Strona 56 z 60 PierwszyPierwszy ... 6464748495051525354555657585960 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 591

Temat: Piasta/łożysko koła Alfa Romeo 159

  1. #551
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Jazda wężykiem może być myląca, u mnie hałas sugerował drugą stronę, a weryfikowały to 3 różne osoby. Dopiero podniesienie samochodu na podnośniku, uruchomienie silnika na biegu pozwoliło 100% stwierdzić która piasta huczy.

  2. #552
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Ale i tak obie piasty od razu do wymiany

  3. #553
    criss
    Gość

    Domyślnie

    4 też można?

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  4. #554
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    4 też można?

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
    Wtedy odpada konieczność diagnozowania
    Czasem motoryzacyjne mity mogą być mylące, tak bywa w przypadku uszkodzenia łożysk w piastach.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #555
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Jak wyczuwałeś klikanie to łożysko było juz nieżle wyrąbane, musiało mocno szumieć. Chodziło mi o to że hałas wydobywający się ze skrzyni bardzo utrudnia ocenę łożyska przy kręceniu kołem na podnośniku (minimalna prędkość obrotowa). Jak mamy wrażenie że łożyska sie kończą trzeba pojechać dynamicznie wężykiem lewo-prawo-lewo-prawo, hałas nasila się przy "poprzecznym "obciążeniu łożyska.
    No nieźle było wyrąbane, ale to okazało się dopiero po demontażu. W czasie jazdy w kabinie słyszalny był spory hałas. Podejrzewałem, że to opony - nowe, ale chińczyki - Imperiale Ecosport 2. Ale po kilku próbach jazdy wężykiem zauważyłem, że podczas skrętu w prawo hałas trochę słabnie. Potem podjechałem do mechaniora, żeby podniósł auto na podnośniku i kręciliśmy kołami. Prawe przednie wydawało delikatnie inne dźwięki niż inne, ale to naprawdę było ciężkie do uchwycenia. Zaryzykowałem, kupiłem łożysko SNR kompletne (ze śrubami) i po wymianie jest cicho.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał maroz Zobacz post
    Jazda wężykiem może być myląca, u mnie hałas sugerował drugą stronę, a weryfikowały to 3 różne osoby. Dopiero podniesienie samochodu na podnośniku, uruchomienie silnika na biegu pozwoliło 100% stwierdzić która piasta huczy.
    U mnie jazda wężykiem pomogła w identyfikacji problemu - podejrzewałem, że winowajcą są opony, ale koniec końców okazało się, że to łożysko.

  6. #556
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Koledzy od 2 tygodni pojawił się u mnie dźwięk jakby padniętego łożyska koła. Dźwięk dochodzi z przedniego koła po stronie pasażera. Pasażer też słyszy ten dźwięk i też wydaje mu się że po przednie prawe koło (ale nie jest pewny czy to jest łożysko, bardziej mu to przypomina wyząbkowanie opon). Ten dźwięk się pojawia od około 50 km Przy czym przy prędkości 60-70 jest bardziej słyszalny niż przy 100 km/h. Jazda slalomem nie wskazuje które to łożysko. Dźwięk jest tak samo słyszalny gdy skręcam w lewo jak i w prawo. Opony zmieniałem więc odpada wyząbkowanie. Czy jadę na luzie czy na biegu czy z gazem dźwięk jest ten sam. Auto na lewarku i żadnych luzów nie miałem na kole. Gdy zakręciłem to słyszałem jedynie dźwięki hamulców i skrzyni więc to nie pomogło. Jedynie co się zmienia to jego częstotliwość ale to chyba zrozumiałe. U ojca w fordzie też było padnięte łożysko i też jazda slalomem nie wskazywała które to dokładnie koło i dźwięk był też jak mi się wydaje inny ale tam buczało już od 20 km/h.
    Przychodzi mi jeszcze łożysko podpory pół osi.
    Jak te dźwięki rozróżnić? Na marginesie latem 2017 wymieniałem łożysko z przodu od kierowcy na SNR tak więc te koło odpada (tak myślę).
    Ostatnio edytowane przez awj1 ; 30-05-2019 o 20:01
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  7. #557
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za pomoc. Rozwiązanie moje zagadki to łożysko.
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  8. #558
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Polecacie piastę z łożyskiem f-my GSP? Cenowo rewelacja. Przeguby ponoć robią niezłe.

  9. #559
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Polecacie piastę z łożyskiem f-my GSP? Cenowo rewelacja. Przeguby ponoć robią niezłe.
    Nikt Ci nie zabroni zakładać "chinola"

  10. #560
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Nikt Ci nie zabroni zakładać "chinola"
    Większość rzeczy, które dziś kupujesz to "chinole" [emoji6] Ja pytam o jakość tych chinoli, bo jak wiadomo są chinole i "chinole" [emoji3]

Podobne wątki

  1. Łożysko koła przedniego a łożysko podpory półosi
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 19:15
  2. [164] Piasta, łożysko tylnego koła?
    Utworzone przez Wodzu33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 20:28
  3. Piasta czy łożysko?
    Utworzone przez cosby w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 22:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory