Strona 5 z 152 PierwszyPierwszy 12345678910111213141555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1514

Temat: kolektor ssący JTDM - kompleksowo

  1. #41
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Temat dotyczy kolektora (patrz tytuł), więc zarówno ile w nim syfu się gromadzi, jak i klap wirowych, jak i masy innych rzeczy
    epsonix moglibyśmy długo dyskutować z jakiego powodu autor tega całego tematu go założył. Ja twierdzę że z powodu klap wirowych (pierwsze 2 posty), a nie sadzy w kolektorze. Ale zostawmy to bo będzie to prowadziło do wielu niepotrzebnych postów w tym temacie.
    Z tego co piszesz to wybrałeś opcję regeneracji metalowego kolektora, co zamknie się w kwocie ok 1000zł. Powiem Ci że mnie z montażem przerobienie kolektora wyniosło połowę tej kwoty którą Ty zapłacisz.
    Ostatnio edytowane przez sickboy ; 16-11-2011 o 11:23

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  2. #42
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Też tak można, jeszcze więcej $$$ zostaje w kieszeni. Co kto woli. Tyle że brak klap wirowych ma ponoć wpływ na moc silnika z tego co pisano w innych postach. nie pamiętam jak to jest przy otwartych klapach (braku klap u Ciebie), czy w dolnych obrotach czy w górnych ma być trochę słabiej. może tego tak nie czuć, nie wiem bo moja wiedza jak narazie opiera się na przeczytaniu z 8 wątków z tego forum, 2 z forum159 i jakiegoś długiego z forum opla vectry - więc tylko opieram się na tym co napisano.

  3. #43
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Tak jak napisałem w moim pierwszym poście w tym temacie. Cinek sprawdzał na hamowni jak wyglądają parametry silnika bez i z klapami wirowymi. Według niego nie ma różnicy.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  4. #44
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    OK, tyle że nie napisałeś że cinek na hamowni je porównywał, tylko "Według zapewnień cinka wyrzucenie całkowite klap wirowych nie ma żadnych ubocznych skutków dla silnika." Skutków ubocznych nie ma to się zgodzę - silnik się nie zużywa bardziej a auto jakoś tam jeźdźi, choć opinia innych to że jest słabsze w pewnym zakresie obrotów, bądź jest gdzieś spadek mocy, bądź trochę więcej pali.

    Ty piszesz że nie zauważyłeś różnicy mocy ani spalania - tyle że porównujesz brudny kolektor z klapami (nie wiem czy działającymi) do tego po wyczyszczeniu i zlikwidowaniu klap - to jednak nie jest właściwe porównanie, bo trzeba by porównać czysty kolektor z klapami działającym do czystego z wywalonymi, w tym samym aucie, na tym samym paliwie i w tej samej temperaturze, najlepiej na hamowni - to jest miarodajny test i wtedy można szukać różnic na wykresach.

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Ja mam takie pytanie: Czy ktoś z kolegów forumowiczów zamówił ostatecznie kolektor od kolegi Pawła Jabłońskiego (http://www.kolektorycdti.zafriko.pl) z forum Vectry ? Kontaktowałem się z nim wstępnie i zawołał 450 zł (ew. 400 zł przy odesłaniu wyczyszczonego) za taki regenerowany kolektor. Chodzi mi o sam zakup kolektora u niego bo mam kogoś na miejscu u siebie, kto mi to będzie robił.

  6. #46
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Red face

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Temat dotyczy kolektora (patrz tytuł), więc zarówno ile w nim syfu się gromadzi, jak i klap wirowych, jak i masy innych rzeczy


    ---------- Post added at 10:30 ---------- Previous post was at 10:28 ----------



    Przeglądając różne wątki dotyczące kolektorów, zauważyłem, że jedni pisali, że dopiero od 2008r jest plastikowy, w innych postach twierdzili że od połowy 2007r. Twój przypadek potwierdza ten drugi wariant. Nie jest przypadkiem tak że np model 2008 produkuje się już parę miesięcy wcześniej w 2007, stąd jedni piszą, że plastikowy montowano od lipca 2007(mając na myśli datę produkcji) inni 2008 (mając na myśli model)
    Temat dotyczy kolektora ssącego wraz z kalpami wirowymi - tylko i wyłącznie
    Nie ruszałem kwestii syfu który w nim jest ponieważ on był jest i zawsze będzie, wiec nie ma sensu o tym pisać, a nawet jeśli to uważam, że wystarczająco kwestia syfu jest opisana w postach dotyczacych EGR.
    pozdr i zycze powodzenia w uzdrowieniu 159.
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał sickboy Zobacz post
    Tak jak napisałem w moim pierwszym poście w tym temacie. Cinek sprawdzał na hamowni jak wyglądają parametry silnika bez i z klapami wirowymi. Według niego nie ma różnicy.
    Wg moich dzisiejszych doświadczeń jest znaczna różnica.Przed chwilą odebrałem auto od mechanika po założeniu przerabianego/regenerowanego kolektora od kolegi Tomek_KRK. Auto chodzi nie do poznania - takiego przyjemnego, płynnego i mocnego dołu obrotów nigdy w tym samochodzie nie czułem! Nie trzeba czekać na kopa od sprężarki, bo jedzie od razu i to fajnie płynnie przyrasta moc. Poprzedni kolektor "zrzucił" listwę od klap wirowych, a co do "syfu" to nie było go strasznie dużo, widać jednak wystarczyło jednak żeby zajechać klapy wirowe.

    Nie wiem czy ta poprawa osiągów wzięła się tylko z wymiany samego kolektora, bo przy okazji wyczyszczony został EGR (nie był specjalnie brudny, rok temu był czyszczony i wtedy nic to nie poprawiło osiągów), dołożyłem dławik EGR (też wtedypróbowałem i nie było różnicy, więc wtedy został zdjęty). Również podczas wymiany okazało się że trochę pompa common-raila jest nieszczelna więc dałem ją do regeneracji (wymiana uszczelnień, coś tam z jakimś wałeczkiem robili). W każdym razie liczy się efekt - jest super choć kosztowało mnie to znacznie więcej niż przypuszczałem (regeneracja pompy wtrysków 500, uszczelka pod kolektor 50, przy okazji wymiana pasek rozrządu, rolka, napinacz + pasek klinowy i rolka + jeszcze jakieś tam śruby i pierdołki) - części +robota z kosztem regenerowanego kolektora(580) wyszła ok 2000zł brutto.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-11-2011 o 19:04

  8. #48
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem na hamowni i chciałem przedstawić mój wykres potwierdzający że całkowite usunięcie klap wirowych nie wpływa negatywnie na osiągi silnika. Można powiedzieć że jest wręcz odwrotnie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ar159.jpg
Wyświetleń:	2309
Rozmiar:	93.3 KB
ID:	40158
    Silnik to czysta seria za wyjątkiem przerobionego kolektora ssącego i zaślepionego EGR-a.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  9. #49
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Co znaczy, że usunąłeś kalpy wirowe ?

  10. #50
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu Zobacz post
    Co znaczy, że usunąłeś kalpy wirowe ?
    Pisałem wcześniej że mam przerobiony kolektor ssący. Klapy wirowe zostały usunięte, a wszystkie otwory w których były mocowane zostały zaspawane (mam aluminiowy kolektor).

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTDm - jak zdemontować kolektor ssący?
    Utworzone przez Słóń w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 18-12-2021, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory