Strona 97 z 108 PierwszyPierwszy ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 970 z 1079

Temat: Jakie żarówki H7?

  1. #961
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Ogólnie zwrócę uwagę na trochę inną kwestię w przypadku LED - normalna żarówka oddaje ciepło do przodu, przez co topnieje m.in. śnieg, lód... Led oddaje je natomiast do tyłu... Ciekawe czy powrót nocą podczas śnieżycy może nie być jedną z większych przygód w życiu przy ledowym oświetleniu... :/ :|

  2. #962
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Exminator Zobacz post
    Zresztą... nie była mową o tym co mi pozwala kodeks... i do czego może mi się smerf przywalić..... Przywali to się przywali Jeśli ma to komuś w nocy uratować życie, lub mnie przed wypadkiem , to mam chyba w dupie nasz durne przepisy
    Więc chciałbym opinie o ledach
    Po tym co tu wypisujesz jestem pewien że nie masz o tym pojęcia. To w jaki sposób jest realizowane odcięcie odpowiada przysłona. Nie żarówka, led, hid czy świeczka. Zrozum to wreszcie..... problem o który może ci chodzić to złe ogniskowanie. A dokładniej o złą geometrię źródła światła co powoduje nie umieszczanie go w ogniskowej odbłyśnika. Ale to akurat właśnie ledy bardziej skreśla bo diody led z natury nie mają geometrii i rozpraszania nawet zbliżonego do żarówki czyli źródła do którego jest dopasowana budowa optyczna lampy. Ale to i tak nie ma wpływu na odcięcie a po prostu na rozłożenie światła. Lepiej właśnie wypada hid bo on przynajmniej jest kopią źródła jakie fabrycznie jest przewidziane do tej optyki. Oczywiście z hidami jak i ze wszystkimi śmieciami bywa różnie. Bywają i złe. Ale mnogość i dopracowanie tej technologi od lat powoduje ze prawdopodobieństwo trafienia na badziew jest znikome. Więc jeżeli nawet miałeś z tym problem to był jednostkowy przypadek. Przy ledach jest odwrotnie. Trudno kupić coś co ma w ogóle sens i rację bytu. W zasadzie od niedawna dopiero się zaczynają pojawiać pojedyncze produkty mogące choć nadążyć za starszymi technologiami. A wybrać ten odpowiedni nie jest łatwo.
    Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę że wiele wypowiedzi jest stronniczych na zasadzie "ale jestem kozak bo mam led i ratuję życie" a brak takim ludziom w ogóle podstaw wiedzy do rzetelnej oceny sytuacji..... wkłada bo na wsi moda. Większość z nich jak mijam to lepiej mi świecą moje zwykłe H7 nawet bez soczewki. Ale "jemu świeci niebiesko" więc jest dumny z siebie i nie dopuszcza nawet do mózgu informacji że wcale lepiej nie jest a często i gorzej.


    Cała ta sytuacja nie oznacz że nie można. Pomijając fakt że jest to karalne to trzeba to z głową dobrać i użytkować. A niestety świadomość społeczeństwa jest nikła. Co można niestety stwierdzić czytając co ludzie w internecie wypisują i patrząc na drogach. A przecież teraz dzień jest jeden z najkrótszych.

    Odnośnie odprowadzenia ciepła to słuszna uwaga. Sam jestem ciekaw. Co prawda to nie jest tak że nic ciepła z przodu się nie wydziela ale ciekawy jestem czy wystarczająco dużo aby na bieżąco podgrzać klosz. Bo z odmrożeniem lamp na pewno będzie ciężko
    Ma to też jednak plusy. Nie niszczeją lampy
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 14-12-2017 o 21:49

  3. #963
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawciu87 Zobacz post
    Ogólnie zwrócę uwagę na trochę inną kwestię w przypadku LED - normalna żarówka oddaje ciepło do przodu, przez co topnieje m.in. śnieg, lód... Led oddaje je natomiast do tyłu... Ciekawe czy powrót nocą podczas śnieżycy może nie być jedną z większych przygód w życiu przy ledowym oświetleniu... :/ :|
    Nie będzie. Każdy Led ma albo radiator z wentylatorem albo inny alu. Osiąga on taką temperaturę, że spokojnie ogrzewa wnętrze lampy klosz. To z autopsji.

  4. #964
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ale klosz nie jest taki ciepły jak przy żarówce?

  5. #965
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Lubuskie
    Auto
    Bella 159 1.9 JTDm 16v 150km -> 185km
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Po tym co tu wypisujesz jestem pewien że nie masz o tym pojęcia. To w jaki sposób jest realizowane odcięcie odpowiada przysłona. Nie żarówka, led, hid czy świeczka. Zrozum to wreszcie..... problem o który może ci chodzić to złe ogniskowanie. A dokładniej o złą geometrię źródła światła co powoduje nie umieszczanie go w ogniskowej odbłyśnika. Ale to akurat właśnie ledy bardziej skreśla bo diody led z natury nie mają geometrii i rozpraszania nawet zbliżonego do żarówki czyli źródła do którego jest dopasowana budowa optyczna lampy. Ale to i tak nie ma wpływu na odcięcie a po prostu na rozłożenie światła. Lepiej właśnie wypada hid bo on przynajmniej jest kopią źródła jakie fabrycznie jest przewidziane do tej optyki. Oczywiście z hidami jak i ze wszystkimi śmieciami bywa różnie. Bywają i złe. Ale mnogość i dopracowanie tej technologi od lat powoduje ze prawdopodobieństwo trafienia na badziew jest znikome. Więc jeżeli nawet miałeś z tym problem to był jednostkowy przypadek. Przy ledach jest odwrotnie. Trudno kupić coś co ma w ogóle sens i rację bytu. W zasadzie od niedawna dopiero się zaczynają pojawiać pojedyncze produkty mogące choć nadążyć za starszymi technologiami. A wybrać ten odpowiedni nie jest łatwo.
    Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę że wiele wypowiedzi jest stronniczych na zasadzie "ale jestem kozak bo mam led i ratuję życie" a brak takim ludziom w ogóle podstaw wiedzy do rzetelnej oceny sytuacji..... wkłada bo na wsi moda. Większość z nich jak mijam to lepiej mi świecą moje zwykłe H7 nawet bez soczewki. Ale "jemu świeci niebiesko" więc jest dumny z siebie i nie dopuszcza nawet do mózgu informacji że wcale lepiej nie jest a często i gorzej.


    Cała ta sytuacja nie oznacz że nie można. Pomijając fakt że jest to karalne to trzeba to z głową dobrać i użytkować. A niestety świadomość społeczeństwa jest nikła. Co można niestety stwierdzić czytając co ludzie w internecie wypisują i patrząc na drogach. A przecież teraz dzień jest jeden z najkrótszych.

    Odnośnie odprowadzenia ciepła to słuszna uwaga. Sam jestem ciekaw. Co prawda to nie jest tak że nic ciepła z przodu się nie wydziela ale ciekawy jestem czy wystarczająco dużo aby na bieżąco podgrzać klosz. Bo z odmrożeniem lamp na pewno będzie ciężko
    Ma to też jednak plusy. Nie niszczeją lampy

    No tak nigdzie nie napisałem że jestem w tym znawcą Dziękuje za wyjaśnienie tematu , człowiek się uczy cały czas .

    Skoro masz tak dużą wiedze to może byś mógł coś doradzić jaki zestaw wybrac,, badź może jakiś zamiennik ledów ? Cos??

  6. #966
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Regeneracja reflektorow i dobre zarowki.

    Nie sadzicie, ze gdyby te wszystkie hidy i LEDy bylby takie super to kierowcy ciezarowek i firmy transportowe odrazu by sie na to rzucili?
    Poki co ani hidy ani ledy nie uwiodly transportu. Dlaczego? Ci ludzie za kolkiem rozumieja, ze to oslepia bo sami przez idiotow z osobowek sa oslepiani.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #967
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Lubuskie
    Auto
    Bella 159 1.9 JTDm 16v 150km -> 185km
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Regeneracja reflektorow i dobre zarowki.

    Nie sadzicie, ze gdyby te wszystkie hidy i LEDy bylby takie super to kierowcy ciezarowek i firmy transportowe odrazu by sie na to rzucili?
    Poki co ani hidy ani ledy nie uwiodly transportu. Dlaczego? Ci ludzie za kolkiem rozumieja, ze to oslepia bo sami przez idiotow z osobowek sa oslepiani.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Regeneracje i tak zrobie , a jakie żarówki polecasz ?

  8. #968
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Testów żarówek w necie jest mnóstwo. Wystarczy przeczytać i zamówić. Bez regeneracji odbłyśników to nigdy nie bedzie świecić jak powinno. 159 ma relatywnie dobrą i trwałą optykę ale u mnie po regeneracji lampy świeciły spokojnie 2x lepiej. DO wszystkich aut praktycznie robię lampy na nowo i wstawiam dobre żarówki (chyba że jest ksenon). I nikt mi nie wmówi że jakieś światła źle świecą. Ze względu na problemy z legalnością nie pcham się już w przeróbki na hid/led. I tak te zestawy nie świecą tak dobrze jak fabryczny ksenon. A ryzykować za półśrodki uznałem że nie ma sensu
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 15-12-2017 o 10:02

  9. #969
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Jak zrobiłem regeneracje soczewek przy okazji malowania zderzaka przód - nie było, źle, ale po umyciu klosza w środku i daniu nowego odbłyśnika byłem w szoku jak potrafią świecić te designerskie lampy u mnie świeciły żarówki Philips H7 +30% -> http://www.motochemia.pl/zarowka-sam...26d-p-565.html , bardzo dobra żarówka, dawała radę u mnie ponad rok i wymieniłem tylko z ciekawości jak świeci mocniejszy konkurent W od miesiąca siedzą Ringi +120% https://autochemia.pl/product-pol-53...-120-2szt.html i bez ściemy mogę powiedzieć że nawet długich teraz nie włączam... żadne ledy i hidy są mi zbędne... Ale jak to mówią "wolnoć Tomku w swoim domku" ;-) P.S. tak wyglądały odbłyśniki w oryginalnych lampach po nieco ponad 200 tys. km przebiegu(udokumentowanego)...
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170815_144450.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	123.3 KB
ID:	238918   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170815_144437.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	147.7 KB
ID:	238919   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170815_144418.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	67.5 KB
ID:	238920  

  10. #970
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BoL
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 1.4 TB 2015
    Postów
    75

    Domyślnie

    Zastanawiające jest to, jak rzadko w przypadku dyskusji o alternatywnych (nielegalnych) źródłach światła w samochodach pojawia się inny wątek prawny - konsekwencji dla posiadacza takich wynalazków ze strony ubezpieczyciela. Sądzę, że posiadanie w aucie źródła światła bez homologacji może być podstawą do odmowy przez ubezpieczalnię wypłaty odszkodowania - jakie konsekwencje finansowe oznacza to w przypadku spowodowania kalectwa lub śmierci uczestnika wypadku trudno sobie wyobrazić. Można tylko domniemywać, że są to kwoty astronomiczne.
    A w temacie oślepienia - ja niemal codziennie mijam starsze auta świecące jaskrawo na niebiesko w każdą stronę - nie jest to przyjemne doświadczenie.
    Is it the Truth or your image that makes your life worth livimg?

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki???
    Utworzone przez bombel_pmr w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 16:48
  2. Jakie żarówki??!
    Utworzone przez Junka w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 12:19
  3. [155] jakie żarówki
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 20:17
  4. Jakie żarówki ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 21:44
  5. [33] Jakie żarówki !!!
    Utworzone przez Bronx18 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory