Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 79

Temat: błąd podczas osiowania PROXI

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Tez mam dołożone B&M Nav (akurat trafiłem tanio pasująca centralkę do przedlifta), miałem małe problemy z osiowaniem, wydawało mi się ze działa ok, ale nie wyświetla komunikatów. Adres można wprowadzić, pani wypowiada komunikatu głosowe. Podpowiecie co i gdzie w procedurze proxy trzeba przestawić?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    sam nie robiłem tego, ale w ostatnim polu w Proxi masz Information Displayed i jest tam opcja Type 3/ Blue & ma Nav - próbowałeś?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    sam nie robiłem tego, ale w ostatnim polu w Proxi masz Information Displayed i jest tam opcja Type 3/ Blue & ma Nav - próbowałeś?
    Aż poszedłem sprawdzić - mam ustawione B&M Nav. Jakieś pomysły?
    A może ktoś posiadający B&M Nav może zrobić screen z MESa z zakładki ustawień proxi?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    [MENTION=44689]slon[/MENTION]. No to ja dołączyłem z takim trochę podobnym problemem. Dziś dostałem centralkę Blue&me nav 50514602, włożyłem do auta zamiast Blue&me, miga przebieg (wiadomo), ale jest menu nawigacji, jego podmenu, jakieś stare trasy gdzieś w niemczech w histori itp. Pojechałem do domu, otworzyłem CAN Setup, błąd jak u Ciebie EOL Failed. Zrobiłem zmianę na Information Displayed na Typ 3/Blue&me Nav + Proxi, przestał migać przebieg, błędu w Proxi nie ma. Nie sprawdziłem navi, z blueandme.net sciągnąłem konfigurator, zrzuciłem plix xml, wgralem na stronie, dało mi 2 update-y 5.5 i 5.6, czyli standard. Wgrałem 5.5 wszystko luz, wyłączyłem, włączyłem, odczekałem wyłączyłem, teraz wgrane 5.6 na penie, znów start, znów czekanie itp, wszystko OK się skonczyło. Niestety po update w menu navigacji jest pusto, tzn gada, coś tam niby strzałkami się przewija (niby bo pole jest puste), znów gada itp, ale nie ma wyświetlanych pozycji żadnego podmenu nawigacji:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170210_215258.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	38.6 KB
ID:	221762
    Jak za dużo naklikam i naakceptuję, coś tam pogada ale w końcu jest chyba zwis B&M, bo przełącza na radio, i przez jakiś czas nie ma dostępnego B&M.
    Odłączałem bezpiecznik F39 (stałe zasilanie centralki B&M, zamiast zdejmować klemę), ale nie pomogło. Cholera, też nie wiem co mam zrobić.
    [MENTION=30032]t0m[/MENTION], Ty updatowałeś u siebie centralkę B&M po zmianie na B&M Nav - miałeś jakiekolwiek jaja z tym? Co masz ustawione w CAN Monitor/Vehicle Settings pod Adjustments->Navigation Repeat on Display? U mnie jest disabled, tyle że jak próbuję kliknąć na to, to MES mi się wywala za każdym razem (kurde, pod Win7 nigdy nic się nie wywalało, a teraz z W10 już nie jest tak kolorowo). Na innym interfejsie ELM BT 1.4 udało mi się to niby zmienić, tyle że zostaje Disabled, mimo że pomyślnie zakończył. Hmmm..

    Próbowałem też przywracać w Proxi Information Displayed na Typ1 Blue&me, ale poza tym że przebieg znów zaczął migać, to w podmenu nawigacji dalej pusto.Wróciłem do właściwej konfiguracji dla B&M Nav.

    Wgrałem jeszcze raz update 5.6, wszystko przebiegło OK (z 5.5 już mi wyskakiwał Error 10), ale dalej to samo. Zmieniałem język menu, to samo. Wgrałem na wszelki wypadek jeszcze raz polski, wgrał się OK, ale dalej nie ma menu nawigacji.

    Nie sądzę żeby brak podłączonej anteny miał na to wpływ, no chyba że nie przechodzi jakiegoś samotestowania przy power-upie i stąd nie aktywuje jeszcze pełnej funkcjonalności (błąd jest widoczny w centralce B&M jak wejdę MESem), albo tak jest w nowszej wersji firmwaru, albo to jakiś bug tego firmwareu jak nie ma anteny? zatwierdzając na ślepo słuchawką, niby gdzieś w menu da się wejść, ale i tak w końcu rzuca się żeby włożyć pendrive z mapami (a mam włożony).
    Antena w drodze, będę mógł sprawdzić dopiero w poniedziałek czy to coś zmieni, ale za bardzo na to nie stawiam, tym bardziej że na starszym firmwarze menu było pełne. Ehh, zachciało mi się updatów
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 11-02-2017 o 01:35
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #55
    Użytkownik Świeżak Avatar t0m
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR Spider 946 2.4 Moded 246PS/490Nm @cinsoft
    Postów
    170

    Domyślnie

    Tak, robiłem upgrade, w dwóch krokach, tj. do 5,5 i do 5.6. Pamiętam, że trzeba było długo czekać, ale cierpliwie wytrzymałem i przeszło wszystko bezbłędnie do końca.
    Brak podłączonej anteny wpisywał odpowiedni błąd w centralkę i chyba nie udawało się wówczas ustawić nowej destynacji, ale nie pamiętam już dokładnie.
    W każdym razie z konfiguracją proxi, jak pamiętam, nie było jakiejś filozofii, raczej intuicyjnie ustawiłem i przeszło bezproblemowo, żadnych błędów. Jeśli masz EOL Failed po zapisie do B&M Nav to raczej niedobrze wróży. Czy na pewno masz centralkę odpowiednią do Twojego auta wg epera? (z powyższej korespondencji wynika też raczej, że MaTe ma EOL Failed, a slon tylko brak wyświetlania między zegarami - chyba, że wiesz coś z PW czego ja nie wiem ;-) ).
    Natomiast co i jak ja mam ustawione u siebie to jak najbardziej Wam sprawdzę, ale niestety jakoś w przyszłym tygodniu dopiero, bo chwilowo moja piękność przybywa w swoim naturalnym środowisku, czyli... w serwisie.
    PS. Nie związane zapewne z powyższym, ale z ciekawości... sprawdź, czy w slocie z boku centralki masz kartę SIM? Ja miałem włoskiego operatora TIM.

  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Tak, czekałem aż wyświetli że można wyjąć USB. Z resztą kiedyś robiłem już update w poprzedniej centralce (bez Nav) i nie było problemów.
    Nie, nie mam EOL Failed po zapisie do Proxi, był na świeżo jak włożyłem centralkę i migał przebieg, ale już po jest czysto.
    Co do doboru centralki, well, do 2010r w ePerze już pokazuje tylko konfigurację jaka wyszła z fabryki - nie tak jak dla jakiś pierwszych roczników, gdzie było widać co pasuje. Przed updatem było pełne menu więc sądze że jest kompatybilna, teraz brakuje wyświetlania podmenu nawigacji, ale wszystko i tak działa (rozmowy/SMS/Media). Tą centralkę jedynie wyświetla jako przekreśloną dla mojego rocznika (jak i wszystkie inne) przy opcji 55Y, jako jedyną dla tej opcji ( zresztą to nowszy zamiennik tej co ty masz wg ePera; w sumie to do B&M nav wg ePera wszystkie są ze sobą kompatybilne - jest chyba z 4 różne, i ta co ja mam to chyba najnowsza).

    Co do SIM, to w razie czego mam wyjąć czy coś musi być włożone?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 11-02-2017 o 15:46
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Mam centralkę o numerze 50513709. Update do 5.5 i 5.6 robiłem od razu po udamy proxi (pomógł mi maly_777). Działa prawie wszystko - B&M, komendy głosowe, wprowadzanie celu nawigacji (naprawdę to skomplikowali! ), sama nawigacja prowadzi poprawnie, tylko nie wyświetla strzałek... Co więcej, nigdy nie miałem zwiechy centralki, raz na miesiąc nie widzi pen drive'a, ale wystarczy wyjąć, włożyć i jest ok.

    No i u siebie nie widziałem miejsca na kartę sim Aż chyba przejdę się do auta i sprawdzę

  8. #58
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    [MENTION=4833]maly_777[/MENTION] prośba, rzuć okiem na ten i 2 poprzednie moje posty, może coś podpowiesz?

    @sloń 50513709 to poprzednik mojej 50514602 wg ePera.

    no to u mnie jest gorzej, bo po updatach podmenu nawigacji nic nie wyświetla, choć baba dalej gada - wygląda to tak (tu akurat nie udało mi się trafić na rzeczy typu "wypowiedz nawę państwa"):

    wcześniej nie próbowałem, ale już po update włożyłem pena z folderem MapRegions i mapami psf działającymii z inną kompatybilną centralką (50511183), i niestety ich też raczej nie widzi (czasem na ślepo doszedłem gdzieś w meniu gdzie baba rzucała się żeby włożyć pendrive z mapami)

    jeszcze jedna ciekawa sprawa. jak za pierwszym razem wczoraj włożyłem centralkę z nav do auta to migał mi przebieg. w proxi pokazywało EOL Fail. Po przestawieniu Information Displayed na Typ3/Blue&me nav i zrobieniu proxi już nie było błędu. Z ciekawości przywróciłem przed chwilą poprzednią centralkę, nie migał przebieg, zrobiłem proxi na typ1/blue&me, potem zaś władowałem tą z nav i znowu nie migał przebieg. Nie do końca się tego spodziewałem, ale to tak na marginesie obserwacja.

    Z boku centralki pod naklejką jest karta SIM, u mnie jak u [MENTION=30032]t0m[/MENTION] była karta od TIM. wyjąłem, zero zmiany.

    Dwukrotnie jeszcze próbowałem wgrywać update 5.6 (bo 5.5 jak już mam 5.6 wywala USB ERROR 10 dość szybko), update trwa znacznie krócej, zgaduję że rusza jakaś weryfikacja wersji i wychodzi. w każdym razie kończy się standardowo coś w stylu completed, remove USB blablabla.

    No i co z tym można zrobić? Przywrócić starszej wersji firmwaru pewnie nie bardzo się da bez podpięcia się bezpośrednio do procka czy jakiejś pamięci EEPROM w centralce, albo bez jakiś debugowych programów których FCA nie udostępnia. maly_777, może Ty znasz jakieś tricki?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Niezłe jaja Niby działa, ale nie do końca
    Ja nie mam pomysłów, ale wygląda na problem samej centralki i softu.

  10. #60
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cała reszta działa, rozmowy, książka, media player, smsy. Żałuję że zrobiłem update, bo wszcześniej wszystko wydawało się działać, tzn przynajmniej było kompletne menu pod nawigacją, z mapami nie sprawdzałem, a antena dopiero w drodze.

    Aha, jeszcze jedna informacja o czym zapomniałem napisać wcześniej.
    Zaraz jak włożyłem centralkę to spróbowałem zrobić proxi z telefonu (pełna AlfaOBD), ale wyskoczyły mi po kolei faile). Nie dam sobie głowy uciąć czy po tym sprawdziłem czy w menu jest nawigacja, zostawiłem robotę do dokończenia w domu z laptopa/MESa, choćby dlatego że nie mogłem znaleźć w AlfaOBD odpowiednika Information Displayed żeby go zmienić na Type 3/Blue&me nav.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 11-02-2017 o 17:58
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. pytanie odnosnie osiowania proxy
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 25-03-2022, 17:11
  2. Błąd Motor Control i immobiliser podczas jazdy
    Utworzone przez KorniXPL w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-09-2015, 18:08
  3. Osiowanie Proxi - Błąd: nieobsługiwana funkcja.
    Utworzone przez Bauer w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 23:22
  4. Błąd silnika podczas jazdy w temp. poniżej 10*C
    Utworzone przez adio w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 01:10
  5. Błąd podczas kalibracji STAG 1561.8
    Utworzone przez czesany w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 12:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory