Strona 1 z 61 123456789101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 603
Wyświetlany wątek znajduje się w dziale 159/Brera/Brera Spider - Forum Alfa Romeo 159 [2005-2012], Alfa Romeo Brera [2005-2010] i Alfa Romeo Spider [2006-2010]. W wymienionych modelach montowano silniki benzynowe: 1.8 MPi, 1750 TBi, 1.9 JTS, 2.2 JTS, 3.2 JTS oraz silniki diesla: 1.9 JTDm (120 i 150 KM), 2.0 JTDm, 2.4 JTDm.
    Użytkownik Ogier Avatar axel40
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150KM GRIGIO TITANIO (568/A)
    Podziękowania za post / Lubię to
    Czas spędzony na forum
    1 d 25 m

Domyślnie kolektor ssący JTDM - kompleksowo

na stronie VKP znalazłem ciekawe rozwiązanie kompleksowe tematu pod nazwą kolektor ssący

polecam

http://www.kolektorycdti.zafriko.pl/kat/1____wstEp

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Czas spędzony na forum
    1 d 25 m

Domyślnie

chyba mam problem z krancowej klapy wirowej spadła ta listwa co steruje wszystkimi klapami.
    wiec mam pytanie czy są jakieś róznice zewnetrzne w budowie kolektora tego po modyfikacji
    pytam ponieważ na allegro spotkałem się z kolektorami które mają identyczny system sterowania tych klap czyli listwa z plastikowymi mocowaniami klap wirowych

czy ten po prawej kolektor to jest ten po modyfikacji czy po prostu podobny? z kolei ten po lewej ma takie same sterowanie klap wirowych wiec obawiam sie że jak kupie taki to temat powróci
    Załączone obrazy Załączone obrazy kolektor ssący JTDM - kompleksowo-stary.jpg   kolektor ssący JTDM - kompleksowo-nowy.jpg  
    Ostatnio edytowane przez axel40 ; 27-03-2011 o 20:11

Użytkownik Romeo Avatar rafter
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    www.forum159.com
    Czas spędzony na forum
    36 d 3 h 26 m

Domyślnie

Cytat Napisał axel40 Zobacz post

czy ten po prawej kolektor to jest ten po modyfikacji czy po prostu podobny? z kolei ten po lewej ma takie same sterowanie klap wirowych wiec obawiam sie że jak kupie taki to temat powróci
    Podjedż do Carserwisu na ul. 1 Sierpnia oni temat już mają przerobiony i temat kolektora napewno nie powróci .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 MTM (2009 - ....

Lewostronnym powolnojeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

Użytkownik Romeo Avatar aro_1977
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic 1999, 159 SW 1.9 JTDm Q-tronic 2006, Lancia Ypsilon Elefantino 1.2 8V 2013
    Czas spędzony na forum
    22 d 2 h 6 m

Domyślnie

Z tego co mi wiadomo nowy kolektor rozni sie troche w budowie - ja mam stary w garazu, a nowy zamontowany podczas wymiany rorzadu przy 150tys km.

Użytkownik Pirat drogowy
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Czas spędzony na forum
    8 d 21 h 59 m

Domyślnie

na stronie VKP znalazłem ciekawe rozwiązanie kompleksowe tematu pod nazwą kolektor ssący

polecam

http://www.kolektorycdti.zafriko.pl/kat/1____wstEp
    Różnią się one z znacznym stopniu od oryginału. W oryginale klapy wirowe łożyskowane są (o ile można to nazwać łożyskowaniem) w plastiku. Również "jabłka" czyli mocowanie listwy do klap wirowych jest plastikowe co po jakimś czasie się wyrabia i listwa spada, klapy nie spełniają wówczas swojej roli. W kolektorze montowanym przeze mnie cały system klap jest zmieniony - jest zrobiony cały system porządnego łożyskowania klap jak również listwy są przykręcone za pomocą nakrętek do klap co powoduje, że te kolektory są praktycznie nie do zajechania Dodatkowym i najważniejszym plusem tego jest to że taki kolektor wraz z montażem jest tańszy niż sam kolektor w ASO
    Ostatnio edytowane przez Jagiel ; 28-04-2011 o 15:08

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Czas spędzony na forum
    1 d 25 m

Domyślnie

chyba mam problem z krancowej klapy wirowej spadła ta listwa co steruje wszystkimi klapami.
    wiec mam pytanie czy są jakieś róznice zewnetrzne w budowie kolektora tego po modyfikacji
    pytam ponieważ na allegro spotkałem się z kolektorami które mają identyczny system sterowania tych klap czyli listwa z plastikowymi mocowaniami klap wirowych

Powracam do tematu ponieważ temat sam rozwiązałem nie uzyskując wcześniej precyzyjnej podpowiedzi na forum, a mianowicie tak jak widać na powyższych zdjęciach są dwa różne kolektory ssące do alfy 159 150KM, ja do wczroaj miałem ten z lewego zdjęcia czyli cały aluminiowy a zarazem wadliwy (moja alfa to czerwiec 2006r.) do wczoraj ponieważ postanowiłem zaryzykowac i kupiłem kolektors ssący przedstawiony na zdjęciu po prawej stronie. Nie miałem pewności co do tego czy zypełnie nowe sterowanie klap wirowych bedzie pasowało do mojej alfy pod wzgledem elektronicznym. Ale kto nie ryzykuje ten nie wie. Sprawa sie ma tak że kolektor załozyłem i wszytko chodzi super żadnych błedów. Ogólnie mówiąc jeśli ktoś ma wątpliwości czy taki kolektor pasuje to, to podpowiadam i sugeruje - tak pasuje i polecam przy planowanej wymianie.

Pozdrawiam i temat proponuje umieścić w dobrym miejscu na forum dla potomnych

Użytkownik Maniak resoraków Avatar cyborg
    Mieszka w
    syców
    Auto
    alfa romeo 156 1.6 TS; 159 1,9jtdm 150ps
    Czas spędzony na forum
    3 d 7 h N/A

Unhappy Listwa od klap wirowych w kolektorze

Witam wszystkich

mam problem w tej postaci że po zdjęciu plastikowej oslony silnika gdy popatrzy sie na listwę od klap wirowych to w każym z czterech punktów troszke mi cieknie

chcialem spytac czy sa tam jakies uszczelki,oringi i czy jakos mozna by ten temat zalatwic i zeby bylo czyściutko

czy wymiana kolektora???

pozdrawiam

Hanys Romeo Pokaż na mapie Avatar george11
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05 Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03' Doblo 1,3 Mjtd '13
    Czas spędzony na forum
    58 d 12 h 45 m

Domyślnie

z tego co sie orientuje w Alfach nie było klap wirowych, no ale moze sie myle

miały je na pewno silniki montowane w freunde am faren(opel)

jest gosc na slasku który to regenerujen niestety nie mam kontaktu, wejdz na forum Vectry tam temat jest juz roztrzaskany

pzd.

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Czas spędzony na forum
    73 d 21 h 5 m

Domyślnie

To co w takim razie było w alfach ?

Użytkownik Romeo Avatar mariuszoles
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16V
    Czas spędzony na forum
    73 d 1 h 3 m

Domyślnie

Były i są klapy wirowe w kolektorze, na pewno w silnikach 1.9 16V JTDm. Wiem, bo sam taki posiadam i owe klapy mam na dzień dzisiejszy zatarte.

Strona 1 z 61 123456789101151 ... OstatniOstatni

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

1. [159] 2.4 JTDm - jak zdemontować kolektor ssący?
    Utworzone przez Słóń w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 09:34

Tagi dla tego tematu

145, 146, 156, 159, 2.0, akumulator, alfa, alka, allegro, alu, aluminiowy, aso, awaryjny, bla, blad, bledow, bład, błąd, błędów, błędy, bociek, bosch, brać, brak, braku, brera, brery, brerze, całej, całkowicie, całości, carserwisu, cena, cene, ceny, chip, chipie, chłodniczego, cinka, cisnienie, ciś, ciśnie, ciśnienia, ciśnienie, cześci, części, część, czujnik, czynnik, czysty, czyszczenie, czytac, dach, dawki, delta, demontaż, demontażu, diagnostycznym, diesel, diesla, dłużej, dolegliwości, dolot, dolotowych, dolotu, doświadczeń, dpf, drgania, drugiego, dwu, dym, dymi, dymienie, działać, dziek, dzisiejszy, ecu, egr, egra, eksploatacji, elastyczne, ery, evo, ewentualnych, extra, facebook, fachowiec, fachowo, falowanie, falujace, faluje, fes, fiat, fiata, film, filmik, filmiku, filtr, filtra, firma, firmy, gadać, gaśnie, gaz, gazu, glupio, głowicą, głowicy, gniazd, gniazda, google, gorsza, grzebać, gwarancji, hahaha, hamowni, hmmmm, hurtownie, ide, ile, informacje, inni, intercoolera, ipad, jadę, jas, jasna, jasny, jazdy, jechać, jedną, jedynie, jedzie, jezdzic, jeździe, jeździł, jtd, jtdm, kaprys, kasy, kategoria, kazdym, każdego, kierownica, kierownicy, kilometrów, kkm, klap, klapa, klapami, klapki, klapy, klej, klima, klimatyzacja, kluczyka, kogoś, kolejnych, kolek, kolektor, kolektora, kolektorach, kolektorów, kolektory, kolektorze, kombi, kompie, komplet, komputer, komputerze, komunikat, komuś, koni, kopci, korek, korki, kosz, koszt, kosztuje, koszty, krk, ktory, ktorym, ktorzy, kup, kupić, kupie, kupię, kupiłem, kwestia, lancii, lepszy, letnie, lewa, lifcie, lipcu, listwa, listwę, listwie, listwy, literki, litrów, lublin, lublina, magik, magika, maila, maly, manual, mapa, mapy, mariusz, mariuszoles, marzenia, masa, maską, materiałów, mechanik, mechanika, mechaników, mechanizm, mechanizmu, miałeś, miało, miast, miej, miejsc, mierzył, miesiącach, minęło, mniejszym, moc, mocą, mocowanie, mocy, modyfikacja, moga, moglo, moich, mokro, momentem, możecie, mówić, musisz, mycie, nagar, najlepsze, najtaniej, namiar, napraw, naprawa, naprawcze, naprawczy, naprawdę, naprawić, naprawy, narzędzi, nastawnik, niedawno, niektóre, niemczech, niemieckich, niesprawny, niezły, nijaki, nik, niskich, nitro, nowa, nowy, oba, obniżenie, obr, obrotach, obrotow, obrotów, obroty, obudowy, oby, oczywiscie, odbioru, odebrałem, odłączeniu, odłączyć, odnośnie, odpala, odpalanie, odpalaniem, odpalaniu, odpaleniu, odpowiedzi, odrazu, ogolnie, ogólnie, oil, olej, oleju, olsztyna, omen, opcje, opel, opinia, opinie, opisany, oprogramowanie, oringi, orlen, oryginal, oryginalne, oryginalnie, osi, osłona, osoba, ostatniego, ostrej, ostrzeżenia, otwory, owa, pablo, pad, pali, paliwa, paliwie, paliwo, pamieta, pamiętaj, parametry, paru, pas, pasek, paska, pasował, pasuje, patent, pewne, pewność, pewny, piast, pieniądze, pierwszy, pięknie, pisać, pisaniu, piszesz, piwa, planuje, plastik, plastikowa, plastikową, plastikowe, plastikowego, plastikowy, plusy, płyn, płynu, poci, podejdzie, podniesienie, podobnie, podpowiedzi, podzielić, pokryw, polecić, połączony, pomaga, pomocą, ponownie, poprawki, poradzic, porządku, posta, postawic, postoju, postów, posty, poszukać, poście, potrzebne, powiedzcie, powietrza, powietrze, powinny, powodu, powyżej, poz, pozmianowy, poznania, póki, później, praca, pracuje, pracy, prawa, prawej, prawidłowo, prawie, priv, problem, problemów, problemu, problemy, producent, producenta, profilu, program, programie, programowo, prostu, próbę, przebieg, przebiegu, przecież, przeciw, przeczytaj, przedstawia, przegląd, przekładał, przekładka, przepływkę, przepływomierz, przepraszam, przepustnicą, przerobki, przeróbka, przeróbki, przestaje, przyczyną, przymierzam, przypadku, psują, psuje, punktów, puszcza, pytam, racja, radę, raty, regeneracja, regeneracji, regenerować, reklamy, robie, robił, rolkę, romeo, rozpoznać, rozrusznik, rozrząd, rozrządu, rozszczelnienie, rozwiązania, różnice, samemu, samochodów, samochód, sądzicie, sekundach, service, serwisie, serwisowe, shell, silikon, silikonem, silniczek, silniczka, silnik, silnika, silniki, silniku, silver, siłownik, sklad, slow, słowa, słów, soft, softu, spadek, spadla, spala, spalanie, spalin, spawanie, spec, specjalne, spokój, sporo, sposoby, spowodowane, sprawdza, sprawdzanie, sprawdzeni, sprawdzenia, sprawne, sprawny, sprawy, sprzęgło, stacje, stacji, stare, starszy, stawiam, sterow, sterowania, sterowaniem, sterownie, sterownika, sterujący, stop, strzała, stylu, swoich, syf, systemu, sytuacja, szarpie, szczelność, szlag, szuka, szyb, szybciej, światło, świec, świetnie, tablicą, tanio, tapatalk, techniczny, technika, technologia, telepie, tema, temperatura, temperaturach, temperatury, terenie, tig, tle, tłumik, tobie, tomek, tps, trafił, trafiłem, trasa, trasie, trudnego, trwały, tryb, tuning, turbina, turbiny, turbo, twierdzę, type, tyś, tzn, ubywa, uderzenie, ujemne, urazy, usunac, usunąć, usunięcie, usuwa, usuwanie, uszczelek, uszczelka, uszczelkę, uszczelki, uszczelnienie, utraty, uzytkownikow, video, wady, wakacjach, wali, warszawy, warsztacie, warsztat, warsztatu, warte, warto, watch, wchodzi, wersja, wersje, wersji, wibracje, widac, widzę, widział, widziałem, widzieliście, wiecznie, wiedzą, wiesz, więcej, większości, wiosnę, witajcie, wkręca, wlasnie, własnym, włożyć, wodna, woj, wolnych, wpięty, wrażenie, września, wrzucić, wtrysków, wtrysku, wybór, wyciągnie, wyczyszczeniu, wyczyścić, wygladac, wyjścia, wykonany, wyłączeniu, wymieniony, wynalazki, wypadku, wyrzuca, wysoki, wysokie, występują, wytrzymac, wywala, wywalić, wywalone, wyżej, względu, wzrost, zabawy, zachowania, zaczęło, zaczynam, zainteresowanie, zakłady, zakup, zalać, założenia, zamiana, zamontować, zamówiony, zapomnieć, zaspawać, zaspawany, zaślepić, zauważyłem, zawory, zestawy, zmianie, zmieniać, zmieniłem, zmodyfikowany, znają, znawca, znikł, zostać, zostały, zrobi, zrobił, zrobiony, zwrócić, zwykle, zwykła, źródeł

Zobacz tagi

Tagi użytkowników

alfa 159 czyszczenie kolektora

vectra 1.9 150 zaslepienie klapek

kolektor

czy mozna usunac klapy wirowe

alfa 159 2.4 kolektor

naprawa kolektora ssącego opel vectra c

czyszczenie kolektora alfa159

sterownik klap wirowych vectra

kolektor dolotowy vectra c wymiana

warunki do darmowej wymiany kolektora ssacego w alfie