Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Temat: Wymiana maglownicy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukas83
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie Wymiana maglownicy

    Witam mam pytanie odnosnie wymiany maglownicy, czy ktos to robil i czy jest na tyle miejsca aby ja wyjac bez opuszczania sanek.
    Dzieki.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Robili mi w serwisie,ale byłem przy tym,nie opuszczali sanek.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Nemrak
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDM - 8V, 2007
    Postów
    79

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym dołączyć sie do tematu. W serwisie powiedzieli ze mam do wymiany dróżek w przekłądni kierowniczej który podobno nie podlega wymianie gdyż w naszym aucie jest on integralną częścią przekładni kierowniczej. A moje pytania to: czy jest to prawdą i w jaki sposób wymienić uszkodzony drążek?
    Jeżeli dobrze myślę to demontaż w warsztacie i wysyłka do firmy zajmującej się regeneracją.
    Proszę o wyjaśnienie mi tej zawilej kwestii.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Nie wymieniałem osobiście samego drążka,ale da się http://moto.allegro.pl/nowy-drazek-k...583360988.html

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    ASO twierdzi, że drążek jest integralną i nierozbieralną częścią całej przekładni, ale użytkownicy 159 dowiedli, że to nieprawda
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Strzelba Zobacz post
    ASO twierdzi, że drążek jest integralną i nierozbieralną częścią całej przekładni, ale użytkownicy 159 dowiedli, że to nieprawda
    Bo nie jest.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #7
    alfa 159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemrak Zobacz post
    Witam. Chciałbym dołączyć sie do tematu. W serwisie powiedzieli ze mam do wymiany dróżek w przekłądni kierowniczej który podobno nie podlega wymianie gdyż w naszym aucie jest on integralną częścią przekładni kierowniczej. A moje pytania to: czy jest to prawdą i w jaki sposób wymienić uszkodzony drążek?
    Jeżeli dobrze myślę to demontaż w warsztacie i wysyłka do firmy zajmującej się regeneracją.
    Proszę o wyjaśnienie mi tej zawilej kwestii.
    Wymieniałem sam drążek i wszystko cacy

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Nemrak
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDM - 8V, 2007
    Postów
    79

    Domyślnie

    Witam ponownie drążek już zamówiony spodziewam się go tym tygodniu postaram się go wymienić.
    Mam pytanie do "alfa 159" wymieniłeś a jaki kupiłeś i ile kosztowała wymiana no i gdzie to zrobiłeś? Zastanawiam się czy w ASO są w stanie to zrobić. Mój kosztował 95 zl. Pytam bo zastanawiam się czy wymiana nie jest trudna i czy sam jestem w stanie sobie z tym poradzić? + ustawienie zbieżności kół ale to już na pewno w warsztacie.
    Ostatnio edytowane przez Nemrak ; 29-05-2011 o 22:32

  9. #9
    alfa 159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemrak Zobacz post
    Witam ponownie drążek już zamówiony spodziewam się go tym tygodniu postaram się go wymienić.
    Mam pytanie do "alfa 159" wymieniłeś a jaki kupiłeś i ile kosztowała wymiana no i gdzie to zrobiłeś? Zastanawiam się czy w ASO są w stanie to zrobić. Mój kosztował 95 zl. Pytam bo zastanawiam się czy wymiana nie jest trudna i czy sam jestem w stanie sobie z tym poradzić? + ustawienie zbieżności kół ale to już na pewno w warsztacie.
    Wymieniałem w warsztacie " Pana Kazia".Miałem zapieczony przegub kulowy. Sama wymiana bardzo prosta - tak jak wymiana końcówki drążka którą też trzeba oczywiście zdemontować .Dla fachowca 20 min.pracy plus zbieżność.

    ---------- Post added at 09:21 ---------- Previous post was at 09:18 ----------

    Sorki,uzupełniając odpowiedź- drążek zakupiłem na allegro chyba w podobnej do podanej przez Ciebie cenie. Pozdrawiam.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cześć,

    Mam na 90% do wymiany magiel - drżenia kierownicy podczas kręcenia na parkingu, które czasami przenoszą się wręcz na całą budę. Do tego hałas jakby coś tarło (nie jest to buczenie pompy). Kierownica nie chce odbijać prawidłowo - odbija skokami i nie zawsze wróci do punktu centralnego.

    Pompa była sprawdzana i jest OK. Zbiorniczek raczej też OK, nic nie buzuje, płynu też nie ubywa, więc wszystko wskazuje raczej na magiel. Byłem u mechanika i powiedział mi, że są 3 wersje magli w 159, w tym jedna nieregenerowalna. Po szybkich oględzinach poinformował mnie, że niestety właśnie taką mam (podobno ona jest jakoś zgrzewana itd.). Nowy magiel w ASO kosztuje około 2200 brutto.... Kontaktowałem się z jedną firmą koło Torunia, specjalizującą się w regeneracji magli i powiedzieli, że mogą spróbować, ale znają temat i nie dadzą gwarancji, że uda im się coś zdziałać (generalnie odradzali :-) )

    1. Czy faktycznie występuje wersja maglownicy, której nie da się naprawić?
    2. Czy mogę założyć inną wersję maglownicy ? (jakaś używka, zregenerowana z allegro)


    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [146] wymiana maglownicy 146 1.8 TS
    Utworzone przez gruby696 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 14:20
  2. [159] wymiana maglownicy
    Utworzone przez prv87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 14:29
  3. Wymiana maglownicy :)
    Utworzone przez MTechnix w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 21:01
  4. [164] Wymiana maglownicy
    Utworzone przez Dyny164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 16:54
  5. Wymiana maglownicy.
    Utworzone przez Lorxk w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-02-2010, 09:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory