Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Temat: komunikat Change engine oil

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185

    Domyślnie

    to się też zapytam, dzisiaj rano podczas wypalania DPFa też mi wyskoczył komunikat "change engine oil" i po jakiejs minucie zniknął, lecz wieczorem znowu powrócił i świecił jakąś chwile, może to mieć związek że nie do końca wypaliłem DPF i olej uległ rozrzedzeniu?

    p.s. na obecnym oleju przejechane ok 9tyś km, w kompie tzn opcja "service" pozostało 8tys z groszem do skasowania inspekcji

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    Panie Marek 156/159 nie piszę że trzeba wymieniać olej co 30 tysięcy. Olej trzeba wymieniać oczywiście częściej. Ja wymieniam co 10 tysięcy. Każdy ma swój rozum i też robi jak chce. Piszę że komputer nie wie że ma nowy olej, o ile ktoś nie skasował inspekcji. To jest tylko przypomnienie i nic więcej nie robi. Świeci ten napis na czerwono tak że nie jest groźny. Można zmienić i będzie się pokazywać nawet co 10 tysięcy jak w moim przypadku. Flash DPF różne rzeczy tworzy. Wypal go do końca. Bo jak zapchasz to koszta.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185

    Domyślnie

    ..... Flash DPF różne rzeczy tworzy. Wypal go do końca. Bo jak zapchasz to koszta.[/QUOTE]





    zrobiłem wieczorem rundkę po trasie i moim zdaniem został wypalony, problem w tym że komunikat pojawia się na jakiś czas i gaśnie

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    Bo taki on jest pojawia się po rozruchu i po chwili gaśnie. I tak w koło Macieju. Skasuj go tak jak się należy i spokój. Na dłuższy czas, przy okazji sprawdź czy masz interwał co 30 tysi. On daje najdłuższy spokój. Stare auta w ogóle takiej przypominajki nie miały i jakoś jeździły. Elektronika teraz się wszędzie wkrada nawet tam gdzie jej nie trzeba.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moyset Zobacz post
    Bo taki on jest pojawia się po rozruchu i po chwili gaśnie. I tak w koło Macieju. Skasuj go tak jak się należy i spokój. Na dłuższy czas, przy okazji sprawdź czy masz interwał co 30 tysi. On daje najdłuższy spokój. Stare auta w ogóle takiej przypominajki nie miały i jakoś jeździły. Elektronika teraz się wszędzie wkrada nawet tam gdzie jej nie trzeba.
    interwał ustawiony na 30tys, pytanie dlaczego wyskoczyl ten komunikat i jak to sie ma do degradacji oleju

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    Anie było tak czasem że stałeś w korku jak DPF chciał się wypalić i dodatkowa dawka paliwa rozrzedziła olej? Tak czy owak jak twierdzisz że filtr wypalony to kasuj inspekcje i się nie przejmuj.

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moyset Zobacz post
    Anie było tak czasem że stałeś w korku jak DPF chciał się wypalić i dodatkowa dawka paliwa rozrzedziła olej? Tak czy owak jak twierdzisz że filtr wypalony to kasuj inspekcje i się nie przejmuj.
    ano dokładnie tak było, to mówisz że można chwile pojezdzić z tym komunikatem, tzn jakiś tydzień, bo właśnie wtedy jestem umówiony na wymianę płynów i filtrów

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    No to kasuj wraz z degradacja tak jak trzeba. I po kłopocie. Komunikaty które szkodzą zawsze w 159 mają kolor ostrzegawczy pomarańczowy, a informacyjne czerwony. Ogólnie DPF to ekologiczne dziadostwo, ale co zrobić Unia i ekologia. Portfel zjadacza chleba dla urzędasów nie ważny. Jak filtr się zapcha ( na cacy) to najlepiej go usunąć na amen w pacierzu. Generalnie samochody coraz bardziej przestają być dla kierowcy a są coraz bardziej dla serwisu. Taka polityka. Szerokości.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 120KM 2006r.
    Postów
    53

    Domyślnie

    Odświeżam temat i proszę o pomoc.
    Kilka dni temu w warunkach miejskich zaczał wypalic mi się DPF. W pewnym momencie gdy stałem na światłach zaświecił się komunikat "Change engine oil". Zaczekałem aż proces się zakończy ale teraz przy każdym odpaleniu silnika znów wyskakuje ten komunikat żeby po około minucie zniknąć. Bylem dziś u mechanika który wymienił olej i filtr, skasował komunikat i stwierdził że olej był rozrzedzony paliwem. Na nowym oleju komunikat cały czas się wyświetla. DPF nie jest bardzo mocno zasyfiony więc polecił wstrzymać się jeszcze z jego usunięciem jeśli nie chcę dodatkowych kosztów. Skąd paliwo w oleju i dlaczego po wymianie komunikat nadal sie wyświetla?

  10. #40
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Było dziesiątki razy opisywane. Podczas wypalania PDF paliwo przedostaje sie do oleju dlatego ECU wylicza zużycie oleju miedzy innymi na podstawie wypaleń filtra. Druga sprawa w Alfach są dwie osobne inspekcje i zapewne mechanik skasował tylko inspekcje dystansu do następnego serwisu z zegarów, a nie wykasował inspekcj zycycia oleju która jest w ECU

Podobne wątki

  1. [159] Jak skasować komunikat 'Change Engine Oil'?
    Utworzone przez Jarek159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 10-01-2023, 17:00
  2. [159] Change engine Oil
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-09-2017, 13:58
  3. Change engine oil ! ! !
    Utworzone przez jupass w dziale GT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-07-2017, 21:18
  4. [159] Change engine oil
    Utworzone przez szybson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 20:49
  5. [159] Change engine oill- kto z Warszawy pomoże?
    Utworzone przez pawel182 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory