Strona 1 z 152 123456789101151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1514

Temat: kolektor ssący JTDM - kompleksowo

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie kolektor ssący JTDM - kompleksowo

    na stronie VKP znalazłem ciekawe rozwiązanie kompleksowe tematu pod nazwą kolektor ssący

    polecam

    http://www.kolektorycdti.zafriko.pl/kat/1____wstEp
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    chyba mam problem z krancowej klapy wirowej spadła ta listwa co steruje wszystkimi klapami.
    wiec mam pytanie czy są jakieś róznice zewnetrzne w budowie kolektora tego po modyfikacji
    pytam ponieważ na allegro spotkałem się z kolektorami które mają identyczny system sterowania tych klap czyli listwa z plastikowymi mocowaniami klap wirowych

    czy ten po prawej kolektor to jest ten po modyfikacji czy po prostu podobny? z kolei ten po lewej ma takie same sterowanie klap wirowych wiec obawiam sie że jak kupie taki to temat powróci
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stary.jpg
Wyświetleń:	4096
Rozmiar:	2.5 KB
ID:	22681   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowy.jpg
Wyświetleń:	9367
Rozmiar:	110.2 KB
ID:	22682  
    Ostatnio edytowane przez axel40 ; 27-03-2011 o 19:11
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post

    czy ten po prawej kolektor to jest ten po modyfikacji czy po prostu podobny? z kolei ten po lewej ma takie same sterowanie klap wirowych wiec obawiam sie że jak kupie taki to temat powróci
    Podjedż do Carserwisu na ul. 1 Sierpnia oni temat już mają przerobiony i temat kolektora napewno nie powróci .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo nowy kolektor rozni sie troche w budowie - ja mam stary w garazu, a nowy zamontowany podczas wymiany rorzadu przy 150tys km.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post
    na stronie VKP znalazłem ciekawe rozwiązanie kompleksowe tematu pod nazwą kolektor ssący

    polecam

    http://www.kolektorycdti.zafriko.pl/kat/1____wstEp
    Różnią się one z znacznym stopniu od oryginału. W oryginale klapy wirowe łożyskowane są (o ile można to nazwać łożyskowaniem) w plastiku. Również "jabłka" czyli mocowanie listwy do klap wirowych jest plastikowe co po jakimś czasie się wyrabia i listwa spada, klapy nie spełniają wówczas swojej roli. W kolektorze montowanym przeze mnie cały system klap jest zmieniony - jest zrobiony cały system porządnego łożyskowania klap jak również listwy są przykręcone za pomocą nakrętek do klap co powoduje, że te kolektory są praktycznie nie do zajechania Dodatkowym i najważniejszym plusem tego jest to że taki kolektor wraz z montażem jest tańszy niż sam kolektor w ASO
    Ostatnio edytowane przez Jagiel ; 28-04-2011 o 14:08

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post
    chyba mam problem z krancowej klapy wirowej spadła ta listwa co steruje wszystkimi klapami.
    wiec mam pytanie czy są jakieś róznice zewnetrzne w budowie kolektora tego po modyfikacji
    pytam ponieważ na allegro spotkałem się z kolektorami które mają identyczny system sterowania tych klap czyli listwa z plastikowymi mocowaniami klap wirowych

    czy ten po prawej kolektor to jest ten po modyfikacji czy po prostu podobny? z kolei ten po lewej ma takie same sterowanie klap wirowych wiec obawiam sie że jak kupie taki to temat powróci
    Powracam do tematu ponieważ temat sam rozwiązałem nie uzyskując wcześniej precyzyjnej podpowiedzi na forum, a mianowicie tak jak widać na powyższych zdjęciach są dwa różne kolektory ssące do alfy 159 150KM, ja do wczroaj miałem ten z lewego zdjęcia czyli cały aluminiowy a zarazem wadliwy (moja alfa to czerwiec 2006r.) do wczoraj ponieważ postanowiłem zaryzykowac i kupiłem kolektors ssący przedstawiony na zdjęciu po prawej stronie. Nie miałem pewności co do tego czy zypełnie nowe sterowanie klap wirowych bedzie pasowało do mojej alfy pod wzgledem elektronicznym. Ale kto nie ryzykuje ten nie wie. Sprawa sie ma tak że kolektor załozyłem i wszytko chodzi super żadnych błedów. Ogólnie mówiąc jeśli ktoś ma wątpliwości czy taki kolektor pasuje to, to podpowiadam i sugeruje - tak pasuje i polecam przy planowanej wymianie.

    Pozdrawiam i temat proponuje umieścić w dobrym miejscu na forum dla potomnych
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cyborg
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    syców
    Auto
    alfa romeo 156 1.6 TS; 159 1,9jtdm 150ps
    Postów
    65

    Unhappy Listwa od klap wirowych w kolektorze

    Witam wszystkich

    mam problem w tej postaci że po zdjęciu plastikowej oslony silnika gdy popatrzy sie na listwę od klap wirowych to w każym z czterech punktów troszke mi cieknie

    chcialem spytac czy sa tam jakies uszczelki,oringi i czy jakos mozna by ten temat zalatwic i zeby bylo czyściutko


    czy wymiana kolektora???


    pozdrawiam

  8. #8
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    z tego co sie orientuje w Alfach nie było klap wirowych, no ale moze sie myle

    miały je na pewno silniki montowane w freunde am faren(opel)

    jest gosc na slasku który to regenerujen niestety nie mam kontaktu, wejdz na forum Vectry tam temat jest juz roztrzaskany

    pzd.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    To co w takim razie było w alfach ?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Były i są klapy wirowe w kolektorze, na pewno w silnikach 1.9 16V JTDm. Wiem, bo sam taki posiadam i owe klapy mam na dzień dzisiejszy zatarte.

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTDm - jak zdemontować kolektor ssący?
    Utworzone przez Słóń w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 18-12-2021, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory