Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 97

Temat: Nadkola przód

  1. #81
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    159 SportWagon 2,0 JTDm
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Jestem nowy. Ta dziura w nadkolu prawym, to dojście do filtra powietrza - także to mam.
    Żadne to dojście, to jest urwany przedni chlapacz nadkola.
    Dla zainteresowanych nadkola do rocznika 2011 w górę są inne niż do wcześniejszych.
    Szerokość przedniego chlapacza jest inna (w starszych węższe) ale zamontować się da, co uczyniłem dzisiaj

  2. #82
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar looker_
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR159 2.2JTS Sportwagon 2007
    Postów
    100

    Domyślnie

    Hejka

    Czy ktos sie orientuje moze czy nadkola przednie(lewe) sa takie same w 159 jak w brerze? Wg ePera w 159 powinno byc 50503922 i zakupilem takie od Akuki na alledrogo, tylko nie jestem pewien czy bedzie pasowac( w sumie na 99.99% wydaje mi sie ze nie bo juz kiedys to przerabialem sle machnalem reka wtedy).

    Dziwne te nadkole z dwoch powodow...

    1. Naklejki Ricambi mowia ze to czesc 50511731 ale na plastiku wybite jest jednak 50503922...

    2.Nadkole ma na dole przy blotniku taki skos/wypust niewiem jak to nazwac(zaznaczylem na zdjeciu) w kazdym razie tak jak mowilem nie za bardzo to pasuje do tego ktore mam. Zdaje sie ze tez ze jest inaczej wyprofilowane przy zderzaku ale tutaj moge sie mylic.

    Pytam bo kosztuje prawie 300 i szkoda zeby poszlo na smietnik. Czy ktos sie orientuje w temacie, moze przerabial temat?

    Bede wdzieczny za pomoc

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  3. #83
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar looker_
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR159 2.2JTS Sportwagon 2007
    Postów
    100

    Domyślnie

    No chyba ze tak ma byc i cos zle przymierzam

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa romeo 159 1,9 16v
    Postów
    532

    Domyślnie

    Panowie jak zdjac przedni chlapacz ten plastikowy ?

  5. #85
    Użytkownik Świeżak Avatar Wyso
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Ktos wie jakie sruby sa potrzebne do przykecenia nadkoli przednich do oslony silnika? Ostatnio po serwisie olejowym zauwazylem, ze Panowie nie przykrecili mi nadkoli do oslony i odgieły sie juz znacznie.

    Ten łącznik miedzy oslona a nadkolem widac na pierwszym zdjeciu, ktore wrzucil kolega Looker. Jaka tam wchodzi sruba?

  6. #86
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.0 190KM/430NM
    Postów
    39

    Domyślnie

    Odkopię trochę temat, a mianowicie.
    Ktoś na przetestowane, sprawdzone nadkola zamienniki?
    Czy żeby pasowało dobrze to w grę wchodzi tylko oryginał?

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Ja kilka miesięcy temu próbowałem. Oczywiście zakup ze znanego każdemu portalu aukcyjnego skończył się nie powodzeniem. Nadkola niby opisane jako elastyczne i nie różniące się od oryginału a w rzeczywistości tragedia ze spasowneim i jakością produktu. Otowry na śrub w nadolu wyglądały jakby je ktoś tepym nożem kuchennym wycinał. Ogólnie bardzo nie polecam.
    Na niektórych częściach można zaoszczędzic ale z nadkolami nie polecam.
    Pozdrawiam

  8. #88
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Kupiłem kiedyś takie https://www.otomoto.pl/oferta/nadkol...?#gallery-open.
    Po paru latach użytkowania mogę potwierdzić, że jakość oraz spasowanie (otwory pasowały) jest moim zdaniem OK. Zastrzeżenia budzi tylko kolor dostałem szare, sprawę załatwił tani czarny spray za 10 zł. Mogę je śmiało polecić.

  9. #89
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Kupiłem najtańsze nadkole z Allegro marki Florimex, rzeczywiście jakość wykonania mogłaby być lepsza, otwory są przeciętnie wykończone i materiał jest bardzo sztywny w przeciwieństwie do oryginału. Górny wahacz ociera końcówką o to nadkole.

    Pomijając te mankamenty, nadkole dało się wpasować bez problemu. Jak na część która spędza non stop czas w brudzie, nie spełnia funkcji estetycznych itp to w tej cenie niedociągnięcia mi nie przeszkadzają.

  10. #90
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Również kupiłem tani zamiennik prawego nadkola kilka miesięcy temu za ok 30 zł na Allegro i mówiąc szczerze jak za tą cenę spełnia swoją role w zupełności. Kupując do przedlifta nie patrzyłem w sumie na wersję nadkola (przedlift/polift), a i tak udało się bez problemu dopasować.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory