Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 104

Temat: CB Radio

  1. #21
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsob Zobacz post
    Panowie - w aktualnej rzeczywistości w eterze, jak i w sytuacji gdy co nowsze auta nie są idealne pod względem generowanych zakłóceń porządne filtry (czyt. poprawnie działające - np. ANL) w radiu CB + RF Gain (o Squelchu nie wspominam bo to standard) to podstawa. Inaczej nie można mówić o komforcie używania CB w aucie - poziom hałasu będzie taki, że szybko straci się chęć używania tego udogodnienia.
    I tu Kolega uderzył w sedno cb-radia. Podstawa to filtry.
    Proponuję przeglądać fora tematyczne, poczytać jak się dane radyjko sprawuje w konkretnych samochodach.

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    A Ty używasz CB codziennie ?

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Śledzę od początku ten wątek i nabieram coraz większej ochoty na CB, przy czym u mnie rozwiązanie to wyglądałoby jak u ryśka, tj. prowizoryczny montaż na czas przejazdu konkretnej trasy, a na codzień radio i antena w bagażniku (nieużywane).

    Wstępnie myślałem o antenie dł. 1 m (aby mogła spokojnie leżeć w bagażniku gdy jej nie używam) z możliwością montażu na klapie bagażnika, natomiast nie mam pojęcia co do radia. Nie zależy mi na jakimś "wyjadaczu" do nadawania, bo raczej nastawiam się na nasłuch sytuacji na drodze (często jeżdżę drogami, które są w budowie/remoncie, przez co często jest konieczność szukania alternatywnych tras).

    Jaki sprzęt zatem polecilibyście do takiego sporadycznego używania?
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  4. #24
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu Zobacz post
    A Ty używasz CB codziennie ?
    To chyba do mnie.
    Tak, używam na co dzień.

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Dokłądnie do Ciebie to było. Dzięki za odpowiedz.
    I powiedz czy takie CB dużo pomaga w jeżdzie, sam dużo jeżdzisz, wyobrażałbyś sobie teraz jechac w trasę bez CB ?

  6. #26
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    Większość użytkowników Cb jeździ tylko na odsłuchu. Ja staram się byc aktywny w tym temacie.
    Czy pomaga, jasne. To nie tylko urządzenie do powiadomiania o MIsiakach, zwłaszcza w 159 - widać respekt na drodze, zresztą uprawniony - ale i korakch, poszukiwanych ulicach itd. Dziś nie wyobrażam sobie jazdy bez CB. Sporo jeżdżę, moja praca związana jest częściowo z bezpieczeństwem na drogach, a przez radio łatwiej zapytać miejscowych kierowców co np. na temat danego rozwiązania myślą. Ja zdecydowanie polecam.

  7. #27
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Ja też nie wyobrażam sobie wyjechania gdzieś bez włączonego CB w aucie (stąd montaż "stały" całości zestawu) - mamy widzę b. zbieżny punkt widzenia.
    Mnie już niejeden raz CB uratowało przed dużą stratą czasową (wypadek, korki, etc. - zablokowane drogi) czy finansową (niewidoczne dziury/wyrwy w jezdni, leżące gałęzie na drodze czy sławetne suszarki umiejscowione w enigmatycznym miesjcu, etc.) czy psychiczną (całkowicie nieoświetlony pijany rowerzysta wtaczający mi się pod auto na DK5).

    Franek - dobra antena (rozumiem, że chcesz coś z mocowaniem na magnes -zwróć więc uwagę na Wilsona Little Wil, jest porządnie wykonana - choć pamiętaj, że poprawnie zamonotwana antena stacjonarna na aucie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem) + radio z dobrymi filtrami to podstawa. Jeżeli nie potrzebujesz nowego urządzenia (w sensie faktury) to możesz rozejrzeć się za pierwszą wersją Presidenta Johnnego lub Harrego - one są jeszcze zbudowane na podstawie starej, lepszej elektroniki (np. filtr ANL w tych radiach sprawdza się b. dobrze w naszych JTDm-ach, co nie jest taką oczywistą oczywistością w "nowych" konstrukcjach - np. nowy Harry III zupełnie sobie nie poradził u mnie w aucie).

  8. #28
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie Harry III, się okazała lipa. Pożyczyłem z myślą zakupu, pojeżdziłem dzień, oddałem i wróciłem do swojego starego Yosana. Filtry super, odsłuch wystarczający, bez zbędnych gadżetów, ma co pwoinien mieć. No i antena, kupiłem i nie zmienię Wilson liitle will. Jak masz antenę na magnes, proponuję na miejsce montażu wybrać dach i miejsce ustaienia podklejić kawałkiem folii bezbarwnej lub w kolorsze nadwozia, no i kabel tak umieścić, żeby nie latał po rysuje.

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Na radio nie potrzebuję faktury, ale chyba wolę sprzęt nowy niż używany...
    Nie będę ukrywał, że zastanawiałem się nad tą anteną Wilsona, bo słyszałem o niej dużo dobrego. Wczoraj wieczorem znalazłem też antenę SIRIO CB 50 MAG, która wypada chyba najlepiej pod względem estetyki ze wszystkich, które widziałem. Boję się tylko, że jej długość kompletnie się nie sprawdzi na klapie...
    A montaż anteny na klapie uznałem za najbardziej sensowny ze względu na sporadyczny sposób, w jaki chce używać tego radia - myślę, że pociągnięcie przewodu przez tylną krawędź klapy do bagażnika będzie najmniej inwazyjny dla lakieru (nie ma tam większych ruchów powietrza, przez co przewód nie będzie "latał" i ocierał o lakier jakby to miało miejsce w przypadku montażu anteny na dachu i puszczeniu przewodu np. przez tylne drzwi).
    Zakładam, że sprzęt będzie w użyciu 3-4 razy w ciągu miesiąca.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  10. #30
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Ja mam takiego Albrechta ze zdejmowanym panelem sterującym.. do tego mała antenka President i wszystko działa super, choc zeby miec porządny zasięg, trzebaby wększy bat zapiąć.. Radio siedzi pod fotelem kierowcy, tam jest przetłoczenie jakby stworzone dla CB.. panel sterujący mam przy lewym kolanie przy tym małym schowku.. kabelka nie widać, bo wpuściłem go do schowka i pod tapicerką poprowadziłem do radia.. Słuchawka leży w schowku obok popielniczki.. jest mocowana do radia.. Uznałem, że to jest optymalne rozwiązanie, bo taki mały panelik można sobie jeszcze gdzieś estetycznie zamontowac.. Antena jest przy tylnej klapie na dachu i przewód też poprowadzony został pod tapicerką, ale tak, by można było ją schować do bagażnika.. Jakby ktoś chciał fotkę, to mogę zrobić..

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AE6890.jpg
Wyświetleń:	2308
Rozmiar:	60.0 KB
ID:	33369  
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-04-2014, 07:27
  2. CB radio
    Utworzone przez Robson1236 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 22:47
  3. [146] Oryginalne radio. Radio zintegrowane ze schowkiem
    Utworzone przez Tomakt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 21:56
  4. Oryginalne Radio, a sterowanie z kierownicy. Radio CB
    Utworzone przez Kuba_156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 23:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory