Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: BOX i nierówna praca silnika na biegu jałowym

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie BOX i nierówna praca silnika na biegu jałowym

    Witam,

    Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem AR 159 1,9JTDM 150km. W zestawie otrzymałem też BOX'a do silników JTD. Podłączyłem to cudo i wszystko jest niby ok. Auto mocniejsze i moment dostępny jest w szerszym zakresie obrotów. Jednocześnie zauważyłem, że podczas pracy silnika na biegu jałowym pojawiają się taki minimalne "zatnięcia" tak jakby silnik nie pracował równo.

    Może jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Czy ktoś z was doświadczył podobnego zachowania silnika po podłączeniu BOX'a? Po odłączeniu BOX'a silnik zaczął pracować jakby równiej...aczkolwiek nie wiem czy to nie złudzenie.

    Dodatkowo na przeglądzie przed zakupem auta, człowiek z ASO powiedział, że DPF jest bardzo mocno zapchany(coś koło 90%). Czy nierówna praca silnika może być spowodowana zatkanym DPF'em? Ostatnio przegoniłem auto po ekspresówce tak około 30km na 4 biegu i 4000 obrotów, nie zauważylem, żeby zaczął się wypalać DPF (ani zwiększonego spalania ani podniesionych obrotów na biegu jałowym)

    Nie wiem czy mam się martwić tym rwaniem po podłączeniu BOX'a? Czy może to normalny objaw? czytałem też, że chiptuning powoduje wydzielanie więcej cząstek stałych...może to plus w dużym stopniu zapchany DPF powodują nierówną pracę silnika?

    Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    wracam do tematu...bo nadal problem występuje tylko przy innych okolicznościach. Jak załączam klimatyzację pojawia się nierówna praca silnika. Czy taki objaw spowodowany może być niesprawną sprężarką. Zaznaczam, że klimatyzacja chłodzi bardzo skutecznie. Wymieniane były przewody od klimy bo była nieszczelność i klimatyzacja została nabita w ASO. Dodatkowo oprócz drgań przy załączaniu klimy pojawia się dziwny dźwięk który ustaje po paru sekundach tak jakby jakiś metaliczny dźwięk.

    Będę wdzięczny za pomoc. Nie wiem czy mam z tym jechać do ASO czy zbagatelizować.[COLOR="Silver"]

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Być może EGR się otwiera przedwcześnie albo zablokował się w pozycji otwartej. Wyciągnij wyczyść EGR, ew zaślep i zobacz czy silnik chodzi równo. U mnie EGR zablokował się w pozycji otwartej silnik przygasał na wolnych obrotach, załączenie klimy potęguje efekt bo dodatkowo obciąża silnik
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, ale mam pytanie czy przytykanie EGR lub ewentualnie zablokowanie w pozycji otwartej nie wyszło by na examinerze? Byłem w ASO i twierdzą, że nie ma żadnego błędu. Nie chciałbym sam grzebać w silniku bo z moimi zdolnościami to pewnie zaraz z jednego EGR zrobię dwa

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    Dzięki za pomoc, ale mam pytanie czy przytykanie EGR lub ewentualnie zablokowanie w pozycji otwartej nie wyszło by na examinerze? Byłem w ASO i twierdzą, że nie ma żadnego błędu. Nie chciałbym sam grzebać w silniku bo z moimi zdolnościami to pewnie zaraz z jednego EGR zrobię dwa
    Błędy EGR wychodzą na egzaminerze.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    U mnie nie wyszło na egzaminerze, i nie wyświetlił się błąd a EGR otwarty był do tego stopnia za auto gasło na wolnych obrotach
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    ok okazało się, że prawdopodobnie przyczyną wahania się obrotów na biegu jałowym jest sprężarka klimatyzacji. Wydaje dziwny dźwięk tak jakby odgłos wiertarki i prawdopodobnie zatarł się jakiś wałek, albo jest bliski zatarcia to powoduje dodatkowe obciążenie silnika na biegu jałowym...to taka teoria . Czy ktoś się orientuje gdzie można taką sprężarkę zdiagnozować i ewentualnie naprawić na terenie Warszawy?
    Ostatnio edytowane przez grzdylu ; 09-05-2011 o 16:10

Podobne wątki

  1. Nierówna praca silnika na biegu jałowym
    Utworzone przez Majka w dziale GT
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 21:54
  2. Nierówna praca silnika na biegu jałowym 2.0 JTS
    Utworzone przez wenek17 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-10-2015, 22:42
  3. [159] nierówna praca zimnego silnika na jałowym biegu (dławienie)
    Utworzone przez Damian2014 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2015, 19:00
  4. Nierówna praca na biegu jałowym 3.0 V6
    Utworzone przez Mikenadir w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-10-2012, 17:25
  5. [GTV] Nierówna praca silnika na biegu jałowym.
    Utworzone przez Emes w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 17:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory