Strona 87 z 108 PierwszyPierwszy ... 37777879808182838485868788899091929394959697 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 1079

Temat: Jakie żarówki H7?

  1. #861
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Mają wybite E9, czyli homologowane w Hiszpanii. Nie udało mi się znaleźć o oznacza 10R wybite poniżej w numerze homologacji, ale tą samą homologację posiadają lampy ostrzegawcze LED.

  2. #862
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ciekawe czy z tą pseudo homologację idzie w parze też jakość. Bo przecież to największa bolączka wszystkich ledów. Zła geometria i słabe światło.

  3. #863
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar FuriesAR159
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    AR159 SW
    Postów
    20

    Domyślnie

    Chyba warto spróbować


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #864
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

  5. #865
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Tutaj masz test/porównanie z oryginałami Philipsa. https://www.youtube.com/watch?v=WN0OG_SV-_U
    A Philipsa można kupić za niecałe 700 zł http://allegro.pl/zarowka-led-philip...953200033.html

  6. #866
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Mają wybite E9, czyli homologowane w Hiszpanii.
    Homologacja źródła światła ma się nijak do legalności całego zestawu oświetleniowego. Reflektor uzyskuje homologację na dane źródło światła, w tym przypadku halogenową H7. Zamiana na jakiekolwiek inne źródło, nawet gdyby miało pięć homologacji i kosztowało 2 000 zł nie spowoduje, że zestaw będzie legalny.

    Zła geometria i słabe światło.
    Cechy te są wynikiem tego, że źródło LED oferuje zupełnie inny rozkład światła niż żarówka H7. A reflektory konstruowane są pod dany typ źródła światła. Jakiś producent musiałby po prostu zbudować zamiennik reflektora do 159 i uzyskać homologację na LED. Wtedy taki zestaw miałby szanse świecić prawidłowo, a całość byłaby legalna.

  7. #867
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Diabeł
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS TI
    Postów
    85

    Domyślnie

    Na naklejce homologacyjnej napisane jest HC czyli źródło światła (reflektor), zgodnie z prawem dopuszczony do ruchu jest z żarówką halogenową.
    Idąc dalej, po zmianie żarówki na inną, inne źródło światła, reflektor traci homologację. W przypadku kolizji może być to konkretny problem bo podobno OC nie chce wtedy wypłacać odszkodowania i jednocześnie wina może być orzeczona po stronie samochodu który miał niehomogowane źródło światła. Tyle teorii.

    W praktyce, poszedłem do dużej krakowskiej stacji kontroli pojazdów i zapytałem. Diagnosta powiedział, że homologacja HC dotyczy (jego zdaniem) homologacji na H7. I nawet jeśli to H7 będzie nie halogenowe a homologowane LEDowe to jego zdaniem jest nadal ok. I dodał, że najlepiej jak by z zewnątrz pod maską nie było widać że z lampy coś wystaje. Żadnych radiatorów czy dodatkowych kabli. Żeby nie wzbudzać podejrzeń. I że jego zdaniem Policja nic też z tym nie zrobi. Nie wiem czy facet miał rację, ale jakoś nie miałem do tego zaufania. Zdanie jednego diagnosty ostatecznie jest tylko zdaniem jednego człowieka, który może się mylić.

    Ostatecznie polecam zregenerować odbłyśniki, wyczyścić soczewki i lampy w środku i założyć dobre H7. Założyłem coś takiego:
    http://allegro.pl/h7-tungsram-megali...M2Y3ZjVhMGI%3D
    i efekt po wszystkim jest na prawdę super.

  8. #868
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja też mogę Ci obiecać że nic Ci nie zrobią jak Cię zatrzymają albo będziesz miał problemy to powiedz żeby się zgłosili do marek230482 z forum ale życzę Ci jak najmniej problemów oczywiście
    Odnośnie homologacji na kloszu to HC oznacza źródło światła halogenowe. Totalną bzdurą jest pisanie że led pod to podchodzi. Nie bo nie jest źródłem halogenowym. Przecież to jest oczywiste
    W rzeczywistości większość aut ma nie homologowane źródła światła i jakoś masowo im dowodów nie zabierają

  9. #869
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Diabeł
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS TI
    Postów
    85

    Domyślnie

    Więc to właśnie napisałem. HC oznacza halogenowe i tylko halogenowe.
    Moim zdaniem diagnosta nie miał racji. U siebie mam halogenowe H7 i po pełnej regeneracji na prawdę dobrze to świeci.

  10. #870
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Idąc dalej, po zmianie żarówki na inną, inne źródło światła, reflektor traci homologację.
    Skąd taki wniosek? Oznaczenie HC oznacza "halogenowe mijania". Zwykle jest też informacja oznaczająca typ żarówki, ale to bez większego znaczenia - bo halogen to halogen, różni się typem trzonka. W zasadzie do reflektora przystosowanego pod H1 nie włożysz żarówki H7.

    I nawet jeśli to H7 będzie nie halogenowe a homologowane LEDowe to jego zdaniem jest nadal ok. I dodał, że najlepiej jak by z zewnątrz pod maską nie było widać że z lampy coś wystaje. Żadnych radiatorów czy dodatkowych kabli. Żeby nie wzbudzać podejrzeń.
    Diagnosta ma jakieś poważne braki. Zresztą przeczy sam sobie. Jeśli homologacja byłaby na trzonek, a nie rodzaj źródła światła, to po co sugestie dotyczące ukrywania wprowadzenia zmian w aucie?
    HC oznacza to co napisałem i nie wskazuje na rodzaj trzonka. Ma być halogenowe i już.

    W rzeczywistości większość aut ma nie homologowane źródła światła i jakoś masowo im dowodów nie zabierają
    Skąd takie wnioski?
    Najczęstsze grzechy to:
    - zmiana źródła światła (przeróbki na HID lub LED),
    - niehomologowane, dokładane światła dzienne,
    - światła dzienne zamontowane w sposób niezgodny z przepisami.
    Znacznie częstszy problem, to nieprawidłowo ustawione światła. Na nieprawidłowe ustawienie wpływa bardzo wiele czynników: od kiepskiej jakości czy niewłaściwego źródła światła, przez niewłaściwe ustawienie, po uszkodzenia odbłyśnika i klosza.
    Dowodów nie zabierają, bo nie mają w tym żadnego interesu - co nie znaczy, że jeśliby się ten interes pojawił, to by nie zabrali. To samo wyżej wspomniana sytuacja z kolizją drogową i ubezpieczeniem z OC. Nawet sprawstwo można przypisać osobie powołując się na zastosowanie niehomologowanego źródła światła (oślepił).

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki???
    Utworzone przez bombel_pmr w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 16:48
  2. Jakie żarówki??!
    Utworzone przez Junka w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 12:19
  3. [155] jakie żarówki
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 20:17
  4. Jakie żarówki ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 21:44
  5. [33] Jakie żarówki !!!
    Utworzone przez Bronx18 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory