Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: sprezyny z Ti a sportowe sprezyny eibach

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zychuNO1
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    szymbark
    Auto
    alfka 159 2.4 JTDm
    Postów
    66

    Domyślnie sprezyny z Ti a sportowe sprezyny eibach

    witam fanow,zastanawiam sie nad poprawieniem kondycji na zakretach mojej alfki i nie tylko mam pytanie odnosnie sprezyn z 159 Ti czy ow sprezyny beda dobre do 2.4JTD a jezeli tak to ile sie obnizy i jak one sie maja do tych
    http://moto.allegro.pl/sprezyny-eiba...487916015.html
    prosze o opinie i fachowa pomoc pozdrawiam
    auto zle

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    na twoim miejscu kupil bym nowe eibach pro-kit obniza -30 max +amortyzatory bilsteinb6 lub b8 i bedziesz mial wersje Ti ,kupowanie takich rzeczy uzywanych mija sie z celem moim zdaniem
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zychuNO1
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    szymbark
    Auto
    alfka 159 2.4 JTDm
    Postów
    66

    Domyślnie

    witam a co by sie stalo jezeli bym uzyl nowych sprezyn eibacha z seryjnymi amorami
    z 2.4?
    pozdro
    auto zle

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    jezdzic bedzie ale jak i ile wytrzyma amor to tego ci nie powiem ,to jest droga na skroty, jak cie stac na 159 to nie idz w tym kierunku ,sprezyny+amory ale zawsze mozesz sprobowac
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał zychuNO1 Zobacz post
    a co by sie stalo jezeli bym uzyl nowych sprezyn eibacha z seryjnymi amorami
    z 2.4?
    Pewnie nic by się nie stało, poza tym, że miałbyś prawdopodobnie na seryjnych amorkach trochę więcej komfortu.
    Do swojego drugiego auta kilka lat temu kupowałem zestaw eibach pro-kit + bilstein b6, i z tego co pamiętam, to do sprężyn eibach pro-kit spokojnie można stosować zarówno oryginalne amorki, jaki trochę krótsze, bo eibach pro-kit obniżają auto max o 30 mm, więc nie ma z tym problemu.
    A co do kupna używanych sprężyn, to mam nadzieję, że już wybiłeś sobie ten pomysł z głowy. Takich rzeczy jak sprężyny czy amortyzatory nie kupuje się używanych, zwłaszcza do takiego auta jak Twoje - tym bardziej, że masz zamiar pewnie troszkę szaleć na zakrętach To tak jak byś kupił używane filtry...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zychuNO1
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    szymbark
    Auto
    alfka 159 2.4 JTDm
    Postów
    66

    Domyślnie

    nie no takie rzeczy to ja wiem nie mialem innego obrazka poprostua co do amorow to raczej postawie na wiekszy komfort i sprobuje na seryjnych pojezdzic, nie to zebym chcial dupe szklem obetrzec, ale czytalem temat na innych forach i b6 to juz troszke za twarde beda,ewentualnie koni z regulacja ,wlasnie co wiecie na temat tej regulacji???
    auto zle

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał zychuNO1 Zobacz post
    ale czytalem temat na innych forach i b6 to juz troszke za twarde beda
    Potwierdzam. Tak jak wspomniałem, w drugim aucie mam zawias eibach pro-kit + bilstein b6, i jest dosyć twardo - jak dla mnie za twardo, pomimo tego, że lubię twarde zawiasy.
    Natomiast bardzo mi pasuje seryjny zawias w Brerze - to jest dla mnie dużo lepsze rozwiązanie

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    ja jezdze z seryjna sprezyna i bilstein b6 w 166 i nie jest bardzo twardo ,jest tak jak ma byc nie nurkuje mimo ciezkiego przodu i wybiera nierownosci znakomicie, ten amor pozostawiajac takze komfort ,nie ma mowy tutaj o taczkach ale mysle ze gdybym wsadzil -30 to mogloby byc twardo ,tak wiec zawsze mozesz jeszcze tak sprobowac seryjna sprezyna +b6 chyba ze musowo chcesz auto obnizyc ,konczac uwazam ze 159 z tym silnikiem jest ciezkawa i wlasnie b6 bylyby idealnym amorem do tego auta takie mam wrazenie ze 166 ktora tez do lekkich nie nalezy ale to tylko moje zdanie
    Ostatnio edytowane przez salatin ; 15-03-2011 o 20:14
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zychuNO1
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    szymbark
    Auto
    alfka 159 2.4 JTDm
    Postów
    66

    Domyślnie

    tak tez myslalem 'pafka',a jezeli chodzi o zakrety jak mozesz porownac oba zestawy? jest jeszcze jedna strona medalu mianowicie amorki koni o ktorych juz wspomnialem w poprzednim poscie,z tego co wyczytalem to przy dobrym wyregulowaniu manualnym mozna sie cieszyc konfortowa jak i rowniez usztywniona jazdaa jak jest w praktyce?
    ktos moze zna ten system?
    auto zle

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał zychuNO1 Zobacz post
    jezeli chodzi o zakrety jak mozesz porownac oba zestawy?
    Trudno jest mi to porównać, bo auta są całkiem różne. Zestaw eibach pro-kit + bilstein B6 mam w Oplu Tigra. Na gładkim asfalcie, w zakrętach jest naprawdę super, chociaż auto, mimo małej masy i lżejszego silnika niż w Brerze, jest zdecydowanie bardziej podsterowne niż Brera. Brerą, mimo bardziej komfortowego zawieszenia, można na wiele więcej sobie pozwolić w zakrętach, ale to też pewnie w dużej mierze dzięki zawieszeniu wielowachaczowemu.
    Ale ogólnie uważam, że jak na klasę auta, to moja Tigra z tym zawiasem jeździ naprawdę świetnie. Inna bajka to jednak poruszanie się na takim zawiasie po dziurawym Wrocławiu...
    Natomiast jestem pewien, że jeżeli zestaw eibach pro-kit + bilstein B6 założyłbym do Brery, to prowadziłaby się jeszcze lepiej - oczywiście po gładkim asfalcie. Jednak tego na pewno nie zrobię, bo na nasze drogi, to standardowe zawieszenie jest akurat - ani za twarde, ani za miękkie.
    Cytat Napisał zychuNO1 Zobacz post
    jedna strona medalu mianowicie amorki koni o ktorych juz wspomnialem w poprzednim poscie,z tego co wyczytalem to przy dobrym wyregulowaniu manualnym mozna sie cieszyc konfortowa jak i rowniez usztywniona jazdaa jak jest w praktyce?
    Po pierwsze nie mam żadnego doświadczenia z takim zawiasem, a po drugie, to co dla jednego może być komfortowe, dla innego może być za twarde...
    Progresywne sprężyny eibach pro-kit niby miały być takim złotym środkiem, ale czy ja wiem... Z jednej strony poprzedni zawias w Tigrze miałem jeszcze twardszy (i to znacznie, ale to był jakiś hardcore - zero jakiejkolwiek amortyzacji, po prostu taczka). Z drugiej strony zawias Brery w porównaniu do eibach + B6 jest komfortowy, ale też spotkałem się z opiniami, że jest za twardy... Po prostu kto co lubi.
    Plusem tych amorków koni byłoby to, że jak masz za twardo, to sobie regulujesz na bardziej miękko, i odwrotnie. Pytanie tylko, jaki jest zakres takiej regulacji, i czy jest to warte zainteresowania? Ja niestety tego nie wiem...

Podobne wątki

  1. Sprezyny do GT 1.9 JTD EIBACH PRO KIT czy VOGTLAND?
    Utworzone przez lolecki w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 21:40
  2. Sportowe amorki a seryjne sprezyny?
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 21:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory