Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Łączniki stabilizatora...

  1. #1
    pitt24
    Gość

    Domyślnie Łączniki stabilizatora...

    czy mogą "stukać" jeśli nie ma na nim luzów? Specjaliści w ASO przetrzepali niby całe zawieszenie z radością twierdząc,że nie ma na nim żadnych luzów.No wspaniale, tylko STUKA na nierównościach - raz z jednej raz z drugiem strony.
    Pan w ASO stwierdził,że przesmaruje maglownice bo to może od tego, i tak też zrobił - tyle,że niewiele się to zdało...
    Będę wdzięczny za sugestie...

  2. #2
    Matikskw
    Gość

    Domyślnie

    Łączniki są na allegro po 20 zł nawet za szt. komplet z wysyłką wychodzi stówkę wymienić to kilkanaście sekund roboty na stronę (przynajmniej z przodu, tyłu nie robiłem ale pewnie tez bez większego kotła) ;p więc chyba warto, zawsze to dwa ruchome elementy na koło nowe z wielu w zawieszeniu przy naszych ,,Ukochanych,, ... Chyba że pójdziesz do ASO to za komplet z wymianą się stówki posypią...

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Nie wiem jak w Alfie są rozwiązane końcówki drążków kierowniczych (nie dane mi było walczyć z tym tematem jeszcze , ale w Lybrze miałem taką sytuację iż auto wydawało dźwięki jakby mi się skończył któryś z łączników stabilizatora (na w miarę równej drodze, przy niewielkich nierównościach pojawiał się znajomy hałas). Po wielokrotnym sprawdzeniu wszystkiego (całość zawieszenia nie miała żadnych niepokojących luzów) dopiero jeden z mechaników doradził mi (profilaktyczną) wymianę końcówek drążków kierowniczych (też sprawdzanych i też nie wykazywały luzów). Po tej operacji nastała błoga cisza. Także może sprawdź jeszcze ten element.

Podobne wątki

  1. łączniki stabilizatora
    Utworzone przez Heski w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 22:44
  2. Łączniki stabilizatora
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 17:05
  3. Łączniki stabilizatora?
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 11:09
  4. Łączniki stabilizatora
    Utworzone przez mbudzik83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory