Strona 72 z 87 PierwszyPierwszy ... 22626364656667686970717273747576777879808182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 868

Temat: Jaki wahacz dolny?

  1. #711
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa156gta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    była alfa156 1.8 TS 1999r jest 156 2,0JTS 2002r ,159 2,4jtdm SW TI.
    Postów
    44

    Domyślnie

    Jasio podaj namiary na siebie.Dzieki

  2. #712
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Wysłałem pw

    Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

  3. #713
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Jeszcze raz to napiszę, oryginał lub regeneracjia i nie ma problemów na długie kilometry(:. Ja mam regenerowane od jasio i zrobione ponad 30 tyś w półtora roku i jest jak narazie git.
    Pozdrawiam wszystkich.

  4. #714
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzystof Zobacz post
    Jeszcze raz to napiszę, oryginał lub regeneracjia i nie ma problemów na długie kilometry(:. Ja mam regenerowane od jasio i zrobione ponad 30 tyś w półtora roku i jest jak narazie git.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Potwierdzam.

  5. #715
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzystof Zobacz post
    Jeszcze raz to napiszę, oryginał lub regeneracjia i nie ma problemów na długie kilometry(:. Ja mam regenerowane od jasio i zrobione ponad 30 tyś w półtora roku i jest jak narazie git.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Ja tez potwierdzam. Dolne mam regenerowane od Jasia, założone w listopadzie 2017r. , zrobione 35 tys km i sztywne jak w momencie zakupu. Jestem tydzień po przegladzie i dokładnie wszystko sprawdzałem.

  6. #716
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    TRW nie polecam. Mam górny prawy od nich i sworzeń od pierwszego dnia skrzypi jak stary tapczan. Wstyd jeździć...
    Przyjdzie wiosna, to spróbuje zdemontować i wstrzyknąć mu oleju, ale nawet jak pomoże, to niesmak pozostanie. Takie cyrki w wahaczu za trzy stówki robić... Żenua.

    Wiem, że górny to nie dolny, ale jeśli jedne są tak kiepskie, to inne też mogą takie być. Taka ruletka.

    Dobrze wiedzieć, że jasio regeneruje. Jak mi coś wyskoczy po zimie, to na pewno się do Ciebie zgłoszę.

  7. #717
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serafiel Zobacz post
    TRW nie polecam. Mam górny prawy od nich i sworzeń od pierwszego dnia skrzypi jak stary tapczan. Wstyd jeździć...
    Przyjdzie wiosna, to spróbuje zdemontować i wstrzyknąć mu oleju, ale nawet jak pomoże, to niesmak pozostanie. Takie cyrki w wahaczu za trzy stówki robić... Żenua.

    Wiem, że górny to nie dolny, ale jeśli jedne są tak kiepskie, to inne też mogą takie być. Taka ruletka.

    Dobrze wiedzieć, że jasio regeneruje. Jak mi coś wyskoczy po zimie, to na pewno się do Ciebie zgłoszę.
    Bo pewnie ci gi dokrecili jak auto było w górze. Po opuszczeniu zerwało tuleje

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  8. #718
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    Sam dokręcałem i zrobiłem to jak należy.

    Poza tym tuleje nie mają tu nic do rzeczy, bo skrzypi sworzeń. Sprawdzany stetoskopem. Tuleje są w porządku. Po prostu wahacz kiepskiej jakości.
    Aha, pewno nie uwierzysz, ale śruba (albo nakrętka) od tego sworznia zerwała gwint jeszcze zanim użyłem siły, żeby ją dokręcić. Także żenada razy dwa. Choćbym jak się starał to nie mam tyle pary w rękach, żeby ukręcić gwint w takiej śrubie, taką krótką grzechotką jaką to skręcałem. Znam siebie i swoje możliwości, a konkretnie ich brak
    Trzyma się to u mnie na dwóch nakrętkach, ale się trzyma Druciarstwo, ale co zrobisz...
    I nie, to nie przez to skrzypi - to ewidentnie brak smaru w kulce sworznia.

    Nie mówię, że każdy wahacz od nich taki będzie, bo pewno mi zaraz ktoś powie, że ma i działa mu super i jest zadowolony. Fajnie - trafiłeś, ciesz się. Ja nie miałem tyle szczęścia i wolałbym następnym razem kupić coś pewnego, a nie grać w ruletkę za ciężko zarobione pieniądze.
    Także pamiętajcie, że też możecie tak trafić jak ja, jeśli zdecydujecie się na TRW. Nie, żebym był jakimś hejterem, czy coś. Sam wybierając firmę myślałem, że TRW to będzie dobry wybór, no ale niestety jak widać kontrola jakości jest tam kiepska.

  9. #719
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Na forum jest masa ludzi co kupiła TRW albo lemfordera i rozlecial się po kilkunastu tys km. A co do nakrętki wiele osób popełnia błąd że przed odkreceniem starego wahacza nie oczyścić gwintu.
    Ukrecenia gwintu i samego sworznia niestety zdarzają się najczęściej w wahaczach poliftowych.

    Jak jeździsz na podwójnej nakretce i zerwanym gwincie gratuluję. Widać lubisz ryzyko

    Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

  10. #720
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    Gwint jest zerwany w miejscu gdzie znajduje się pierwsza nakrętka, działa ona teraz jak bardzo gruba podkładka, bo druga taka sama nakrętka ją dociska. Nie zauważyłem luzów, a jeżdżę tak już jakiś czas. Samobójem nie jestem. No ale bogaczem niestety też nie, żebym mógł tak od razu wywalić kolejne 300 zł na drugi nowy wahacz. Póki działa to jest spoko. Jeśli zrobi się choćby drobny luz, to od razu wahacz wylatuje na złom. Nim cokolwiek złego się stanie, to będę wcześniej słyszał stuki, bo śruba tak od razu sie nie odkręci po tak długim gwincie, więc nie ma co panikować.
    Aczkolwiek, dzieci, nie róbcie tego w domu.

    A co do nakrętki wiele osób popełnia błąd że przed odkreceniem starego wahacza nie oczyścić gwintu.
    Ale nowy wahacz ma nowy sworzeń(i gwint na nim) i nową nakrętkę. Ona tylko przechodzi przez dziurkę w zwrotnicy. Także tam raczej nie ma się co zabrudzić. Ja obstawiam wadę fabryczną tego całego sworznia, od nienasmarowanej kulki po nakrętkę i gwint na śrubie.
    Ostatnio edytowane przez Serafiel ; 31-12-2018 o 20:10

Podobne wątki

  1. [156] Wahacz dolny
    Utworzone przez Bladositto w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 12-12-2017, 11:58
  2. Dolny wahacz !
    Utworzone przez Zymek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 08:48
  3. Wahacz dolny
    Utworzone przez Robert_P w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 13:41
  4. [166] wahacz dolny tył
    Utworzone przez Italiano w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory