Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 89

Temat: Rzeczywisty przebieg - sprawdzenie

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Szczerze mówiąc jeszcze nie mialem 159, w której odometr w istotny sposób odbiegałby od wskazań licznika - jest różnica rzędu 500-2000 km przy tym przebiegu, ale nie ma opcji, żeby były takie historie. Moim zdaniem ktoś coś mieszał w centralce i to 5831 km to jest przebieg liczony od zerowania centralki (czyli od momentu ingerencji w nią).
    Czego używasz do odczytu?

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Fabrycznego kompa w ASO.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Żaden program na laptopa nie zastąpi examinera.

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał szyrud1696 Zobacz post
    Jak to zinterpretować ? Przebieg na wyświetlaczu 83000, odczyt z FES: odometr: 5831 km ? , Ilość inspekcji 5, przebieg od ostatniej wymiany DPF 85000 km ? Auto przywiezione z Holandii, poleasingowe rocznik 2007 czy przebieg 83000 może być wiarygodny ? Dlaczego odometr pokazał tylko 5831 km ?
    Ja to bym interpretował tak - auto jeśli miało inspekcje w ASO, to robili je co 30 tysięcy km mniej więcej. 5 inspekcji daje conajmniej 150 tysięcy km.
    Przebieg na wyświetlaczu - 83000 km, hodometr 5831 - ktoś kiedyś zresetował centralkę i hodometr zaczął liczyć od zera - teraz jest 5831 km po korekcie.
    Od ostatniej wymiany DPF-a - 85000 km - nie wiem co to jest za parametr, bo w examinerze jest zapis brzmiący "Ostatnia wymiana DPF" i podany jest kilometraż, kiedy SERWISANT wybrał w examinerze taką wymianę. ALE wtedy automatycznie przepisywana jest wartość z hodometru. Czyli kiedyś to auto przy 85 tysiącach km miało wymieniony DPF

    Ogólnie raczej bym się nastawiał na przebieg bliższy 150 tysiącom km. Po wnętrzu nie poznasz.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    Fiat Croma 1,9 JTDm 159, manual, DPF
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Ja to bym interpretował tak - auto jeśli miało inspekcje w ASO, to robili je co 30 tysięcy km mniej więcej. 5 inspekcji daje conajmniej 150 tysięcy km.
    Przebieg na wyświetlaczu - 83000 km, hodometr 5831 - ktoś kiedyś zresetował centralkę i hodometr zaczął liczyć od zera - teraz jest 5831 km po korekcie.
    Od ostatniej wymiany DPF-a - 85000 km - nie wiem co to jest za parametr, bo w examinerze jest zapis brzmiący "Ostatnia wymiana DPF" i podany jest kilometraż, kiedy SERWISANT wybrał w examinerze taką wymianę. ALE wtedy automatycznie przepisywana jest wartość z hodometru. Czyli kiedyś to auto przy 85 tysiącach km miało wymieniony DPF

    Ogólnie raczej bym się nastawiał na przebieg bliższy 150 tysiącom km. Po wnętrzu nie poznasz.
    Witam po sąsiedzku.

    Miałem podobny dylemat przy zakupie używanego Fiata Croma. Niestety FES bardzo różnie pokazuje przebieg z centralki silnika - hodometr. Potrafi pokazać różne wartości w zależności od wersji programu, natomiast pokazuje poprawnie przebieg z licznika, body, klimatyzacji i chyba jeszcze z innego miejsca. Nie chce mi się wierzyć, że ktoś zadał sobie tyle trudu przy cofaniu licznika, żeby zmienić przebieg w tylu urządzeniach. Ponieważ kupiłem auto z grudnia 2005, z przebiegiem 110 tysięcy, co wydaje się mało realne to pojechałem do ASO i poprosiłem o podłączenie do examinaera - pokazał przebieg w centralce silnika, zgodny z innymi urządzeniami w aucie - 110000 km. FES często pokazuje przebieg dużo mniejszy, który należy pomnożyć przez jakąś liczbę. Można zrobić, a nawet należy eksperyment - zapisać stan licznika i podzielić go przez przebieg z FES - otrzymamy liczbę określającą współczynnik, następnie należy przejechać kilkaset kilometrów i powtórzyć dzielenie, jeśli uzyskamy taki sam lub bardzo podobny wynik, to wszystko jest w porządku, natomiast, jeśli hodometr będzie stał w miejscu lub pokazywane liczby bedą losowe to na 99,99% licznik był kręcony. Na koniec jeszcze jedna uwaga, nasz eksperyment musimy wykonywać bezwzględnie na tej samej wersji FES!!!

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    hmmmm wszystko to przestudiowałem co tu koledzy napisaliście i ja też mam pytanie bo kurcze na liczniku 110kkm fajnie by było gdyby się okazało że jest to realne, więc zaczynam szukać pierwsze co DPF 107kkm no dobra może różnica w oponach czy coś ale wartości na odometrze to już jakaś bajka kurde 5 tys z groszami?? poźniej gdzieś dalej na następnym tyle samo inspekcja olejowa pokazuje na 116 coś na liczniku o co kaman??

  7. #27
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    Nowoczesne systemy mają informację o km-ach przekazywane po CAN-ie do wszystkich sterowników na pokładzie. Info najlepiej wydobyć np. ze sterownika świateł. Główne info dostępne na ten temat to kość licznika,która najczęśniej jest czyszczona a przebieg dostosowany do potrzeb klientów. DPF i wymiany oleju mają się nijak do tego, bo kasowanie inspekcji robi się samodzielnie FES-em czy to po 1000 czy po 50000tys. km. a cykl jest zliczany jako cykl.

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz78 Zobacz post
    Nowoczesne systemy mają informację o km-ach przekazywane po CAN-ie do wszystkich sterowników na pokładzie. Info najlepiej wydobyć np. ze sterownika świateł. Główne info dostępne na ten temat to kość licznika,która najczęśniej jest czyszczona a przebieg dostosowany do potrzeb klientów. DPF i wymiany oleju mają się nijak do tego, bo kasowanie inspekcji robi się samodzielnie FES-em czy to po 1000 czy po 50000tys. km. a cykl jest zliczany jako cykl.
    dobry pomysl z tym sterownikiem swiatel tylko jak to zrobic?? moze wiesz albo gdzie jest to zapisane??

  9. #29
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    4

    Domyślnie

    Panowie, czy ktoś sprawdzał czy rzeczywiście przebieg jest zapisywany w sterowniku xenonów? Gdzie jeszcze moge odczytać przebieg dla porównania z licznikiem?

  10. #30
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    kupię alfę
    Postów
    19

    Domyślnie

    Również dołączam się do prośby o opisanie w jaki sposób korzystając z programu FES/MES odczytać przebieg który zapisany jest w "centralce" DPF czy ksenonów.

    Z góry dziękuję

Podobne wątki

  1. Przebieg 270 tys km
    Utworzone przez DaveSC w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 08:13
  2. Przebieg
    Utworzone przez miho w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 20:51
  3. [159] Przebieg z MES
    Utworzone przez minciu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 20:59
  4. [156] Przebieg
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 19:14
  5. Przebieg
    Utworzone przez Paulos76 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 21:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory