Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Temat: sprezyny z Ti a sportowe sprezyny eibach

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    PO / FG
    Auto
    AR 159 2.4 20 V 08'
    Postów
    23

    Domyślnie

    odkopie troche temat.

    Probowal ktos konfiguracji Amortyzatory KYB i sprezyny Eibach'a ?

    Cos mi sie o oczy obilo ze uzytkownicy alfoholikow polecaja te amorki - chyba ze mialem zwidy , jak tak niech ktos mnie poprawi

  2. #22
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Próbował. Polecają bo to chyba najtańszy markowy zamiennik o wiele tańsze niż Sachs, które szły na pierwszy montaż ale pewnie nie wytrzymają połowy tego co fabryczny Sachs.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Mam z tylu kayaby na eibachu i jest bardzo ok.

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Ja mam Eibachy plus amortyzatory Koyaba Excel G. Zakładał poprzedni właściciel 3 lata temu, przejechane na nich pewnie jakieś 60 tys. km. Jak na mój gust przód jest trochę zbyt miękki, ale to może przez ciężki silnik. Osobiście wybrałbym Bilstein B6 lub B8 - któreś z nich są przystosowane do krótszego skoku sprężyny i twardsze.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matys95
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti 1.9 JTDM 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes9031 Zobacz post
    odkopie troche temat.

    Probowal ktos konfiguracji Amortyzatory KYB i sprezyny Eibach'a ?

    Cos mi sie o oczy obilo ze uzytkownicy alfoholikow polecaja te amorki - chyba ze mialem zwidy , jak tak niech ktos mnie poprawi
    Rok temu wymieniałem amortyzatory z przodu na KYB oraz zakładałem komplet sprężyn Eibach -30mm. Jak dotychczas nie zauwazyłem by cokolwiek złego się działo. Wg mnie auto prowadzi się lepiej niż na fabrycznych spreżynach TI. Zobaczymy jak długo ten zestaw wytrzyma.

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    PO / FG
    Auto
    AR 159 2.4 20 V 08'
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał matys95 Zobacz post
    Rok temu wymieniałem amortyzatory z przodu na KYB oraz zakładałem komplet sprężyn Eibach -30mm. Jak dotychczas nie zauwazyłem by cokolwiek złego się działo. Wg mnie auto prowadzi się lepiej niż na fabrycznych spreżynach TI. Zobaczymy jak długo ten zestaw wytrzyma.
    No właśnie o to się boję ile wytrzyma


    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar ika
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa 159 TBi, Mazda RX8
    Postów
    128

    Domyślnie

    Pewnie temat był już gdzieś poruszany, ale trafiłam na parę sprzecznych opinii i zaczynam się gubić Zastanawiam się nad obniżeniem alfy do takiego poziomu jak w wersji ti i mam parę pytań:
    1. Czy są jakieś dobre, tańsze niż oryginały zamienniki ok -2cm? tu na forum nie znalazłam żadnych, które wydawałyby mi się godne zaufania. Słyszałam ostatnio, że podobno eibach oprócz pro kit i sportline robi jakieś zamienniki -2cm do ti i że nie są one normalnie dostępne w Polsce. Czy ktoś wie coś o tym więcej i orientuje się gdzie je dostać?
    2. Czy zawieszenie z ti różni się czymś od zwykłego oprócz sprężyn? na razie spotkałam się z dwiema różnymi odpowiedziami - jedną że nie, drugą że amorami i nie wiem co o tym myśleć.
    3. W jakim stopniu zużycie sprężyn może wpływać na to, jakie będzie rzeczywiste obniżenie? Chodzi mi o przedział wartości liczbowych. U mnie prawdopodobnie sprężyny nie były wymieniane od nowości. Na oko ciężko mi powiedzieć na ile teraz alfa stoi nisko w porównaniu do stanu fabrycznego. Czy ktoś byłby w stanie to ocenić ze zdjęcia?

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Exocet
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2.4 JTDm TI Q4 '07
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał ika Zobacz post
    Pewnie temat był już gdzieś poruszany, ale trafiłam na parę sprzecznych opinii i zaczynam się gubić Zastanawiam się nad obniżeniem alfy do takiego poziomu jak w wersji ti i mam parę pytań:
    1. Czy są jakieś dobre, tańsze niż oryginały zamienniki ok -2cm? tu na forum nie znalazłam żadnych, które wydawałyby mi się godne zaufania. Słyszałam ostatnio, że podobno eibach oprócz pro kit i sportline robi jakieś zamienniki -2cm do ti i że nie są one normalnie dostępne w Polsce. Czy ktoś wie coś o tym więcej i orientuje się gdzie je dostać?
    2. Czy zawieszenie z ti różni się czymś od zwykłego oprócz sprężyn? na razie spotkałam się z dwiema różnymi odpowiedziami - jedną że nie, drugą że amorami i nie wiem co o tym myśleć.
    3. W jakim stopniu zużycie sprężyn może wpływać na to, jakie będzie rzeczywiste obniżenie? Chodzi mi o przedział wartości liczbowych. U mnie prawdopodobnie sprężyny nie były wymieniane od nowości. Na oko ciężko mi powiedzieć na ile teraz alfa stoi nisko w porównaniu do stanu fabrycznego. Czy ktoś byłby w stanie to ocenić ze zdjęcia?
    Ad. 1 O ile mi wiadomo Eibach do 159 ma tylko Prokity. Najłatwiej sprawdzić w ich katalogu.
    Ich zawieszenia gwintowane dają od -25mm obniżenia, ale trudno to nazwać tańszą alternatywą
    Ad.3 Można zmierzyć odległość w pionie pomiędzy środkiem koła i błotnikiem. Orientacyjnie w 2.4 34cm to już nisko, a 38-39cm fabrycznie. O wartości dla 1.75 trzeba by poprosić forumowiczów, ale pewnie też te rejony.
    Są: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Spider 2.0 TS, Alfa Romeo Spider 2.0 JTS
    Były: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW, Lancia Lybra SW 2.4 JTD x2

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    1. Eibach Pro Kit obniżają około -30 mm w stosunku do serii, jednak jeśli sprężyny TI masz od nowości, to w rzeczywistości może się okazać, że po zmianie sprężyn na Eibachy auto może się nawet delikatnie podnieść. Wszystko zależy od ich aktualnego stanu.
    2. Wg EPER amortyzatory dla wersji TI mają inny numer. Myślę, że alternatywą mogą być bilstein'y B8.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar ika
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa 159 TBi, Mazda RX8
    Postów
    128

    Domyślnie

    Dzięki za szybkie odpowiedzi. Odległość środek koła - błotnik to u mnie ok 37.5-38cm.
    Od nowości mam normalne sprężyny a nie ti, chodziło mi właśnie o to żeby zmienić na ti. Eibach raczej odpada. W praktyce jest jakaś znaczna różnica między amortyzatorami zwykłymi a ti czy to prawie to samo? Zwykłe dadzą radę bez problemu czy lepiej zmienić razem ze sprężynami?

Podobne wątki

  1. Sprezyny do GT 1.9 JTD EIBACH PRO KIT czy VOGTLAND?
    Utworzone przez lolecki w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 21:40
  2. Sportowe amorki a seryjne sprezyny?
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 21:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory