Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Dziwny stukot przy odpalaniu

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukas83
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Angry Dziwny stukot przy odpalaniu

    Witam wszystkich mam pytanie i problem który mnie wqurwia jest tak, silnik kreci tuz przed rozruchem jest stukot taki jak przy urwanej poduszce pod silnikiem, niewydaje mi sie aby to byla poduszka bo przy urwanej jest to za kazdym razem a tu zalezy jak sie ustawi cos tam np. na 30 odpalen 5 razy pod rząd jest dobrze bez stukow, niemialem tak zeby raz odpalal ze stukiem raz dobrze poprostu jak raz zalapie bez stuku to nastepne okolo pieciu razy jest dobrze i od nowa. Jak stoi sie kolo auta tego nieslychac jest to slyszane w srodku. Mam nadzieje za mnie zrozumieliscie o co chodzi. Dzieki.

  2. #2
    MarciNe
    Gość

    Domyślnie

    Witam!
    Miałem dokładnie taki sam problem, byłem prawie pewny, że to poduszki. Pojechałem nawet do ASO, gdzie panowie potwierdzili moje obawy. Czekając na nie pojechałem do niezależnego mechanika nabić klime. Tam okazało się, że silnik ledwo się trzymał na śrubach, wszystkie były ledwo dokręcone, niektóre już nawet odpadły. Po dokręceniu wszystkie objawy zniknęły i od 2 tys. wszystko jest okej.

    BTW: Pozdrawiam panów z Ganinexu w Pszczynie, którzy przy serwisowaniu samochodu nie zauważyli tego szczegółu

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    A te śruby były poluzowane na skutek grzebania przy aucie czy "same się tak zrobiły"?!
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  4. #4
    MarciNe
    Gość

    Domyślnie

    Około 4 miesiące przed dokręceniem Alfa również była w ASO na przedzakupowym sprawdzaniu, trudno powiedzieć czy niedokręcenie jest sprawką panów z ASO czy mechanika, który przed sprawdzeniem w ASO wymieniał rozrząd. W każdym razie po około tysiącu kilometrów od dokręcenia byłem je sprawdzić, nic się nie luzuje, także chyba nie ma się czym martwić
    BTW: Tak poza tym alfa od zakupu ma nastukane prawie 10tys. i poza tym drobnym incydentem wszystko z Nią w porządku. (Rocznik 2007)

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas83 Zobacz post
    Witam wszystkich mam pytanie i problem który mnie wqurwia jest tak, silnik kreci tuz przed rozruchem jest stukot taki jak przy urwanej poduszce pod silnikiem, niewydaje mi sie aby to byla poduszka bo przy urwanej jest to za kazdym razem a tu zalezy jak sie ustawi cos tam np. na 30 odpalen 5 razy pod rząd jest dobrze bez stukow, niemialem tak zeby raz odpalal ze stukiem raz dobrze poprostu jak raz zalapie bez stuku to nastepne okolo pieciu razy jest dobrze i od nowa. Jak stoi sie kolo auta tego nieslychac jest to slyszane w srodku. Mam nadzieje za mnie zrozumieliscie o co chodzi. Dzieki.
    akumulator ok, rozrusznik dobrze kręci?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukas83
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    akumulator ok, rozrusznik sprawdzalem tez jest ok, poradźcie cos bo juz szalu dostaje jak wsiadam do auta i mam go odpalać!!!!!

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas83 Zobacz post
    akumulator ok, rozrusznik sprawdzalem tez jest ok, poradźcie cos bo juz szalu dostaje jak wsiadam do auta i mam go odpalać!!!!!
    sprawdź koło pasowe, jeśli jest ok to dwumas jest najbardziej podejrzany

    stwierdziłem właśnie, że u mnie jest od czasu do czasu jest tak samo jak zapalam przed zgaśnięciem kontrolek. Ale na 99% stawiam na słaby aku - wszystkie systemy pobierają wtedy dużo prądu i mniej zostaje na rozruch. Rozrusznik niby kręci ok ale dużo wolniej od nowego aku, silnik załapując ma zbyt niskie obroty i na skutek wibracji stukają dwumasówki.
    Ostatnio edytowane przez Kali_33 ; 29-07-2011 o 09:14

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    27

    Domyślnie

    CZeść,
    Nie chciałem powielać tematu, dlatego odgrzewam.

    Mam bardzo podobny objaw u siebie w alfie, podczas odpalania pojawiają się stuki tak samo jak wyżej, czyli raz na 30 odpaleń, takie same stuki również występują u mnie podczas jazdy, jednak nie da się sprecyzować z jaki jest powód tych stuków, ponieważ nie ma na to żadnej reguły ( wahacze górne nowe - nie jest to ten dźwięk ). Tutaj też pytanie dla osób, które rozmawiały w wątku, jak rozwiązaliście ten problem, czy w ogóle wam się udało.
    Bardzo będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. dziwny pisk przy odpalaniu
    Utworzone przez gawor06 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-06-2018, 20:52
  2. Dziwny dźwięk przy odpalaniu (trzeszczenie/zgrzyt)
    Utworzone przez dawid2092 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 20:48
  3. dziwny dzwiek przy odpalaniu
    Utworzone przez dejwa1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 22:00
  4. [155] dziwny strzał przy odpalaniu
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 11:50
  5. V6 TB dziwny dźwięk przy odpalaniu
    Utworzone przez KamilWR w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-10-2009, 22:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory