Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Pytania do użytkowników Brery 2.2JTS

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Okolice Opola
    Postów
    37

    Domyślnie Pytania do użytkowników Brery 2.2JTS

    Witam. Jestem na etapie zakupu Brery, poszukuję wersji JTD, ale ceny są jak narazie troszeczkę za wysokie, dlatego zastanawiam sie nad silnikiem 2.2JTS. Naczytałem się wielu opini na jej temat (niezbyt pochlebnych). Chciałbym dowiedzieć się od użytkowników tego modelu, prawdziwych i sprawdzonych, opinii o silniku, czy naprawdę 185KM nie jest w stanie napędzić tego auta? Ile naprawdę pali ten silnik w Brerze. Obecnie jeżdzę AR 166 2,4JTD i nie narzekam na silnik jest wystarczająco żwawy i naprawdę ekonomiczny. Czy Brera z silnikiem 2.2JTS mnie zawiedzie?
    Paweł
    AR 146 1.4 TS
    AR 166 2.4 JTD

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Na naszym forum kolega tchrzanowskiprv ma Brerę 2.2 JTS, jeździ nią pół roku także coś na temat silnika mógłby Ci powiedzieć.
    I prawdopodobnie kolega Stanleyyy ma też Brerę z tym silnikiem (przynajmniej na taką polował), ale on swoją kupił wczoraj, więc chyba za dużo na ten temat jeszcze by nie powiedział

    Tutaj masz jakiekolwiek dane odnośnie spalania 2.2 JTS w Brerze,
    http://www.spritmonitor.de/en/overvi...00&powerunit=2

    a tutaj 159 z tym silnikiem:
    http://www.spritmonitor.de/en/overvi...00&powerunit=2

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar warsztatpusz
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    159 Ti SW 2.4 JTDm
    Postów
    115

    Domyślnie

    Witam
    moja 159 SW 2.2JTS TI pali srednio 10,5 przy mieszanej jezdzie

    w trasie do niemeic na autostradzie kiedy nie schodziłem ponizej 150 wyszło srednio 14,5

    ostatni wyjazd opole-władysławowo 11.2
    ogolnie silnik jest ok (nie bedzie napewno taki zywy jak 2,4 ale mniej moze sie w nim zepsuc) mysle ze złoty srodek pomiedzy tymi dwoma silnikami to tbi


    pozdrawiam

  4. #4
    tchrzanowskiprv
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    odpowiedzialem koloedze na priv. Zmieszam info tez na forum, moze komus sie przyda. Jeżeli macie więcej pytań do 2.2 JTS i ogólnie o BRERZE to zapraszam.

    1. Czy ten silnik daje radę w tym modelu

    daje rade ...osobicie jestem bardzo zadowolony. Wiadomo jezeli oczekujesz szalenstw w stylu wyscigi z pod swiatel to polecam 3.2, jezeli do normalnej jazdy, w dobrym stylu, na codzien to jest bardzo dobrze.

    2. ile tak naprawdę pali ten silnik (max i min które Ci sie udało uzyskać)

    u mnie min to 8,5 l w trasie, maks to 15. Ja sporo jezdze po warszawie (korki) a jak mam wlony kawalek to w miare ostro jade - srednie spalanie mam 12,5l.

    3. Czy na tylnych siedzeniach jest możliwość "wciśniecia" dorosłego

    zalezy od doroslego generalnie nie polecam zbirania nikogo w trase, ale podrzucic kogos do domu to spokojnie daje rade - kilka razy jechalem w 4 dorosle osoby - jest scisk lekki ale spokojnie mozna jeachac . Wiadomo na codzien raczej w 1-2 osoby sie jezdzi.

    4. jak sprawdza się w normalnej jeździe po naszych drogach i jak sie zachowuje na autostradzie (czy przy prędkości np 180-200kmh jest stabilna i czy nie jest za głośno w środku)

    wszystlo ladnie pieknie chodzi, ale to pewnie tez zalezy od konkretnego egzemplarza - moj jak go kupowalem byl jak nowy (prawie). Przy 180-200 i wiecej spokojnie mozna jechac bez stresu ze zaraz cos odpadnie. Ostatnio przejechalem okolo 50km leca 200 po S3 - sama przyjemnosc, no moze poza spalaniem.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Dzixon
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Oseredek / Affoltern a A
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    128

    Domyślnie

    wiec ja mam tez 2,2 jts ale w 159 co do silnika nie mam zadnych zarzutow chodzi wszystko oki jezdze ponad rok i jedyne rzeczy to olej i filtr ktore wymienialem, silnik jak u mnie daje sobie rade w 159 wiec w brera musi miec chyba lepsze odejscie 185 koni jest wystarczajace choc po czasie braknie troche koni spalanie jest w miare przystepne na trasie palila mi podobnie jak koledeze wyzej czyli okolo 8,5 l jak krece sie po miescie to srednio pali mi 10-11 l no nie zdazylo mi sie jeszcze aby mi wzial powyzej 13 l ogolnie jezdze spokojnie choc dynamicznie co do predkosci i plynnosci jazdy to ostatnio jechalem przez niemcy okolo paru godzin no przy predkosci 180-200 nie mialem wiekszych problemow ze sterownoscia czy tez przyczepnoscia i co o dziwo jadac tempomatem spalanie przy predkosci okolo 200 pokazywalo mi 9 l wiec uwazam ze nie jest tragicznie ogolnie nie narzekam na ten silnik i jestem zadowolony choc opinie sa jakie sa na temat 2,2 jts ale jak dla mnie wzgledem koni przyspieszenia jestem zadowolony z tego silnika pozdr

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo BRERA 2.2 jts 2006r.
    Postów
    1

    Unhappy 2.2 jts

    Ja zakupiłem Brere 2.2 jts i mimo tego, że wcześniej śmigała, to teraz na 1,2,3 biegu pociska aż miło, a od 4 do 6 się dławi i traci moc Muszę to rozkminić

Podobne wątki

  1. [159] Selespeed (2.2JTS) - pytanie
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 15:53
  2. Brera 2.2JTS Sosnowiec
    Utworzone przez szyszu w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 18:07
  3. Alfa 159 2.2jts Kraków
    Utworzone przez Chicki w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 18:53
  4. [159] opinie posiadaczy 159 2.2jts
    Utworzone przez lucas147GTA w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 22:44
  5. 159 3.2JTS Q4 Lubliniec
    Utworzone przez hatifnat w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 21:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory