Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: hill holder unavailable

  1. #1
    teologik
    Gość

    Domyślnie hill holder unavailable

    po uruchomieniu silnika pojawia mi sie komunikat " hill holder unavailable", co on oznacza i co moge na to poradzic? jest to powazny blad?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Oznacza to że masz problem odnośnie funkcji Hill Holder ( System umożliwiający zatrzymanie samochodu na wzniesieniu, tak aby nie stoczył się. Nie wymaga użycia hamulca ręcznego.)
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Kolego teologik, to najprawdopodobniej niesprawnego lub zabrudzonego czujnika położenia pedału sprzęgła. Czeka Cię czyszczenie, a w najgorszym wypadku wymiana (koszt czujnika w ASO 70 zł) czujnika. Wymienić można samemu, bo to banalnie proste. Komputer nie wie, czy sprzęgło jest wciśnięte czy nie i stąd problemy z hill holder, który jest uruchamiany w związku z puszczeniem sprzęgła. Temat ogólnie znany i wałkowany chociażby na forum alfaowner.

  4. #4
    teologik
    Gość

    Domyślnie

    ok , dzieki

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    hill holder jest uruchamiany po puszczeniu hamulca a nie sprzęgła, jeśli masz czujnik walnięty to powinieneś mieć problemy z odpalaniem auta bo wtedy też trzeba mieć wciśnięte sprzęgło.
    Born to be wild.

  6. #6
    Kobieta :)
    Gość

    Domyślnie

    Witam wszystkich, dzisiaj zmieniałam opony na zimówki, po przejechaniu ok 20 km wyświetliło mi komunikat Hill Holder Unavailable. Czy może mieć to związek z wymianą opon? Pytam bo lampka zapaliła się akurat po wymianie, a kiedyś przy wymianie opon mechanik złamał mi czujnik ABS w innym aucie. Czy czujnik Hill Holder'a znajduje się przy oponach? Przeczytałam na necie że ta kontrolka może się zapalić po zaśniedzeniu przewodów lub czujnika. Poruszałam kablami i kostką nad hamulcem, po zapaleniu zapłonu lampka się już nie zapaliła. Czy może się zapalić za jakiś czas? Czy może siada czujnik? Czy mogli mi zaszkodzić przy wymianie opon?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    Awaria czujnika ABSu sygnalizowana byłaby jako awaria ABS/ESP. HillHolder to raczej tylko o hamulec się rozchodzi zwłaszcza, że po grzebaniu przy kostce się poprawiło.

  8. #8
    Kobieta :)
    Gość

    Domyślnie

    Z powyższych wypowiedzi wynika, że jeśli nie mam problemów z odpalaniem auta, to znaczy że to nie czujnik. Po poruszaniu kostką nad hamulcem kontrolka się na razie nie zapaliła, ale nie wiem czy to nie akurat zbieg okoliczności... No cóż, pojeździmy, zobaczymy. Ja mam zawsze ogromnego stresa jak jakaś kontrolka się zapala i to okropne piknięcie... :/ Musze chyba zacząć wozić ze sobą instrukcję obsługi.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    Jako że czeka mnie dłuższa podróż po autobanach a ostatnio nagminnie wyłączał mi się tempomat ze względu na czujnik hamulca nożnego (błąd P0504 ) postanowiłem go wymienić na nowy, bo smarowanie nie pomagało. Pstryk kosztuje ok 35zł i to chyba tylko ze względu na to że pasuje też do Stilo
    Dziś wymieniłem. Nowy różnił się od starego długością tego wystającego dzyndzla: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20121030_111250.jpg
Wyświetleń:	1066
Rozmiar:	116.1 KB
ID:	75381
    ale dzyndzel wskoczył głębiej przy montażu i jest taki sam już. Póki co bez błędów i tempomat działa.
    Stary czujnik rozebrałem. Nie wiem co tam si mogło popsuć. Może zaśniedział jeden ze styków. Był na nim delikatny nalocik. Jak ktoś się chce bawić, to można to rozebrać, przeczyścić styki i złożyć bez problemu. Ale przy tej cenie chyba nie ma sensu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20121030_113312.jpg
Wyświetleń:	1271
Rozmiar:	85.6 KB
ID:	75382Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20121030_113536.jpg
Wyświetleń:	1522
Rozmiar:	80.0 KB
ID:	75383

    Przy okazji pytałem o gałkę lewarka zmiany biegów bo mi się trochę wytarła. Pamiętam, że do 156 kosztowała coś ok 120zł. Natomiast tu... 388zł (już nie pytałem czy netto czy brutto )

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    wymienialem to badziewko w peugeocie 307

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)
    Utworzone przez predki666 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 27-09-2023, 13:26
  2. [MiTo] ASR unavailable, VDC unavailable, Hill Hollder unavailable, check engine
    Utworzone przez clucha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 17-04-2021, 09:25
  3. [159] VDC / Hill Holder Unavailable. Consult Handbook
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-07-2019, 12:08
  4. [159] VDC / Hill Holder Unavailable - czyżby problem rozwiązany ???
    Utworzone przez carramba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-01-2019, 19:09
  5. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory