Strona 31 z 46 PierwszyPierwszy ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 460

Temat: Jaki akumulator ???

  1. #301
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Skoro mnóstwo aut jeździ krótkie dystanse, to producenci akumulatorów powinni to wziąć na klatę i tak dostosować budowę baterii, żeby nie przeszkadzały jej takie warunki pracy.
    Ale jak zagłębić się w instrukcję auta i lub producenta akumulatorów to dowiemy się jakie mniej więcej warunki trzeba spełnić aby akumulator pożył. Jeździsz krótkie odcinki? Ładuj często baterię albo kup agm lub żelówkę. O sprawności ładowania w 10-cio letnich autach nie wspomnę. Nie można bezkarnie latać 5km do pracy i z powrotem, zimą, słuchając muzy z subwoofera nie doładowując akumulatora i lecieć z pretensjami do producenta bo bateria pada. A często mamy wygórowane "życzenia"
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  2. #302
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Nie twierdze, ze akumulatora nie trzeba sensownie wybrać

  3. #303
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Ale jak zagłębić się w instrukcję auta i lub producenta akumulatorów to dowiemy się jakie mniej więcej warunki trzeba spełnić aby akumulator pożył. Jeździsz krótkie odcinki? Ładuj często baterię albo kup agm lub żelówkę. O sprawności ładowania w 10-cio letnich autach nie wspomnę. Nie można bezkarnie latać 5km do pracy i z powrotem, zimą, słuchając muzy z subwoofera nie doładowując akumulatora i lecieć z pretensjami do producenta bo bateria pada. A często mamy wygórowane "życzenia"
    155 na Centrze robi dwa razy w tygodniu po 7 km. Nigdy niedoładowywany.Parkowana na dworze. 5 lat i jest wszystko OK.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #304
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 Q4 TI
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Ja też mam Centrę akurat od dwóch lat i pali od strzała tylko że ja ładuję aku. przed zimą i po zimie i staram się nie jeździć bardzo krótkich odcinków. A tak po za tym to następny aku będzie polski albo ukraiński .
    Reasumując temat z mojej strony już kilka razy czytałem o "ciekawych" przypadkach z ukraińskimi akumulatorami. Zdecydowanie polecam polskie

  5. #305
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulietta
    Postów
    2

    Cool

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Ale jak zagłębić się w instrukcję auta i lub producenta akumulatorów to dowiemy się jakie mniej więcej warunki trzeba spełnić aby akumulator pożył. Jeździsz krótkie odcinki? Ładuj często baterię albo kup agm lub żelówkę. O sprawności ładowania w 10-cio letnich autach nie wspomnę. Nie można bezkarnie latać 5km do pracy i z powrotem, zimą, słuchając muzy z subwoofera nie doładowując akumulatora i lecieć z pretensjami do producenta bo bateria pada. A często mamy wygórowane "życzenia"
    Nie??? O cholera , u mnie tak było kiedyś i aku wymienili jeszcze na gwarancji auta czyli mi się upiekło

  6. #306
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Brawo Ty !!! Jak gwarancja się skończy to wymiany niedoładowywanego akumulatora też. Pochwalisz się wtedy???
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #307
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Mi właśnie klęknął Banner Power Bull 62Ah 540A. Z daty produkcji wychodzi równe 9 lat. Wynik całkiem dobry więc następny również Banner wpadł ale tym razem wyższy i deczko cięższy model (1,5kg) co powinno się przełożyć na żywotność Banner Professional 63AH 600A. Zobaczymy ile pożyje.

  8. #308
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    do jakiego silnika? jesli do diesla to ciut mały szczegolnie na zimę.

  9. #309
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Benzyna

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  10. #310
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    aa, no to spoko. nie masz zadnej informacji o silniku w profilu ani w sygnaturze, a ze o akumulatorach gadaja glownie posiadacze diesli (w 159 to w ogole pewnie z 80% aut) to Twoj post moglbyc mylacy. sugeruje Tobi (i innym) usupelnic profil albo sygnature.

    dla diesli to tak od 75Ah to takie minimum i to przy dobrej jakosci aku. seryjnie AR czesto ladowala 90Ah kobyle
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Jaki akumulator do 1.9 JTD?
    Utworzone przez dzidekdz18 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 20:50
  2. Jaki akumulator JTD?
    Utworzone przez em.zet w dziale GT
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 11:12
  3. Jaki Akumulator do 1.6
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 07:39
  4. [145] Jaki akumulator ?
    Utworzone przez Milano_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 20:46
  5. jaki akumulator ??
    Utworzone przez watra24 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-11-2007, 20:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory