Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82

Temat: Koniec produkcji

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie Koniec produkcji

    Anglia wstrzymuje zamówienia na 159, piszą o tym już rozne zagraniczne portale motoryzacyjne. Jest koniec lipca, należy oczekiwać ze teraz zaczną dołączać inne kraje. Potrwa to pewnie do końca roku. Sądzić należy więc, ze produkcja 159 zakończy sie w okolicy 50, 51 tygodnia 2011 roku i w salonach będą ostatnie egzemplarze tego auta w zimie 2012.
    Będzie pewnie okazja kupic taniej? Albo i nie....Może zejdą wszystkie na pniu? Dlatego przyśpieszyłem swoją decyzję.

    Patrząc na temat szerzej, kończenie produkcji 159 teraz jest dziwne: na ponad rok albo dłużej zostaną tylko z dwoma modelami. Debiut Julii, co mozna było przewidzieć, analizując dwa albo trzy lata opoznienia w debiucie Julki, nastąpi za półtora roku do dwóch lat. Podobnie SUV. Powrót do Ameryki ma się przesunąć rowniez na koniec 2013 lub 2014 nawet.

    Cały szalony plan Marchionne sprzedaży pół miliona aut do 2015 jest już dzisiaj totalnym nonsensem. Owszem, firma ostro zwiększyła sprzedaż (Julka nieźle idzie) ale poziomy pół miliona to kompletny kosmos. Teraz odejdzie 159. Na jej miejsce przez rok albo dłuzej nie bedzie NIC.

    159 dopiero teraz dostała dobre silniki, dopiero teraz to auto ma odpowiedni poziom wykonania i odpowiednie parametry. To, co montowano od 2005 (te wszystkie wynalazki GM, typu 1.8 MPI) to była zbrodnia popełniona na tym pięknym, ponadczasowym modelu.
    To typowy samochód lifestyle-owy. Niby duży ale nieduży. Niby długi ale bagażnik na trzy nieduże kury i koguta, najwyżej. Niby dostępny ale jednak za drogi. Sprzedawał się w Europie średnio, we Włoszech bardzo dobrze ale zysków firmie wielkich nie przysporzył. Dla fanów to dobrze: spotkanie 159 na drodze to nieczęsta okazja ale zawsze wielka przyjemność.

    Pozostaje więc mieć nadzieje, ze 159 na lata pozostanie autem kultowym.

    Czego wszystkim użytkownikom, jako świeżo upieczony własciciel, życzę


    Do zobaczenia na drogach Polski i Europy. Wypatrujcie czarnej 159 TBi na wrocławskich numerach

    Pozdrawiam forumowiczów, również tych agresywnych i napastliwych Łatwo was sprowokować ale co ja poradzę. Bawi mnie to. Jakby nie patrzeć, brak kontroli nad sobą to Wasz problem (Kiedy przyjmuję ludzi do pracy, zawsze sprawdzam, w prosty sposób, jak dany gość reaguje na sytuację, kiedy ktoś wyprowadza go z równowagi. Mało kto, może 15, może 20 procent, potrafi pozostać opanowanym i trzymać kontrolę. Tacy zawsze wygrywają, bo to zupełnie inna jakość. Może chociaż paru z Was coś z tego zrozumie i wyniesie dla siebie? ......)

    Ale już dość pisaniny na forum. Macie już upragniony spokój. Czas wypróbować co potrafi Monica Bellucci. Mam nadzieję, na dłuuuugi, udany seks Dla mnie to idealne auto, zero pragmatyzmu, sama czysta przyjemność.

    Motoryzacja to przyjemność. Zawsze o tym myślę, kiedy mijam na drodze sznury avensisów, golfów czy octavii. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Nie szkoda życia na nudę?


    KRS
    Ostatnio edytowane przez KRS ; 24-07-2011 o 11:43
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Ciekawe, bo ostatnio mi wpominał znajomy s serwisu że ponoć w 2012 mieli jeszcze wprowadzić wersję ze skrzynią TCT. Szkoda wielka że nie skusili się na TBi z TCT i Q4 :-(
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Mam nadzieje, ze to tylko plotki albo że to tylko decyzja Angoli.
    No cóż, czas pokaże.
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  4. #4
    Budyń
    Gość

    Domyślnie

    Mi obiło się o uszy, że z końcem 2012 roku powinna się pojawić nowa 159. Według tamtego "eksperta" szykowany ma być poważny lifting. Ile w tym prawdy ? Nie wiem, podejrzewam, że niewiele.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Na Anglię bym się nie zapatrywał bo tam sprzedaż AR 159 nie była zbyt imponująca i może podobnie, jak ze 166 po FL wycofują ją z tego powodu. Nie chce mi się też wierzyć, żeby prawie 2 lata do wprowadzenia Giulii AR nie miała auta w tym segmencie.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Dlatego mówie: portale często podłapują newsa i pompują go na maksa. O tej Anglii sporo sie pojawiło ale były też sugestie, ze konczą wszyscy.
    Z drugiej strony Brera zakończyła żywot zupełnie znienacka Kto tam wie, co myśli Sergio.
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    to te źródła od Ruperta Murdocha)?
    He he. Widzę że te moje źródła się potwierdzają


  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post

    Pozdrawiam forumowiczów, również tych agresywnych i napastliwych Łatwo was sprowokować ale co ja poradzę. Bawi mnie to. Jakby nie patrzeć, brak kontroli nad sobą to Wasz problem (Kiedy przyjmuję ludzi do pracy, zawsze sprawdzam, w prosty sposób, jak dany gość reaguje na sytuację, kiedy ktoś wyprowadza go z równowagi. Mało kto, może 15, może 20 procent, potrafi pozostać opanowanym i trzymać kontrolę. Tacy zawsze wygrywają, bo to zupełnie inna jakość. Może chociaż paru z Was coś z tego zrozumie i wyniesie dla siebie? ......)

    Ale już dość pisaniny na forum. Macie już upragniony spokój.

    KRS
    No i w końcu się człowiek przyznał po co był na forum. Szerokiej drogi.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ludwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159JTDm Sportwagon 8V120KM
    Postów
    33
    Ostatnio edytowane przez ludwik ; 25-07-2011 o 20:52

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Tekst nie dość, że nieaktualny to jeszcze wszystko z palca chyba wyssane... Proponuję prześledzić wątek dotyczący Alfy Giulia na tym forum bo tam można oprócz spekulacji znaleźć wiele konkretów.

Podobne wątki

  1. Koniec Alfa Romeo, koniec legendy, koniec pasji....
    Utworzone przez simeone w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 22:58
  2. Zakończenie produkcji 159
    Utworzone przez fiergloo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 13:07
  3. [159] Z oferty Alfy zniknęły m.in. silniki 2.4 JTDm - koniec produkcji czy modernizacja?
    Utworzone przez thunderbird w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 20:29
  4. [Brera] Koniec produkcji czyli - Brera i Spider są juz historią.
    Utworzone przez Mikkey w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-07-2010, 10:03
  5. 155 1.8 ts 8v sport rok produkcji 95
    Utworzone przez samul w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-10-2007, 20:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory