Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Temat: Koło zapasowe

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał robbie Zobacz post
    100% oryginał, tylko czego wystaje? Chyba to prztłoczenie komory na koło.
    Cześć,

    przetłoczenie jest zawsze, czyli ma je każda 159. Jest ono tak do połowy średnicy komory, druga połowa zwykle wypełniona jest taką styropianową, ruchomą podkładką, która usztywnia koło. Poniżej fotka, na niej ten styropian wyrównujący jest do góry nogami:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CIMG2886.JPG
Wyświetleń:	613
Rozmiar:	124.4 KB
ID:	27462

    Co do rozmiarów koła, to ja tam woziłem każdy rozmiar od 17 do 20" włącznie i się mieści, to ostatnie było trochę szersze tylko i przez to po położeniu lekko za wysokie (niewiele).

    Tak czy inaczej jest tak, że jak położysz koło z wyjętym kapslem AR ramionami do dołu, wtedy powinno się spokojnie zmieścić. W otwór po kapslu powinna wejść śruba znajdująca się po środku komory (u mnie jest jeszcze czarna część przedłużająca służąca do przykręcenia na koniec styropianu z lewarkiem itp. na tej powyższej fotce jej brak). Jeśli ci się nie mieści, to niestety coś musisz robić źle

    BTW, chętnie przyjmę ten styropian wypełniający komorę na zestaw naprawczy, ewentualnie cały zestaw naprawczy. Jeśli chciałbyś się go pozbyć daj mi znać.
    Pozdrawiam Camil

  2. #12
    robbie
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki camil.

    Mam dokładnie takie samo przetłoczenie. Tylko że ja nie mam tego steriopianu takiego jak TY tylko zestaw steropianów do dojazdówki. - może tu problem tkwi że ten steropian z narzędziami jest inny. Mógłbyś zrobić zdjęcie swojego zestawu razem z kołem w komorze? A co do zestawu to sam go wymieniłem za zestaw naprawczy z kompresorem bo chce mieć normalne koło.

    Pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Ja do siebie założyłem pełnowymiarowe koło 16" i wszystko pasuje i zastanawiam się nad zakupem lewarka. Komplet lewarek plus śrubokręt itd do 159 kosztuje na allegro od 200 do 300 złoty a do alfy 156 poniżej 100 zł. i tak się zastanawiam czy będzie pasował?

  4. #14
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    i tak się zastanawiam czy będzie pasował?
    a niby czemu nie ?
    159 podnosi się jak każde inne autko








  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Chodzi mi o to czy będzie pasowała końcówka lewarka, którą mocuje się w karoserii podczas podnoszenia. Ma ona prostokątny kształt i wchodzi w takie samo prostokątne wyżłobienie w karoserii.

  6. #16
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Chodzi mi o to czy będzie pasowała końcówka lewarka,
    a jak ci podnoszą autko np u wulkanizatora to zakładają na podnośnik jakieś specjalne końcówki do AR 159 ?
    raczej nie , po prostu łapią w odpowiednim miejscu i dźwigają , tak samo jak jakiś zwykły "uni" lewarek
    wg mnie - rzecz jasna








  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    W zakładach mają duże łapy w podnośnikach, więc nacisk się ładnie rozkłada. Jeśli łapa podnośnika nie wejdzie w otwór w 159, to ja bym tej półtorej tony nie podnosił punktowo. Chyba, że ktoś lubi giąć sobie progi i po kolejnej zimie zastanawiać się skąd ta rdza

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  8. #18
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    No to trzeba sobie zrobić taką końcówkę do podnośnika.
    Bierzesz kawałek deseczki, długość, szerokość trochę więcej niż ten otwór na podnośnik w alfie, grubość, ja mam 35 mm, ale można więcej.
    Przykładasz do ramki tego otworu, blokujesz równo podnośnikiem i sru do góry. Pierwszy raz uważając, żeby element drewniany równo się układał. Po tym pierwszym, ostrożnym użyciu masz pożądny element nośny, który idealnie nadaje się do podnoszenia Twojej Alfy

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał YonasH Zobacz post
    to ja bym tej półtorej tony nie podnosił punktowo.
    Dlatego właśnie porobili te uchwyty,w innym wypadku przypuszczam ze podnośnik wszedł by w próg jak to kolega wspomniał.
    156 2.4 175 HP byla,159 Jtdm byla, 159 Tbi ,GT QV 170 HP Blackline ,Gulia Veloce 2.2 Q4

  10. #20
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    A w jaki sposób chcecie naraz podnieść 1,5 tony. Przecież nie podnosicie naraz całego samochodu, sąsiednie koła cały czas przenoszą pewien cięzar.
    Pewnie, że to ciągle spora masa, ale nie półtorej tony.

Podobne wątki

  1. Koło zapasowe - wnęka na koło
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale GT
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-01-2017, 20:23
  2. [159] Koło zapasowe
    Utworzone przez flash1pl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 21:16
  3. [145] Koło zapasowe
    Utworzone przez Mack the Knife w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-10-2009, 14:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory