Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Odpryski na masce

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie Odpryski na masce

    Przeszukałem forum i w sumie nic konkretnego nie znalazłem...jak radzicie sobie z odpryskami na masce. Chodzi mi oczywiście te od kamyczków. Ja zrobiłem 2tyś w dość szybkim tempie i na masce pojawiło się kilkadziesiąt drobnych odprysków. Lekko się załamałem. Czy tylko lakierowanie maski poprawia estetykę?

    Mam wrażenie, że lakier w 159 jest bardzo miękki. Głupio by było co sezon malować maskę

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Chyba delikatne zaprawki to jedyne wyjście.... malowanie całej maski jakoś to mi się nie widzi :/
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    ale zaprawki będą paskudnie wyglądać na takim ładnym dziobie no nic w tym roku pojeżdżę a na przyszły rok pomyślę o malowaniu albo jakimś innym korektorowaniu tych odprysków.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar szyrud1696
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo 159 150 KM SW 2007
    Postów
    130

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem i dylemat. Zdecydowałem się na zestaw zaprawkowy z ASO - zamaskowałem ok 30 odprysków. Wygląda zdecydowanie lepiej. W przyszłym roku prawdopodobnie polakieruję maske.
    Szymon

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Mnie też czeka lakierowanie całej maski. Myślę, by położyć ze 2-3 dodatkowe warstwy bezbarwnego (jakoś wycieniować by na dziobie było więcej). Nie znam się i nie wiem czy tak się da, ale jest to może jakiś pomysł Wtedy w przyszłości nawet duży odprysk może nie ruszyć bazy i naprawa będzie polegała na zmatowieniu, warstwie bezbarwnego i polerce. A może nawet starczy kropla bezbarwnego i miejscowa polerka?

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Obawiam się że tylko zaprawki Ciebie uratują lub lakierowanie. Zmień trochę styl jady. Zwiększaj odległość od poprzedzającego Ciebie pojazdu. Uwierz - efekt będzie widoczny. Na pewno będzie dużo mniej śladów po kamyczkach.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Pewnie tak będę musiał zrobić, ale niestety wpadłem ostatnio na odcinek gdzie była świeżo kładziona nawierzchnia i uszorstniona kruszywem...i taką szprycę przyjąłem na maskę :/ no nic w takim razie raz na dwa lata lakieruję maskę może tak jak YonasH napisał trzeba więcej warstw lakieru albo jakiś utwardzacz, bo lakier jednak miękki taki trochę mało sportowy

  8. #8
    krakow_kult
    Gość

    Domyślnie

    To tak nie jest źle - gdybyście poczytali o lakierze (czarnym) na forum Mitsu http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtop...dprysk&start=0 to i tak zobaczycie że nie jest źle bo u nas rdza nie groźna (na początku 2000 roku grupa fiata się wzięła za dobry ocynk i ogólnie zabezpieczenie antykorozyjne)

    ,,,, a wszystko to dzięki wejściu normy ekologicznych - czytaj lakiery wodne. Lepiej nie będzie.

    Na trasy szutrowe można (popularne w Brazylii jak się nie mylę) można założyć ochronną osłonę. Widziałem też osłony na szkła reflektorów (to akurat na żywo w volvo)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bmw_e46lf.jpg
Wyświetleń:	1297
Rozmiar:	37.3 KB
ID:	26971

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    nie no takie "coś" to paskudztwo to już wolę co jakiś czas przemalować maskę niż ubierać alfę w takie brzydkie coś

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    jest jeszcze coś takiego jak przezroczysta folia ochronna ale to wiadomo już na świeżo pomalowaną maskę.

    np http://moto.allegro.pl/folia-ochronn...623565115.html

    jak dla mnie super rozwiązanie, sam co prawda mam naklejoną taką folię tyle że pod antenę CB i już sporo ludzi pytało czy nie boję się że porysuję sobie dach, a ja do nich że mam tam folię - znajomi no faktycznie - nie zauważyłem Ja u siebie też mam sporo odprysków i jeśli zdecyduję się na malowanie to nie ruszam się nigdzie bez tej folii. Lepiej nawet co rok czy pół roku zdjąć folię i nakleić nową niż lakierować maskę...

    znalazłem jeszcze coś takiego, na allegro też jest http://www.youtube.com/watch?v=zPUSZ...layer_embedded
    Ostatnio edytowane przez 156X ; 28-05-2011 o 18:41

Podobne wątki

  1. Glebokie odpryski
    Utworzone przez blood_dd w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 15:21
  2. [159] Odpryski lakieru bezbarwnego
    Utworzone przez matysek_alf w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 21:19
  3. Czym i jak pomalować ranty błotników - odpryski.
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 09:42
  4. Odpryski w szkłach lamp
    Utworzone przez kylo1986 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-12-2011, 23:09
  5. [156] Czym podmalować odpryski farby na progach??
    Utworzone przez Awagandro w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2008, 12:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory