Strona 32 z 46 PierwszyPierwszy ... 222324252627282930313233343536373839404142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 460

Temat: Jaki akumulator ???

  1. #311
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Tak, co silnik to (prawie) inna pojemność aku. Każdy sobie dopasuje według instrukcji bądź tym co ma pod maską, lub zada też pytanie w podobnych wątkach.
    Piszę ponieważ po prostu polecam ten akumulator(marka). Mam z nim dobre doświadczenia jak widać ale też nie ze względu tylko na 159 w której mam benzynę a ona powiedzmy nie zużywa tak szybko aku jak diesle chociaż oryginalnie był inny aku i on padł szybciej licząc szybko auto z końca 2006, banner z datą początek 2010 czyli ori aku wytrzymał ledwo ponad 3 lata. Więc te 9 lat bannera to dobry wynik. No i właśnie drugi przykład, w innym samochodzie także użytkuję bannera (tam akurat silnik diesla i także inna pojemność) ale dopiero 3 lata więc póki co powiedzmy norma, pozytywnie bo nie padł na gwarancji ani ledwo po( w przeciwieństwie pewnych innych marek, nawet swego czasu coś o nich pisałem w tym wątku). Także polecam a co dalej to się zobaczy. Grunt żeby nowy aku był naprawdę nowy a nie leżak magazynowy.
    A tak między nami Epsonix to Ty akurat wiesz co mam pod maską bo swego czasu doradzałeś w sprawie dołożenia ori xenonu, chociaż mogło umknąć po czasie.

  2. #312
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Banner ma faktycznie bardzo dobre opinie i tu na forum, i tez brat i ojciec kupowali ze 3 lata temu po roznych opiniach z innych zrodel, i do dzis jest tip top (3 lata to wiadomo malo, ale sa i takie co juz w tym czasie padaja).

    pamietam ze Ci pomagalem z xenonami telefonicznie - pare dluzszych rozmow bylo. o ile sie nie myle to chyba nawet nie miales wiazek mimo ze przedlift, jednak silnika w Twojej nie kolarzylem - moze jakbym auto widzial na zywo to bym wiedzial o co chodzi. nie mysle jednak o sobie, tylko ze mogles zmylic co poniektorych - wiesz nie kazdy sie tak zna i moze zalozyc ze skoro powiedzmy 80% 159tek to diesle, a wczesniej glownie dyskutowano aku do diesla to mogles ich zmylic.

    najlepiej wrzucic szczegoly auta, lacznie z rokiem produkcji - to bardzo pomaga zarowno w odpowiadaniu na posty jak i interpretowaniu wypowiedzi.looknij na moja sygnature - wszystko wiadomo
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #313
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Kupiłem sobie Banera do Vespy i wytrzymał jeden sezon. Bosch w Mini Cooperze wytrzymał 25 miesięcy....1 miesiąc po gwarancji. Skończyłem z kupowaniem "markowych" rzeczy. W BMW diesel mam jakiś "shit", który 3 sezon nie daje powodów do niepokoju (a kupiłem auto już z tym czymś).
    Ostatnio edytowane przez quba ; 15-01-2019 o 07:34
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  4. #314
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Panowie, u mnie od zakupu kilka miesięcy temu z Francji siedzi bateria Renault bodaj 50AH 420A. Normalnie gdy było powyżej zera to palił pieknie czy zimny czy nagrzany, a teraz męczy się biedak. Po odpaleniu motoru nie szarpie, nie dymi. Jutro zmierzę miernikiem namięcie na klemach, ale i tak taki akumulator wydaje mi się pierdułką jak na 2.0 JTDM. Fabrycznie takie szły czy przed sprzedażą może mi Franc jeden podmienił .

  5. #315
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    ten aku jest za mały do benzynowej Giulietty 1.4 a co dopiero do 2l diesla. Wsadz coś ok 75Ah minimum z prądem powyżej 600A minimum.
    Najmniejsze jakie wkłądali w fabryce to 60Ah i to raczej benzyny i ciepłe rynki. Max dawali 90Ah (diesle, zimne rynki)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #316
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roggi Zobacz post
    Panowie, u mnie od zakupu kilka miesięcy temu z Francji siedzi bateria Renault bodaj 50AH 420A. Normalnie gdy było powyżej zera to palił pieknie czy zimny czy nagrzany, a teraz męczy się biedak. Po odpaleniu motoru nie szarpie, nie dymi. Jutro zmierzę miernikiem namięcie na klemach, ale i tak taki akumulator wydaje mi się pierdułką jak na 2.0 JTDM. Fabrycznie takie szły czy przed sprzedażą może mi Franc jeden podmienił .
    Podmienił........., tak jak napisał [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] wrzuć coś mocnego. Katalog Centry podaje 77/760 futura oraz 74-680 plus. Sam w paru dostawczakach mam plusa ( w swojej alfie futurę ) i te akumulatory wytrzymuję bardzo długo.
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

  7. #317
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Kupiłem sobie Banera do Vespy i wytrzymał jeden sezon. Bosch w Mini Cooperze wytrzymał 25 miesięcy....1 miesiąc po gwarancji. Skończyłem z kupowaniem "markowych" rzeczy. W BMW diesel mam jakiś "shit", który 3 sezon nie daje powodów do niepokoju (a kupiłem auto już z tym czymś).
    Mi banner wytrzymał 6 lat. Jak kupujesz zlezane gdzieś w marketach to może uwierzę.

  8. #318
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki.
    Tak myślałem. W poprzednim aucie miałem Vartę 77AH 780A i przez 7 lat spokój, ale nie wyciągałem przy odsprzedaży. Zmylił mnie trochę "pastuch" 2.0 TDI braciaka z 2010 , w którym też siedzi od lat taka mała popierdółka.
    W sumie to dobrze świadczy o stanie motoru...

  9. #319
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Zmierz wymiary zewnętrzne swojego akumulatora, sprawdź czy wejdzie w jego miejsce większy.

    Wybierz się do jakiegoś sklepu specjalizującego się w akumulatorach.
    Weź ze sobą wagę łazienkową - to nie żart !

    Akumulator kupujesz zgodnie z zasadami:

    największy gabarytowo jaki wejdzie w mocowanie
    największa pojemność i prąd rozruchu - między bajki wsadź teorie o niedoładowaniu
    największa waga - głównym "składnikiem" akumulatora jest ołów wiec przy akumulatorach o tej samej "kubaturze" cięższy = lepszy
    producent ma drugorzędne znaczenie - od zeszłej zimy w aucie żony lata jakiś kazachski wynalazek który był 1,5 kg cięższy od bosha (95% krótkie miejskie odcinki a wskaźnik naładowania ciągle zielony)
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 24-11-2019 o 01:42

  10. #320
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    U mnie varta Silver dynamic wytrzymała 2 lata i 8 miesięcy....
    Mam jeszcze starą varta Silver i ta ma 8 lat i dalej kręci, ale słabo bo i pojemnościowy była mniejsza.
    Teraz kupiłam z Donbasu Amega Ultra - najcięższe.

Podobne wątki

  1. Jaki akumulator do 1.9 JTD?
    Utworzone przez dzidekdz18 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 20:50
  2. Jaki akumulator JTD?
    Utworzone przez em.zet w dziale GT
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 11:12
  3. Jaki Akumulator do 1.6
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 07:39
  4. [145] Jaki akumulator ?
    Utworzone przez Milano_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 20:46
  5. jaki akumulator ??
    Utworzone przez watra24 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-11-2007, 20:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory