Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Pomoc przy zakupie AR Brera

  1. #1
    kamilbrera
    Gość

    Domyślnie Pomoc przy zakupie AR Brera

    Witam

    mam pytanie na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu. Bedie to moja pierwsza alfa o ile bedzie. Mam tutaj jeden typ może ktoś zna sprzęt, stoi w wawie na ostrobramskiej w autoauto:

    http://allegro.pl/show_item.php?item=1494190730

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-brera-k...C16165200.html

    to jest to samo auto,
    Co sądzicie o silniku 2,2 ?
    Jakie jest spalanie ?
    Awaryjność ?

    Pozdrawiam w oczekiwaniu na wskazówki

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Kolego, wszelkie informacje dotyczące silnika znajdziesz na subforum 159/Brera. Co prawda nie ma wielu userów z silnikiem 2,2JTS, ale dzielą się oni swoimi doświadczeniami, więc łatwo znajdziesz opinie. Możesz spróbować spytać kolegi Colin jak mu się jeździło, bo o ile pamiętam miał 159 z tym silnikiem. Dużo w temacie Brery udziela się pafka, ale on ma auto chyba z 2010 roku już po kuracji odchudzającej, więc jazda jego TBi zapewne się różni od JTS'a, ale może coś Ci podpowie.

    Reasumując, wszystko jest na forum - wystarczy poszukać.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  3. #3
    kamilbrera
    Gość

    Domyślnie

    a jest ktoś może z wawy zeby podjechał i rzucił okien specjalisty na tą bellę

  4. #4
    Stanleyyy
    Gość

    Domyślnie

    Hej Hej kolego Widzę, że chcesz kupić brerę na którą ja miałem też chęć nawet byłem tam na ostrobramskiej z zamiarem kupna. Ale gdy pojechałem ją oglądać to z zewnątrz na pierwszy rzut oka to zajebista ;D ale jak chwilke postałem to juz zobaczyłem kilka wad zewnątrznych. Po pierwsze co mnie bardzo zraziło to pęknienty szklany dach ??? Ale gdy wszedłem do środka to jeszcze gorzej na zdjęciach wszystko pięknie ale na żywo to środek był bardzo zaniedbany albo ja bardzo przesadzam lecz nie sądzę. Wszystko było dość powycierane i zaniedbane ale co mnie zdziwiło to fotele były zardzewiałem ;/;/;/ Jechałem po ten samochód z chęcią kupna ale jak zobaczyłem pęknięty szklany dach to juz odrazu zapaliła mi sie czerwona lampka, że jest coś nie tak. Jak dla mnie to koleś bardzo szybko schodzi z ceny kiedyś chciał o ile dobrze pamiętam 74 tys zł aa teraz 53 wiec czego taka wielka zmiana ceny ??? Jest to moja opinia ale samochód jest sprowadzony i jak dla mnie to był topiony. Ale to jest moje zdanie. Pozdrawiam ;D

  5. #5
    kamilbrera
    Gość

    Domyślnie

    dzięki za info, mi się bardzo podoba ale się boje że kupie trupa

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Myślę, że prawdopodobieństwo kupna "trupa" będzie mniejsze, jeżeli go dokładnie sprawdzisz przed zakupem w ASO (takie, do którego masz zaufanie), a ponadto nie zaszkodzi przejechać się do drugiego nieautoryzowanego warsztatu z dobrą renomą, żeby wykluczyć ryzyko "kolesiostwa" sprzedawcy i ew. nieuczciwych mechaników.

    Jako, że to W-wa, to trochę autoryzowanych i nieautoryzowanych serwisów tam jest - możesz dowolnie w nich przebierać.

    A co do auta "potopowego" - jeżeli tak faktycznie jest, to raczej da się to odkryć na warsztacie. Poszukaj, gdzieś w necie widziałem opis jak wstępnie sprawdzić czy auto miało przygodę z wodą (np. oglądając auto w komisie można zaglądnąć tu i ówdzie).
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Brerę z silnikiem 2,2, to jedynym użytkownikiem naszego forum z takim zestawem jest chyba tylko kolega tchrzanowskiprv. Spróbuj uderzyć do niego, wprawdzie tą Brerą jeździ od niedawna, ale mógłby Ci powiedzieć więcej niż inni na temat samego silnika, spalanie itp.

  8. #8
    kamilbrera
    Gość

    Domyślnie

    dzięki , a ty jak oceniasz to auto, jakie ma mankamenty i zalety ?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Jak oceniam moją Brerę, czy czysto teoretycznie Brerę 2,2 (którą nigdy nie jeździłem)?

  10. #10
    kamilbrera
    Gość

    Domyślnie

    swoją oczywiście

Podobne wątki

  1. [159] Pomoc przy zakupie AR159 / Brera
    Utworzone przez bumer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18141
    Ostatni post / autor: 01-04-2024, 18:00
  2. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  3. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  4. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory