Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Degradacja oleju a filtr DPF

  1. #1
    boogymen
    Gość

    Domyślnie Degradacja oleju a filtr DPF

    Mam problem z degradacja oleju. Wymieniełem olej w serwisie łącznie z wszystkimi filtrami. Do tej pory przejechałem 2500 km a po podpięciu pod kompa wykazuje mi degradację oleju na poziomie 95% . Dodam że wczesniej tj. jakieś 400 km temu pokazywał 86% . Potem była regeneracja filtra i zwiększyło się właśnie do 95%. Nie wiem czy jest to możliwe i czy komputer nie przekłamuje tej degradacji ale zaczynam się bać bo puki co to silnik igła a nie chciałbym go zatrzeć przez zuzyty olej. Jak myślicie , czy może to być spowodowane złym przebiegiem wypalania filtra ? Dodam jednak że filtr miałem wypalony do 15% zapchania i wydaje się że proces przebiegł prawidłowo.

  2. #2
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Jakim olejem zalany silnik?

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    Przy każdorazowej zmianie oleju należy wyzerować poziom degradacji oleju. Jeżeli podczas wymiany oleju parametr nie zostanie wyzerowany to może dać o sobie znać w postaci pojawienia się stosownego komunikatu na wyświetlaczy między zegarkami. Problem do rozwiązania w 5 min przy pomocy programu FiatEcuScan.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz78 ; 12-03-2011 o 11:43

  4. #4
    boogymen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbaas Zobacz post
    Jakim olejem zalany silnik?
    Olej to castrol EDGE 5W30. Taki mi wlali w serwisie alfa romeo

    ---------- Post added at 18:48 ---------- Previous post was at 18:45 ----------

    Cytat Napisał Lukasz78 Zobacz post
    Przy każdorazowej zmianie oleju należy wyzerować poziom degradacji oleju. Jeżeli podczas wymiany oleju parametr nie zostanie wyzerowany to może dać o sobie znać w postaci pojawienia się stosownego komunikatu na wyświetlaczy między zegarkami. Problem do rozwiązania w 5 min przy pomocy programu FiatEcuScan.
    Wydaje mi się że serwis powinien wyzerować ten poziom degradacji oleju. Mnie zastanawia dlaczego pomiedzy jednym a drugim sprawdzeniem degradacji mineło tylko 400 km a degradacja wykazała aż 9 % zuzycia. Wczesniej było 86% a po przejechaniu 400 km wyskoczyło 95%.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał boogymen Zobacz post
    Olej to castrol EDGE 5W30. Taki mi wlali w serwisie alfa romeo

    ---------- Post added at 18:48 ---------- Previous post was at 18:45 ----------


    Wydaje mi się że serwis powinien wyzerować ten poziom degradacji oleju. Mnie zastanawia dlaczego pomiedzy jednym a drugim sprawdzeniem degradacji mineło tylko 400 km a degradacja wykazała aż 9 % zuzycia. Wczesniej było 86% a po przejechaniu 400 km wyskoczyło 95%.
    W serwisie autoryzowanym wlali ten olej zamiast zalecanej Seleni WR P.E.??? Serwis powinien wyzerować podczas wymiany wskaźnik degradacji oleju - chyba że masz uszkodzony czujnik. Olej ulega szybszej degradacji jeśli proces wypalanie DPFa jest przerywany w trakcie trwania.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #6
    boogymen
    Gość

    Domyślnie

    Też się zdziwiłem że nie wlali seleni ale w serwisie w Żorach powiedzieli mi że leją castrola.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    I czemu nie edge turbodiesel 5W/40 ?

  8. #8
    boogymen
    Gość

    Domyślnie

    Pytałem o to też w sklepie z olejami znajomego i powiedział mi że jak najbardziej stosuje się tego castrola do silników z dpf. On podobno właśnie do tych silników jest przeznaczony. Nawiązując do wątku chciałem się dowiedzieć od kogoś kto orientuje się na jakiej zasadzie działa ten czujnik degradacji oleju. Ja gdzieś czytałem że on wcale nie mierzy rzeczywistej degradacji oleju na podstawie właściwości smarowania, lepkości czy optycznej przeźroczystości tylko oblicza to z parametrów w jaki sposób silnik jest eksploatowany ( jak daje sie mu w kość), jak dawno był wymieniany olej i w jaki sposób i jak często przebiega proces regeneracji filtra DPF.

  9. #9
    pitt24
    Gość

    Domyślnie

    Jeździsz na krótkich odcinkach? Zawsze tankujesz do pełna?

  10. #10
    boogymen
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Jeżdżę na krótkich odcinkach i zawsze tankuje do pełna

Podobne wątki

  1. [159] akfa 159 1,9 jtd 150km jak wymienić filtr oleju/wkład/ oraz filtr powietrza
    Utworzone przez Piotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-10-2016, 10:22
  2. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  3. [Giulietta] Degradacja oleju silnikowego
    Utworzone przez fan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 22:35
  4. [159] Degradacja oleju
    Utworzone przez ludwik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 20:17
  5. Filtr oleju
    Utworzone przez Marcin Szł-y w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory