Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 95

Temat: Szum związany układem napędowym - też tak macie?

  1. #81
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawo Zobacz post
    Dźwięk od 50/h ewidentnie wzrasta wraz z prędkością.
    Łożysko w piaście koła?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #82
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Łożysko w piaście koła?
    Tez tak myślałem, ale to jest bardziej brzeczenie. Kola sie nie nagrzewaja, jazda po luku, gwaltowne skrecanie nie zmienia tego dzwieku. Jednostajne brzeczace dzwonienie na luzie na biegu wszystko jedno. Eh ... ma szczęście ze ladna jest

  3. #83
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Chociaż czasem trudno się przyzwyczaić do jej wad

    U mnie dźwięk nie zmieniał się w czasie jazdy po łukach, ale to było charakterystyczne huczenie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #84
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    18

  5. #85
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seba998
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa
    Postów
    78

    Domyślnie

    Witam, postanowiłem podzielić się tym jak było u mnie bo miałem bardzo podobne objawy, od ok 50km/h zaczynało być słychać wycie z okolic silnika, dzwięk jakby metaliczny? które wzrastało proporcjonalnie do prędkości, co dziwne na dzwięk nie miało wpływu zupełnie nic oprócz prędkości (nie zmieniał się przy skręcaniu ani zmianie biegu, ale był trochę bardziej słyszalny na luzie). Mechanik postawił diagnozę - łożyska skrzyni biegów - obecnie skrzynia jest rozebrana i naprawiana, powiem szczerze że byłem (i dalej jestem) trochę zdziwiony bo każdy mówił że gdyby to była skrzynia to nie było by jej słychać przy wciśnięciu sprzęgła. No ale zobaczymy czy problem zniknął jak odbiorę samochód. Zanim skrzynia została wyjęta wykluczyliśmy łożyska w kołach oraz opony. Samochód ma 180 tys. przebiegu i z tego co mi wiadomo nic jeszcze nie było robione (skrzynia,dwumas,sprzęgło itp.) mechanik powiedział że sprzęgło i dwumasa pożyją jeszcze jakieś 20 tys km i też będzie się trzeba za nie zabrać.
    Nagrałem dzwięk podczas jazdy ale nie umiem tutaj wrzucić linku.
    Ostatnio edytowane przez Seba998 ; 20-10-2017 o 19:49

  6. #86
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dla mnie to dość nielogiczne skoro skrzynia na luzie jest rozlaczona.

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seba998 Zobacz post
    Witam, postanowiłem podzielić się tym jak było u mnie bo miałem bardzo podobne objawy, od ok 50km/h zaczynało być słychać wycie z okolic silnika, dzwięk jakby metaliczny? które wzrastało proporcjonalnie do prędkości, co dziwne na dzwięk nie miało wpływu zupełnie nic oprócz prędkości (nie zmieniał się przy skręcaniu ani zmianie biegu, ale był trochę bardziej słyszalny na luzie). Mechanik postawił diagnozę - łożyska skrzyni biegów - obecnie skrzynia jest rozebrana i naprawiana, powiem szczerze że byłem (i dalej jestem) trochę zdziwiony bo każdy mówił że gdyby to była skrzynia to nie było by jej słychać przy wciśnięciu sprzęgła. No ale zobaczymy czy problem zniknął jak odbiorę samochód. Zanim skrzynia została wyjęta wykluczyliśmy łożyska w kołach oraz opony. Samochód ma 180 tys. przebiegu i z tego co mi wiadomo nic jeszcze nie było robione (skrzynia,dwumas,sprzęgło itp.) mechanik powiedział że sprzęgło i dwumasa pożyją jeszcze jakieś 20 tys km i też będzie się trzeba za nie zabrać.
    Nagrałem dzwięk podczas jazdy ale nie umiem tutaj wrzucić linku.
    Ciekawe czy sprawdziliście łożysko podpory półosi,
    A druga sprawa jak skrzynia jest zdjęta to ja bym przynajmniej tarcze wymienił na nową (koszta nie są duże) no ale może mechanik lubi ściągać co chwile skrzynie .
    pozdro

  8. #88
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seba998
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    Ciekawe czy sprawdziliście łożysko podpory półosi,
    A druga sprawa jak skrzynia jest zdjęta to ja bym przynajmniej tarcze wymienił na nową (koszta nie są duże) no ale może mechanik lubi ściągać co chwile skrzynie .
    pozdro
    Szczerze mówiąc nie wiem czy mechanik to sprawdzał ale dziękuję za trop, gdy będę odbierał samochód napewno o to zapytam. Osobiście nie znam się na tyle na mechanice więc raczej pozostaje mi ufać w to co mówi. Jak na razie po rozebraniu skrzyni dowiedziałem się tyleże faktycznie łożyska były już w tragicznym stanie. A co do tej tarczy to mam pytanie - czy jeśli za rok będę musiał wymienić cały zestaw sprzęgło + dwumas to opłaca się teraz wymienić tarcze? Oczywiście wiem że najlepiej było by to zrobić już teraz gdy skrzynia jest wyjęta ale zwyczajnie mnie na ta chwilę na to nie stać.

  9. #89
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tarcze można ocenić wizualnie. Ale jeśli masz się spodziewać wymiany koła dwumasowego na dystansie najbliższych 20k km, a nie chcesz tego robić teraz, to samego sprzęgła (po pozytywnej ocenie stanu) nie opłaca się teraz wymieniać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #90
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ale Ty pisałeś, że były wymieniane na gwarancji. I to nie jedno a wszystkie, tak?
    Dawaj na ten wykop, cała Polska się z Ciebie pośmieje.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Dziwny problem Radia związany z Transmiterem
    Utworzone przez Falo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 19:41
  2. Stuki w układzie napędowym (dwumas, skrzynia ?)
    Utworzone przez siweczek25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 11:25
  3. Dylemat związany z kupnem pierwszego auta
    Utworzone przez arno w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 11:24
  4. stukanie (w układzie napędowym?)
    Utworzone przez kubart w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 04:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory