Strona 4 z 152 PierwszyPierwszy 123456789101112131454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1514

Temat: kolektor ssący JTDM - kompleksowo

  1. #31
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    ja przytoczyłem tylko informacje z ASO gdzie te kolektory wymieniają na okrągło...nie ma znaczenia czy jest plastikowy czy metalowy (wg ASO plastikowy jest to gorsze rozwiązanie i droższe i właśnie według ASO te plastikowe były montowane wcześniej...komu wierzyć? nie mam pojęcia). Syf będzie się zbierać w jednym i w drugim z tą róznicą, że tego plastikowego ponoć nie da się czyścić a metalowy tak. To nie chodzi tylko o klapy wirowe.

    Ja nie potrzebuję kolektora na 200tyś tylko na max 100 po 200tyś to będzie silnik do kapitalnego remontu
    Born to be wild.

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Ze względów finansowych ja zdecydowałem się na regenerację tego metalowego - zamknę sie w ok 1000zł z robotą. Temat roztrząsnąłem przez ostatnie parę dni bo sam musiałem wybrać wariant dla siebie. Miał być plastik, ale wyszłoby to 2500zł.
    Co do syfu w kolektorze - to założenie dławika pod EGR ponoć ma zmniejszać syfienie się kolektora. To taka blaszka z otworkami - zmniejsza się max przekrój dla recyrkulacji spalin z EGR - więc mniej syfu przelatuje przez kolektor. Za blaszkę i 2 uszczelki pod EGR w ASO płaciłem ok 80zł rok temu.

    Życzę CI żeby ten kolektor wytrzymał Ci i 200tys. Pomyśl o blaszce pod EGR - wiele o tym pisano na różnych forach (Fiaty/Ople cierpią na to samo)

  3. #33
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    ja przytoczyłem tylko informacje z ASO gdzie te kolektory wymieniają na okrągło...nie ma znaczenia czy jest plastikowy czy metalowy (wg ASO plastikowy jest to gorsze rozwiązanie i droższe i właśnie według ASO te plastikowe były montowane wcześniej...komu wierzyć? nie mam pojęcia). Syf będzie się zbierać w jednym i w drugim z tą róznicą, że tego plastikowego ponoć nie da się czyścić a metalowy tak. To nie chodzi tylko o klapy wirowe.
    Chodzi o to, że kolektor nowego typu (plastikowy) jest klejony, a nie skręcany, jak stary aluminiowy. Więc żeby go wyczyścić, musiałbyś go rozkleić, co jest w warunkach warsztatowych raczej niemożliwe bez jego uszkodzenia.
    Jaki by nie był, mogą nawet go z tytanu zrobić, to po 150 tysiącach przebiegu wewnątrz jest tyle syfu, że szczęka opada. Prawie zawsze trzeba go szczotką drucianą szorować i żadnym preparatem dokładnie tego się nie da umyć, bez wstępnej obróbki w/w narzędziami.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #34
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Tomek dokładnie o to mi chodziło.
    Born to be wild.

  5. #35
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś z kolegów chciałby załatwić temat kolektora kompleksowo, tak jak w temacie, to polecam modyfikację którą wykonał u mnie cinek. Miesiąc temu robiłem u niego rozrząd i przy okazji załatwiłem sprawę kolektora ssącego . Cinek zamontował mi kolektor przerobiony w taki sposób że nie posiada on klap wirowych, otwory w których były ośki klap zostały zaspawane. Według zapewnień cinka wyrzucenie całkowite klap wirowych nie ma żadnych ubocznych skutków dla silnika. Ja też nie zauwazyłem niczego niepokojącego, auto nie pali więcej ani też nie straciło mocy. Zachowuje się tak samo jak przed modyfikacją. Teraz nie muszę się matwić o klapy, a kolektor jest dożywotni.
    Ostatnio edytowane przez sickboy ; 15-11-2011 o 23:21

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  6. #36
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    sickboy...patrz wyżej. Żaden kolektor w dieslu nie jest dożywotni. Recyrkulacja spalin zawsze w każdym kolektorze będzie powodować osadzanie się syfu w środku kolektora. Kalpy się nie zatrą (bo ich nie masz) ale otwórz sobie swój "dożywotni" kolektor po 150tyś km jak napisał Tomek i sprawdź co jest w środku. Jak napisałem wrzucę zdjęcia swojego kolektora po 130tyś km Jak to zobaczyłem to nie wierzyłem, że tyle jakiejś sadzy i szlamu może się osadzić na części w silniku.

    Nie wiem czy to pocieszenie czy nie, ale ten problem dotyczy każdego nowoczesnego diesla.
    Born to be wild.

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Jaki by nie był, mogą nawet go z tytanu zrobić, to po 150 tysiącach przebiegu wewnątrz jest tyle syfu, że szczęka opada.
    Dlatego właśnie daje się zaślepkę/dławik EGR, żeby zmniejszyć ilość tego syfu w kolektorze. Sam w jakiś postach o tym wspominałeś, polecając zaślepkę lub pełne wycięcie EGR.

  8. #38
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Grzdylu OK, nie pisałem że mi się kolektor nie zasyfi nigdy, tylko chodziło mi o to że na zawsze pozbyłem się problemu klap wirowych. Bo temat dotyczy klap wirowych, a nie tego ile syfu jest w kolektorze po 150kkm.
    Kolektor który założył mi cinek był czyściutki. Po tych 150kkm (których i tak nie zrobie tym autem bo pewnie już go nie będe miał) można go ponownie wyczyścić. Kolektor jest metalowy, wystarczy go zdemontować, wymyć w środku i jest jak nówka. Wywalenie klap wirowych napewno wychodzi taniej niż montowanie i tak kiepskich pozmianowych kolektorów.

    PS. EGR mam całkowicie zaślepiony i usunięty programowo więc pewnie syfu będzie mniej w nowym kolektorze.
    Ostatnio edytowane przez sickboy ; 16-11-2011 o 01:17

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    tak z ciekawości popatrzyłem na swój kolektor i mam plastikowy , pomimo tego, że auto z 2007 roku. Widać ktos go zmieniał - dziwne, że nie było żadnego zapisu o tym , gdy sprawdzałem auto w ASO. EGR tez częściowo był zaślepiony - szkoda tylko ,że jakiś szwabski mechanior urwał dwie szpilki mocujące...

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał sickboy Zobacz post
    Bo temat dotyczy klap wirowych, a nie tego ile syfu jest w kolektorze po 150kkm.
    Temat dotyczy kolektora (patrz tytuł), więc zarówno ile w nim syfu się gromadzi, jak i klap wirowych, jak i masy innych rzeczy


    ---------- Post added at 10:30 ---------- Previous post was at 10:28 ----------

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    tak z ciekawości popatrzyłem na swój kolektor i mam plastikowy , pomimo tego, że auto z 2007 roku. Widać ktos go zmieniał - dziwne, że nie było żadnego zapisu o tym , gdy sprawdzałem auto w ASO. EGR tez częściowo był zaślepiony - szkoda tylko ,że jakiś szwabski mechanior urwał dwie szpilki mocujące...
    Przeglądając różne wątki dotyczące kolektorów, zauważyłem, że jedni pisali, że dopiero od 2008r jest plastikowy, w innych postach twierdzili że od połowy 2007r. Twój przypadek potwierdza ten drugi wariant. Nie jest przypadkiem tak że np model 2008 produkuje się już parę miesięcy wcześniej w 2007, stąd jedni piszą, że plastikowy montowano od lipca 2007(mając na myśli datę produkcji) inni 2008 (mając na myśli model)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 16-11-2011 o 10:35

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTDm - jak zdemontować kolektor ssący?
    Utworzone przez Słóń w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 18-12-2021, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory