jak to rozpoznać.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszS84 Zobacz post
    a jak jest z tym podgrzewaniem stref wycieraczek jak to rozpoznać czy jest ta funkcja czy jej nie ma bo podczas ustalania jaką nową szybę założyć to padły pytania tylko czy jest podgrzewana szyba i czy ma czujnik deszczu a co do tych stref to nie było pytania a wiem że przetaczały się na tym forum dyskusje i była wymieniana ta funkcja natomiast nic nie znalazłem na temat jak to rozpoznać.
    Nie bardzo kojarzę o co chodzi z tym podgrzewaniem strefy wycieraczek . Podgrzewana przednia szyba ?? też nie kojarzę żeby była w cenniku płatnych opcji na polskim rynku w 2006 roku . Miałem wersję Distinctive więc najbogatszą ale podgrzewanej szyby nie miałem ,napewno bym ją chętnie dokupił gdyby była w opcjach.
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Nie ma przedniej szyby podgrzewanej. Jedyny wariant to podgrzewanie strefy wycieraczek. Ciężko to rozpoznać, bo praktycznie tego nie widać z zewnątrz - znajduje się to pod czarnym malowaniem na szybie.
    PZU ostatnio dopisało umowę z Pilkingtonem, producentem szyb do 159 na pierwszy montaż, więc możesz zapytać się dlaczego proponują ci NordGlass.

    ---------- Post dodany o godzinie 13:46 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 13:45 ----------

    Opcja najbardziej "wypasiona" przedniej szyby to:
    - podgrzewanie strefy wycieraczek
    - folia "siglasol" odbijająca ciepło słoneczne
    - pas przyciemniający w górnej części szyby
    - ewentualnie czujnik deszczu
    Pozdrawiam




  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    lubań
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 175 km
    Postów
    137

    Domyślnie

    A kiedy działa podgrzewanie strefy wycieraczek? może jak włączamy ogrzewanie tylnej szyby ? też mam wersję Distinctive z czujnikiem deszczu i nie zauważyłem żeby podgrzewało miejsce pod wycieraczką.

  7. #7
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sendiii Zobacz post
    A kiedy działa podgrzewanie strefy wycieraczek? może jak włączamy ogrzewanie tylnej szyby ? też mam wersję Distinctive z czujnikiem deszczu i nie zauważyłem żeby podgrzewało miejsce pod wycieraczką.
    Mam taką szybę, ogrzewanie działa razem z tylną szybą i lusterkami, w prktyce sprawdxa się bardzo dobrze.
    Podgrzewaną strefę wycieraczek można było kupić jako opcję razem z szybą odbijającą promienie słoneczne i ciemnym pasem u góry szyby.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał marqo Zobacz post
    Nie ma przedniej szyby podgrzewanej. Jedyny wariant to podgrzewanie strefy wycieraczek. Ciężko to rozpoznać, bo praktycznie tego nie widać z zewnątrz - znajduje się to pod czarnym malowaniem na szybie.
    PZU ostatnio dopisało umowę z Pilkingtonem, producentem szyb do 159 na pierwszy montaż, więc możesz zapytać się dlaczego proponują ci NordGlass.[COLOR="Silver"]
    Przerabialem to niedawno. Proponuja NordGlass bo z nimi maja jakas umowe - nie obchodzi ich jaka firme ktos ma oryginalnie na pierwszym montazu. Mozna oczywiscie zarzadac wymiany na szybe dokladnie identyczna z ASO (czyli Pilklington ze znaczkiem AR) - ale wtedy juz PZU nie odda z pakietu "ubezpieczenia szyb" ale z AC (i to po mocnych bojach - bo oczywscie chcieli w salonie Pilklingtona wymieniac - tam dostaje sie taka sama szybe ale bez znaczka AR - i kilkaset zl tansza..).

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    w ASO ori koszt ponad 1000zl. u atoryzowanego dilera Pilkli.. 350zl z wymiana wiec sie ubezpieczalnie bronia przed takim interesem.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    lubań
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 175 km
    Postów
    137

    Domyślnie

    LukaszS84 i jak z twoją szybą? ja również mam do wymiany i się zastanawiam z jakiej firmy , za jakie pieniądze i wyposażenie dodatkowe.

Podobne wątki

  1. [GTV] Podgrzewanie tylnej szyby i zacinajace się spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Wodny w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 07:16
  2. Spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 23:57
  3. Uszczelka przedniej szyby
    Utworzone przez beriba w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 09:42
  4. [155] pytanie odnośnie utrzymania przedniej szyby
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 10:05
  5. Spryskiwacze szyby przedniej.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 29-04-2008, 16:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory